تاکید دوباره بر رفع توقیف چند فیلم
۵۹۹۳۷۷
۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
۳۷۸۱ 
اسامی چند فیلم رفع توقیف شده که مدتی قبل هم از مشکل نداشتن آن‌ها برای اکران عمومی صحبت شده بود، در حالی دوباره اعلام شده که چندی پیش هم این خبر اعلام شده بود.
خبرگزاری ایسنا: اسامی چند فیلم رفع توقیف شده که مدتی قبل هم از مشکل نداشتن آن‌ها برای اکران عمومی صحبت شده بود، در حالی دوباره اعلام شده که چندی پیش هم این خبر اعلام شده بود.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی چندی قبل در گفت‌وگویی با ایسنا اعلام کرده بود: سه فیلم «عصبانی نیستم»، «خانه پدری» و «آشغال‌های دوست‌داشتنی» از نظر شورای پروانه نمایش سازمان سینمایی و همچنین خود من قابلیت نمایش دارند و برخی فیلم‌های دیگر از جمله «خانه دختر» هم با فیلمبرداری دوباره یک سکانس قابل اکران است.

او همچنین از حل مشکل فیلم «پارادایس» علی عطشانی برای اکران هم خبر داده بود. البته این فیلم‌ها که گفته شده با انجام اصلاحات آماده اکران می‌شوند، در شرایطی عنوان شده که کیانوش عیاری بارها تاکید کرده است که حاضر به حذف صحنه‌ای از فیلم «خانه پدری» نیست.

پیگیری وضعیت اکران و رفع توقیف تعدادی از فیلم‌های سینمایی مجوزدار و بدون مجوز در دوران وزیر پیشین فرهنگ (رضا صالحی امیری) و معاون ارزشیابی و نظارت پیشین سازمان سینمایی (حبیب ایل‌بیگی) شروع شده بود و صالحی امیری در آخرین روز وزارت خود هم تاکید کرده بود که کمیته رفع توقیف فیلم‌های سینمایی به زودی بیانیه‌ای صادر می‌کند و نتیجه کار خود را اعلام خواهد کرد؛ اما این بیانیه هیچ گاه صادر نشد و مدیران جدید سازمان سینمایی ترجیح دادند روند کار خود را به طورعادی پیش بگیرند که در تازه‌ترین خبر اسامی فیلم‌هایی که مشکلی برای اکران ندارند دوباره اعلام شده است.

با این حال پیگیری خبرنگار ایسنا از برخی سازندگان این فیلم‌ها حاکی از این است که اطلاعی از زمان اکران فیلم خود ندارند و نیز اطلاع رسمی به آن‌ها داده نشده است و البته برخی تماس‌های خبرنگار ایسنا با سازندگان برخی از این فیلم‌ها هم بی‌نتیجه مانده است.

ابراهیم داروغه‌زاده پیش از این گفته بود:مشکل فیلم «خانه دختر» حل شده و حتی سکانسی قرار شده کامل فیلمبرداری  شود. مشکل فیلم «پارادایس» هم حل شده است. مسئله «خانه پدری» در کمیته حل شده و چون به آنجا رسیدیم که طبق خواست فیلمساز امکان تغییر در فیلم نیست ما گزارش را به شورا می‌دهیم تا آن‌ها تصمیم بگیرند. در واقع می‌توانم بگویم مشکل بیشتر فیلم ‌ها در این کمیته حل شده است.

او درباره فیلم‌های رضا کاهانی هم گفته بود: از ایشان فقط یک فیلم در کمیته هست و «وقت داریم حالا» اصلا به ما نرسیده است. هرچند فیلم دیگر هم (ارادتمند، بهاره، تینا، نازنین) در شورای پروانه نمایش و شورای عالی نمایش رد شده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج