زندگی یک زندانی در «ابدیت و یک روز»
۶۰۱۶۶۷
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
۳۰۸۳ 
به گفته کارگردان «ابدیت و یک روز»، این فیلم داستان زندگی یک زندانی را روایت می کند که یک روز در زندان را برای خود ابدی می‌کند.
خبرگزاری مهر: به گفته کارگردان «ابدیت و یک روز»، این فیلم داستان زندگی یک زندانی را روایت می کند که یک روز در زندان را برای خود ابدی می‌کند.
 
داریوش کرمپور: «ابدیت و یک روز» زندگی یک زندانی را روایت می کند

داریوش کرمپور کارگردان عرصه فیلم کوتاه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فیلم کوتاه «ابدیت و یک روز» گفت: این فیلم موضوعی اجتماعی دارد که ایده فیلمنامه آن را از یک تصویر کاریکاتور و در واقع از یک انیمیشن گرفتم و در بازنویسی های متعدد به این روایت رسیدم که این موضوع را با شیوه سورپرایز روایت کنم.

وی افزود: موضوع «ابدیت و یک روز» درباره یک زندانی است که به یکی از روزهای خوبی که با خانواده اش گذرانده است فکر می کند و تصویر آن روز را روی دیوار زندان نقاشی می کند. در واقع این زندانی، آن روز را برای خودش ابدی کرده است، البته ما در پایان فیلم با فرم سورپرایز متوجه این موضوع می شویم.

کرمپور درباره شباهت نام این فیلم با فیلم سینمایی «ابد و یک روز» ساخته سعید روستایی بیان کرد: فیلمنامه این فیلم با نام «ابدیت و یک روز» در جشنواره دانشجویی فیلم بوشهر در اردیبهشت سال ۹۳ جایزه بهترین فیلمنامه را گرفت. من فیلمنامه این اثر را سال ۹۲ نوشته بودم و این اسم، نام یکی از فیلم های آنجلوپولوس فیلمساز یونانی است که همان موقع در سال ۹۲ برای فیلمنامه انتخابش کردم این نکته را هم باید عنوان کنم که کل فیلم هم از لحاظ زمانی سه دقیقه و دوازده ثانیه است.

وی درباره جدیدترین کارهای خود گفت: در حال حاضر ۲ فیلمنامه کوتاه و بلند در دست دارم که فیلمنامه کوتاهم «The Bad Age» نام دارد و آماه است. این فیلمنامه درباره بحران آب در دنیا است که آن را هم به شیوه سورپرایز روایت کردم ولی فضایی کاملا متفاوت با فیلم قبلی ام دارد و روایتگر یک فضای گانگستری و اکشن است.

این کارگردان در پایان اظهار کرد: فیلمنامه بلندم «دره لاک پشت ها» نام دارد که هنوز کامل نشده زیرا چند اپیزوذی است و بهتر است به طور تیمی نوشته شود که هنوز متاسفانه به دلیل مسایل مالی نتوا نستم این تیم را تشکیل بدهم. با این وجود از نظر خودم طرح بسیار خوبی است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج