شورای نظارت بر اسباب بازی: اسپینرها شیطانی اند
۵۹۴۱۳۴
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸
۷۸۵۵
سوء استفاده سودجويان از اسباب بازي‌ها
«قانون بچه‌ها» به سراغ محمدحسین‌فرجو، مشاور دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی رفت تا درخصوص طراحی و ساخت اسباب بازی‌ها و چگونگی مد شدن یک نوع اسباب بازی خاص، مانند اسپینر به گفت‌وگو بنشیند.
روزنامه قانون: محمدحسین‌فرجو، مشاور دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی رفت تا درخصوص طراحی و ساخت اسباب بازی‌ها و چگونگی مد شدن یک نوع اسباب بازی خاص، مانند اسپینر به گفت‌وگو بنشیند.

مدتی است شاهد حضور و گسترش برخی اسباب‌بازی‌ها و به نوعی مد شدن آن‌ها در جامعه هستیم. یکی از بارزترین مثال‌ها در این حوزه، اسپینر ها هستند. چگونه است که یک اسباب بازی این‌گونه در بازار ارائه و تبدیل به مد می‌شود؟

چند ماه است که شاهد افزایش واردات اسپینر به‌خصوص از فرودگاه امام خمینی (س) هستیم، چراکه اسپینر به لحاظ حجم کوچک و جابه‌جایی آن برای تجار بسیار ساده‌است.

اگر به‌خاطر بیاورید، زماني نيز شاهد استقبال عموم جامعه از «یویو» بودیم و این وسیله بازی دست عموم جامعه از کوچک تا بزرگ دیده می‌شد. این امر درخصوص تعدادی از اسباب بازی‌های کوچک اتفاق افتاد چنانکه در یک دوره زمانی، شاهد اوج گسترش آن بودیم و سپس، آرام آرام از اقبال مردم نسبت به آن کاسته شد. این امر درخصوص اسپینر نیز صدق می‌کند.

آن‌گونه که سازندگان اسپینر ادعا می‌کنند، چرخش دورانی آن سبب کاهش استرس می‌شود. این درحالی است که افرادی که استرس دارند به‌طور معمول به کاري به صورت مستمر می‌پردازند براي مثال آدامس می‌جوند.

این مهم درخصوص اسپینر نیز صادق است چراکه حواس شخص را به سمت خود جلب و به قولی ذهن او را منحرف می‌کنداما آنچه درخصوص اسپینر ما را متعجب کرده‌ این است که اسپینر پارا فراتر گذاشته و این روزها اسپینرهایی با تزیینات نگین و جواهرات مصنوعی رنگارنگ وارد بازار شده‌اند که مخصوص خانم‌هاست.
 
در کنار آن شاهد توزیع اسپینرهایی هستیم که نورانی هستند یا LED دارند، صدا و صوت پخش می‌کنند و حتي مموری می‌خورند و ... با این وجود به گفته یکی از مسئولان شرکت بازرسی، نقطه اوج اقبال جامعه نسبت به اسپینر رو به کاهش و احساس می‌شود، بازار اشباع شده‌است.

درواقع می‌توان از توزیع اسپینر در بازار به عنوان حمله ملخ‌ها یادکرد. متاسفانه وقتی چنین موج‌هایی در یک جامعه شکل می‌گیرد، سودجویان سعی می‌کنند با چنين وسايلي مرام و مسلک خود را از طریق گنجاندن لوگو، شکل و تصاویر همسو با عقایدشان به مخاطب منتقل کنند.
 
در این مدت نیز شاهد آن بودیم که اقلام متعددی از اسپینرها، توسط گروه‌های شیطان‌پرست و صهیونیست طراحی شدند و حتي طراحی برخی اسپینرها بر مبنای لوگو و نمادهای این گروه‌ها بود.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1396/06/14
برو بابا . خودت روت میشه این خزعبلات رو میگی؟
شیطان پرست ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1396/06/14
شیطان تو مختون لونه کرده .... اینا رو هم جمع کنید دارا و سارا بدید بچه های امروزی ..... حرفتون از خنده دار گذشته به مرز لودگی رسیده چرا فکر میکنید شماها عقل کل یه ملت هستید
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1396/06/14
واقعا چطور چنين تيتر مزخرفي رو براي خبري به اين سادگي انتخاب كردين ؟؟؟؟ راست مي گن كه جماعت شما براي جذب مخاطب به هر كاري دست مي زنيد . هر كاري !!!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1396/06/14
یعنی چه !!!!! شما عقل کل هستین وهمه چیز از دریچه تنگ وتاریک مغز کوچکتان تفسیر میکنید!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1396/06/14
لعنت بر قوم کج اندیش،برای هر چیزی یه داستان مزخرف می سازن!
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1396/06/14
بابا داره میگه شیطان پرست ها آرم خودشون رو زدن رو اسپینرها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج