توصیه به حجاج برای جلوگیری از گرمازدگی
۵۹۰۱۱۳
۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
۱۲۸۵۲ 
در حالیکه کمتر از دو روز دیگر زائران کشورمان عازم سرزمین منا و عرفات می‌شوند، ضرورت رعایت توصیه‌های پزشکی برای پیشگیری از گرمازدگی و بیماری‌های ویروسی بسیار حائز اهمیت است.
خبرگزاری تسنیم: سید مسعود مشرف  از پزشکان اعزامی کشورمان به مکه مکرمه روز دوشنبه اظهار کرد: یکی از نگرانی‌های پزشکی در ایام تشریق، گرمازدگی زائران است بنابراین به همه ضیوف الرحمن توصیه می‌کنیم، از مصرف زیاد مایعات غفلت نکنند.

وی با اشاره به حضور میلیونی زائران در ایام تشریق در سرزمین منا و عرفات و عزیمت برای رمی جمرات گفت: به همه زائران به طور جدی توصیه می‌شود که حتماً برای رمی جمرات، چند بطری آب همراه داشته باشند.

پزشک اعزامی کشورمان به حج تمتع تصریح کرد: با توجه به تعریق بدن در هوای گرم، مصرف کم و کنترل شده نمک (به استثنای بیماران قلبی) توصیه می‌شود اما استفاده از مایعات ( به غیر از نوشابه‌های گازدار ) استفاده شود.

مشرف همچنین با اشاره به احتمال سوختگی در قسمت کشاله‌های ران به زائرانی که احتمال می‌دهند در این زمینه دچار مشکل شوند، توصیه کرد که هر روز با استفاده از صابونهای بدون بو و لیف نرم، نسبت به شست‌وشوی پاها اقدام کنند تا کمتر دچار مشکل شوند.

وی، سرما خوردگی و آلوده شدن به بیماریهای ویروسی را از دیگر مواردی دانست که زائران می‌توانند با چند دستورالعمل ساده از بیمار شدن پیشگیری کنند.

این پزشک اعزامی به حج تمتع به زائران توصیه کرد: حتماً نسبت به شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، قرقره سرم‌های شست‌وشو و یا استفاده از محلول آب و پودر سدیم کلراید برای استنشاق و قرقره کردن در گلو اقدام کنند.

مشرف تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نکات مطرح شده از سوی پزشکان،  می‌تواند تا حدود 90 درصد از بیمار شدن افراد جلوگیری داشته باشد.

هم اکنون 86 هزار و 500 ایرانی برای انجام مناسک حج تمتع در مکه مکرمه بسر می برند. 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج