نامه خصوصی مازنی به سید عباس صالحی
۵۹۷۷۸۸
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
۲۰۳۸
احمد مازنی رئیس کمیته هنر کمیسیون فرهنگی مجلس از نامه اش به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
بانی فیلم: احمد مازنی رئیس کمیته هنر کمیسیون فرهنگی مجلس از نامه اش به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

حجت‌الاسلام احمد مازنی،عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، بیستم تیر ماه دیداری با نمایندگان انجمن‌های تجسمی داشت، او اکنون از پیگیری مسائل مطرح شده در آن جلسه خبر داد و گفت: بزودی در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دغدغه های جامعه تجسمی بررسی خواهد شد.

او که ریاست کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی را نیز به عهده دارد در گفتگویی گفت: کمیسیون فرهنگی بنا به وظیفه اش، اتفاقات و چالش های همه هنرها را رصد می کند و بدان ها توجه دارد، چندی پیش حواشی در رسانه ها بازتاب یافت که احساس کردیم هنرمندان تجسمی با نوعی سوتفاهم و دل نگرانی هایی دست به گریبان اند، به همین دلیل با اعضای انجمن نقاشان و نمایندگان دیگر انجمن های تجسمی نشست و جلسه صمیمانه مشترکی برگزار کردیم و در جریان درخواست‌ها و دغدغه‌هایشان قرار گرفتیم.

مازنی افزود: به هنرمندان عزیز قول دادم ظرفیت های والا و کمبودهای این عرصه را از طریق وزیر فرهنگ پیگیری نمایم که با توجه به تغییر دولت و جابجایی های صورت پذیرفته، اکنون درخواست‌ها و مسایل هنرمندان تجسمی به آقای سید عباس صالحی منتقل شد و قرار شد جلسه بعدی را با حضور ایشان برگزار کنیم که این دیدار در اولین فرصت محقق خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست صمیمی به انجمن‌های صنفی هنرهای تجسمی قول دادم که پیگیر مسائل و مشکلات آنان باشم، افزود: یکی از اقداماتی که اخیرا در این راستا صورت گرفت و طی نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد، موضوع حضور انجمن‌های صنفی در شوراهای راهبردی و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی است.

وی انگیزه و ظرفیت انجمن‌های صنفی به ویژه در حوزه هنرهای تجسمی را بسیار بالا  و مفید ارزیابی و بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند از این ظرفیت در جهت برنامه‌ریزی‌های کلان خود و تنظیم اسناد بالادستی حوزه فرهنگ به خوبی بهره ببرد.

مازنی درباره برگزاری جلسات مستمر با هنرمندان و طرح مشکلات آنان توضیح داد: این سلسله نشست ها به یقین ادامه خواهد یافت، هم ما به دیدار جامعه هنری می رویم و هم از دوستان دعوت خواهیم کرد تا به کمیسیون فرهنگی تشریف بیاورند، اما خوب می دانم حاصل این جلسات با اجرایی شدن درخواست‌های هنرمندان می تواند طعم دیگری نزد جامعه هنری داشته باشد ما تلاش خود را خواهیم کرد; برای ما اصل  بر تعامل میان مجلس، دولت و هنرمندان است تا اعتلا و پیشرفت هنر ایران سرعت یابد.

در دیدار مزبور هنرمندان در خصوص وضعیت موزه هنرهای معاصر تهران از استهلاک ساختمان گرفته تا خطر آسیب به گنجینه و شکل مدیریتی این مجموعه استراتژیک و نیز بودجه ناچیز تجسمی، عدم تخصیص بودجه به انجمن های تجسمی، کم توجهی به اهمیت رونق اقتصاد هنر و پتانسیل های هنر ایران در بازارهای جهانی هنر مباحثی طرح شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج