منوچهر شاهسواری: سینمای ایران را تهدید نکنید
۶۰۰۹۳۶
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
۴۰۵۶
منوچهر شاهسواری در جشن برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینما
منوچهر شاهسواری گفت: این روزها به دلیل ماجراهای جشن خانه سینما به ما متلک می گویند که باید به آن ها گفت چشم بد دور، چون سینمای ایران به خاطر وجود خیلی ها سرپا است و به کارش ادامه می دهد.
سینماخبر: منوچهر شاهسواری گفت: این روزها به دلیل ماجراهای جشن خانه سینما به ما متلک می گویند که باید به آن ها گفت چشم بد دور، چون سینمای ایران به خاطر وجود خیلی ها سرپا است و به کارش ادامه می دهد.
 
خانه سینما شماره 2 میزبان برگزاری هشتمین جشن برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینمای ایران با حضور جمعی از اهالی رسانه، سینماگران و برخی هنرمندان بود.

پس از پخش سرود ملی و تلاوتی چند از آیات قرآن این مراسم اجرای خود را با امین زندگانی آغاز کرد و پس از قرائت متنی از قبل تنطیم شده توسط مسعود میمی دبیر این دوره از جشن درباره برنامه ریزان و دستیاران کارگردان و جایگاه و اهمیت ویژه شغلی آنها، احمد امینی در جایگاه قرار گرفت و از هوشنگ قنواتی زاده به عنوان اولین فردی که قرار بود از وی تقدیر شود چنین گفت: از هر دستیاری که قرار است با او کار کنم می خواهم سه اتفاق را سر صحنه رقم نزند، اول اینکه فریاد نکشد و ساکت باشد و فضا را آرام کند، دوم از دو کلمه "آقا حله" استفاده نکند و سیگار نکشد، که هوشنگ بند اول و دوم را رعایت می کرد اما بند سه را انجام می داد.

وی افزود: معمولا کسانی که به وادی دستیاری ورود پیدا می کنند به امید کارگردانی می آیند اما نمی دانم چرا هوشنگ ترغیبی برای این کار نداشت و ترجیح می داد دستیار برنامه ریز درجه یک باقی بماند و امیدوارم همیشه در کارش موفق باشد.

پس از اهدای لوح تقدیر و جایزه که توسط کاوه صباغ زاده و احمد امینی صورت گرفت، هوشنگ قنواتی زاده بیان کرد: به امید کارگردانی آمدم اما تا به این لحظه موقعیت آن ایجاد نشد.

وی ادامه داد: مسئله اصلی ما امنیت شغلی است که سال ها است راه به جایی نبرده، امیدوارم با تلاش همکارانم این جریان حل شود تا نگران فردایمان نباشیم.

در ادامه محمد علی باشه آهنگر به جایگاه آمد و درباره حسین فلاح که قرار بود تقدیر شود عنوان کرد:خوشحالم در جمع با شریف ترین و نجیب ترین آدم های سینما هستم،شغلی که خودم از آن شروع و وارد سینما شدم،کارم را از دستیاری در فیلم های جنگی شروع و از آن صبوری یاد گرفتم حسین فلاح هم دارای این خصیصه یعنی صبوری ودرایت است و خوشحالم با او همکاری کردم.

پس از پایان صحبت های باشه آهنگر، لوح تقدیر و جایزه فلاح با حضور دانش اقباشاوی اهدا شد.

فلاح اذعان داشت: دستیاری حرفه نیست عشق است و تا عشق نباشد نمی توان آن را ادامه داد من مثل آن دسته ای نبودم که قرار بود کارگردان شود چون علاقه به بازیگری داشتم اما این شدم که هستم.

وی افزود: یاد استادانم حمید سمندریان و مهدی فخیم زاده که من را به سینما رساندند گرامی می دارم و از هم صنفی های خودم نیز که از من تقدیر کردم قدردانی می کنم.

پیمان معادی برای تقدیر از علی افشین راد آمد و گفت: خوشحالم در این جشن حضور دارم و قرار است به علی جایزه اهدا شود، از اخلاق حرفه ای او هرچه بگویم کم است، آشنایی من با علی به فیلم "کافه ستاره" برمی گردد.

وی افزود: از اینکه علی دستیار من در فیلم "بمب" بود لذت بردم چرا که دشواری این کار را حس نکردم. همکاری من با وی باعث شد فکر کنم هرچه زودتر فیلم بعدی را بسازم.

معادی بیان کرد: دستیاران خوب نشان دادید همه کارهای سخت و آسان را می توان با شما پیش برد.

علی جناب و پیمان معادی جوایز و لوح تقدیر علی افشین راد را اهدا کردند و این دستیار برنامه ریز پس از دریافت آن ها گفت: اصولا در مسیر زندگی کاری ام خوش شانس بودم چرا که با حرفه ای های سینما کار کردم و خوشحالم که جایزه ام را از دست معادی می گیرم.

وی افزود: سینما را جدی آعاز کردم و در این مسسر انرژی فراوانی از برادر و پدر و مادرم گرفتم.

علی جناب هم ضمن تشکر از حضور جمع زیادی از بزرگان عرصه هنر اذعان داشت: شخصی در میان ماست که دوست دارم از ایشان تشکر کنم و او منوچهر والی زاده عزیز است.

در ادامه مراسم به بهانه اهدای نشان افتخار هشتمین دوره این جشن به یدالله صمدی، کلیپی ضبط شده از خاطرات همکاری او با نصرت کریمی پخش شد و پس از آن منوچهر شاهسواری در جایگاه قرار گرفت و بیان کرد: این روزها به دلیل ماجراهای جشن خانه سینما به ما متلک می گویند که باید به آن ها گفت چشم بد دور، چون سینمای ایران به خاطر وجود خیلی ها سرپا است و به کارش ادامه می دهد.

وی افزود: سینمای ایران را دست کم نگیرید و آن را تهدید و شوخی های نابجا با آن نکنید که حتما لطمه خواهید خورد؛ هرکسی بر علیه سینمای ایران قدم بردارد بر علیه صدا و تصویر ملت ما قدم بر می دارد.

پس از اتمام صحبت های شاهسواری، سیروس الوند بیان کرد: یدالله صمدی آغازگر سینمای بومی ایران بود ولی الان از آن سینما کم داریم،دلم می خواهد دوباره صمدی پای آن کوهها،دشت ها و...برود و قصه های رنج ها،عشق ها و...را در قالب فیلم بگوید تا ما هرچه بیشتر مغرور به داشتن آذربایجانمان شویم.

در ادامه صمدی اظهار داشت: این حرکت انجمن نشات گرفته از خرد جمعی آن هاست که باعث شادی و افتخار من شد.

وی افزود: اگر کار شریف و از جنس خودم پیشنهاد شوم حتما باز هم دستیاری خواهم کرد.

پس از صحبت های صمدی، علیرضا داوودنژاد هم به جمع سه نفره در جایگاه اضافه شد و مراسم تقدر را انجام دادند.

علیرضا داوود نژاد به بهانه تقدیر از هاشم میرطالبی بیان کرد: ما پیوندهای مشترکی با هاشم داشتیم و آن ها عشق به سینما،خاطران دیدن فیلم در سالن ها،رفیقی مشترک،همراه و استادی با نام رضا عطایی بود.

وی ادامه داد: هاشم همیشه نکته هایی به من می گفت که بسیار ارزشمنوگد و تاثیرگذار بود.

اهدای لوح تقدیر و حوایز هاشم میرطالبی با حضور داوودنژاد و صادق کرمیار انجام شد.

هاشم میرطالبی اظهار داشت: داوود نژاد هرچه تجربه داشت به ما داد اما اگر من نتوانستم کارگردان شوم این بود که بین سلامتی و سینما،گزینه اول را انتخاب کردم.

علی مصفا هم در ادامه برای مراسم تقدیر از افشین رضایی آمد و اذعان داشت: خوشا به حال من که برای تقدیر از افشین انتخاب شدم هرچند او آنقدر محبوب و شناخته شده است که نیاز به تعریف و تمیجید ندارد.

افشین رضایی پس از دریافت لوح تقدیر و حوایزاز دستان علی مصفا و استمراری اظهار داشت: از داشتن چنین شغلی افتخار می کنم و تا زمانی که اولین فیلمم را نساختم ادامه خواهم داد،من کارم را با فخیم زاده آغاز و با دیگر بزرگان سینما ادامه دادم که مایه افتخار من است.

وی افزود: البته دو سال است پروانه ساخت اولین فیلمم را به تهیه کنندگی علی مصفا دریافت کردم که امیدوارم بتوانم آن را بسازم.

تقدیر و اهدای جوایز آخرین نفر به روزبه سجادی حسینی می رسید که به علت مسافرت غاءب بود اما به نمایندگی از او به پدرش فرید سجادی حسینی توسط مصطفی احمدی و مسعود میمی اهدا شد.

در آخر مراسم تشویق های مستمری توسط حاضران جمع برای حضور اصغر شاهوردی صورت گرفت و جشن به کار خود پایان داد.

گفتنی است در این مراسم سینماگران و هنرمندانی چون سروش محمدزاده، داتش افباشاوی، اصغر نعیمی، امین زندگانی، الیکا عبدالرزاقی، فرید سجادی حسینی، احسان بیگلری، کاوه صباغزاده، محمد حمزه ای، هنگامه حمیدزاده، مجید صالحی، امیرحسین عسگری، پیمان معادی، نعیمه نظام دوست، علی مصفا، احمد امینی، محمد علی باشه آهنگر، پرویز آبنار، سید غلامرضا موسوی، حامد کمیلی، داودنژاد، سیروس الوند، منوچهر شاهسواری، فرشته طائرپور، منوچهر والی زاده، پانته آ پناهی ها و...حضور داشتند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج