آغاز 24اُمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان
۵۹۷۸۹۰
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
۱۹۱۳
مراسم بیست‌و‌چهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، با حضور هنرمندان، مسئولان و هنرمندان جوان در گلزار شهدای کرمان و همچنین ادای احترام به شهدا با نثار شاخه گل و گرامیداشت یاد آنان آغاز شد، سپس مراسم افتتاحیه در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار شد.
خبرگزاری ایلنا: مراسم بیست‌و‌چهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، با حضور هنرمندان، مسئولان و هنرمندان جوان در گلزار شهدای کرمان و همچنین ادای احترام به شهدا با نثار شاخه گل و گرامیداشت یاد آنان آغاز شد، سپس مراسم افتتاحیه در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار شد.

مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، عصر دوشنبه 20 شهریورماه در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار شد.

این مراسم با حضور هنرمندان، مسئولان و هنرمندان جوان در گلزار شهدای کرمان و همچنین ادای احترام به شهدا با نثار شاخه گل و گرامیداشت یاد آنان آغاز شد، سپس مراسم افتتاحیه در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار شد.

محمدرضا علیزاده (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان) در افتتاحیه این رویداد هنری گفت: مایه خوشحالی است که این جشنواره مهم با حضور جوانان پرشور در کرمان برگزار می‌شود.

علیزاده با اشاره به موزه هنرهای معاصر صنعتی گفت: این موزه از نظر گنجینه با آثار ایرانی و خارجی از غنی‌ترین موزه‌های کشور است و بعد از موزه هنرهای معاصر تهران قرار دارد که نتیجه تلاش بزرگانی است که در راستای توسعه فرهنگ و هنر قدم برداشته‌اند. این موزه یادآور بزرگانی مانند استاد علی اکبر صنعتی (بنیانگذار پرورشگاه صنعتی) است و خاطره هنرمندانی مانند سهراب سپهری، هنرمندان معاصر کشور و استان کرمان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: بیست و چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان موجب شد تا برنامه‌هایی برای تقویت موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان انجام شود، آماده‌سازی کتاب آثار موزه از جمله این برنامه‌هاست که برای معرفی و شناساندن بیشتر موزه و آثار آن انجام می‌شود.

علیزاده در ادامه گفت: تجلیل از سه هنرمند پیشکسوت کرمان رونمایی از فیلم مستند درباره زنده یاد محمد امام از برنامه‌های دیگری است که در جشنواره انجام می‌شود. محمد امام دین بزرگی بر نقاشی و هنرهای تجسمی استان کرمان دارد و بیش از 40 سال برای آموزش هنرمندان تلاش کرد.

رضوان صادق زاده (دبیر بیست و چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان) در این مراسم گفت: جشنواره هنرهای تجسمی جوانان مانند یک جوان دوست داشتنی است که اشکال هم دارد اما هیچ کدام از هنرمندان و جوانان دوست ندارند که این جشنواره نباشد و قطعا همه بر ضرورت برگزاری آن تاکید دارند. مسئولان و هنرمندان و همه تلاش می کنند که مسایل و مشکلاتی نیز که در جشنواره وجود دارد، برطرف شود.

در این مراسم زهرا موسی پور (مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان) نیز حضور داشت و پس از مراسم افتتاحیه هنرمندان و جوانان از نمایشگاه آثار هنرمندان خارجی و ایرانی، آثار علی اکبر صنعتی و هنرمندان استان کرمان در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان دیدن کردند.

کارگاه‌های بیست و چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با حضور جوانان سراسر کشور در رشته‌های عکاسی، پوستر، تصویرگری، نگارگری، نقاشی، طراحی، حجم، کاریکاتور و خوشنویسی سه شنبه و چهارشنبه 21 و 22 شهریورماه در هنرستان هنرهای زیبای کرمان برگزار می‌شود و برگزیدگان در اختتامیه جشنواره روز 23 شهریور ماه معرفی می‌شوند.

همچنین برای نخستین بار کارگاه هنر جدید با حضور تعدادی از هنرمندان جوان استان کرمان در این جشنواره برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج