۵۹۶۵۱۰
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
۵۸۶۶
كاهش سود بانكی در یكی دو هفته اخیر جابه‌جایی معناداری در سپرده‌های مردم در بانک‌های دولتی پدید آورده است
روزنامه صبح نو: كاهش سود بانكی در یكی دو هفته اخیر جابه‌جایی معناداری در سپرده‌های مردم در بانک‌های دولتی پدید آورده است. اگرچه كاهش سود بانكی همواره مورد درخواست اقتصاددانان و تولیدكنندگان بوده و ضرورت آن برای به حركت درآمدن چرخ‌های تولید امری اجتناب‌ناپذیراست اما از قرار معلوم، دولت برای بهره برداری از این اقدام ضروری، برنامه ریزی دقیق و كاملی ندارد.
 
حركت بخشی از سپرده‌های مردم از بانک‌های دولتی به سمت بانک‌های خصوصی خاص كه برنامه اقتصادی معینی ندارند و صرفاً وعده سود بیشتر به سپرده گذاران داده‌اند، نگرانی تكرار ورشكستگی مؤسسات مالی و اعتباری را به ذهن متبادر می‌کند. در این ماجرا بانك مركزی بازهم غیبتی سؤال برانگیز دارد و از سیاست‌گذاری و اعمال نظارت اطمینان بخش خبری نیست.
 
بخش دیگری از تکانه‌های تغییر نرخ سپرده‌های بانكی در روزهای اخیر در تغییرات نرخ سكه و ارز جلوه كرده است و این‌ها همه از بی برنامگی اقتصاد و رها شدگی اقتصاد تولید حكایت دارد و در این سرگردانی و بلبشوی بازار، بیشترین سود از آن اقتصاد دلالی خواهد بود و نگرانی افزایش لجام گسیخته نرخ سكه و ارز در سال‌های ماضی را زنده می‌کند.
 
انتظار این است دولت دوازدهم در گام‌های نخست خود با ارائه طرح‌هایی در جهت حمایت از تولید و به‌كار گرفتن سرمایه‌های كوچك و اندك مردم، كه اتفاقاً سرمایه‌ای قابل توجه هم از حیث اقتصادی و هم از حیث روانی و اجتماعی محسوب‌می‌شوند، عزم خود را در حمایت از تولید و اشتغال ملی و كنترل و هدایت بازار نشان‌دهد.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1396/06/19
تا وقتی سیف در بانک مرکزی هست.اوضاع همینه...بی تدبیر ترین و بی برنامه ترین مدیرامینی
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1396/06/19
بیچاره مستاجرها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج