تکه یخ هزار میلیارد تنی در دریا سرگردان شد
۶۰۱۷۸۷
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
۹۸۶۸ 
پس از جدا شدن از یخچالهای قطب جنوب؛
هنوز مشخص نیست برای این تکه یخ عظیم چه اتفاقی می افتد زیرا گاهی اوقات این تکه ها سال ها در یک نقطه باقی می مانند. اما دانشمندان بیم آن دارند که یخ به تکه های کوچکتری تقسیم شود که ردیابی آن با ماهواره مشکل شود.
خبرگزاری مهر - شیوا سعیدی قوی اندام: تکه یخ هزار میلیارد تنی از یخچال های قطب جنوبی جدا شده و در دریا سرگردان خواهد شد.
 
 پس از جدا شدن از یخچالهای قطب جنوب؛تکه یخ هزار میلیارد تنی در دریا سرگردان شد

به نقل از ایندپندنت، تصاویر جدید ماهواره ای نشان می دهند یک تکه یخ هزار میلیارد تنی از قطب جنوب جدا شده و اکنون درحال ورود به دریاست.

این تکه یخ عظیم که A۶۸نامیده می شود ۴ برابر لندن است. البته فرایند ترک خوردن آن از ۲۰۱۴ شروع شده است.

هنوز مشخص نیست برای این تکه یخ عظیم چه اتفاقی می افتد  زیرا گاهی اوقات این تکه ها سال ها در یک نقطه باقی می مانند. اما دانشمندان بیم آن دارند که یخ به تکه های کوچکتری تقسیم شود که ردیابی آن با ماهواره مشکل شود.

اگر این تکه های یخ در مسیر های کشتیرانی قرار گیرند، خطری بزرگ محسوب می شوند.

پروفسور استف لرمیت از دانشگاه دلفت در هلند تصاویر این رویداد را در توییتر منتشر کرده است.            

به گفته محققان تغییرات آب وهوا در سطح جهان و سوراخ شدن لایه ازن  به جدا شدن تکه های عظیم و متعدد یخ  از یخچال های قطب جنوب منجر شده اند.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1396/06/29
عواقب گرمایش جهانیه. یخهای قطبی آب میشن و اب دریا ها بالاتر میاد و سواحل طوفانهای بدتری رو تجربه میکنند و به زیر آب میرن. کمی بعد گاز متان زیر یخ های قطبی آزاد میشه و بعلت خاصیت گلخانه ای شدیدش هوا چندین درجه گرمتر میشه . بی آبی خشکسالی و طوفانهای شدید فقط بخشی از فجایع بعدی هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
بیشترین گاز متان رو گاو ها تولید میکنن و گیاهخواری ساده ترین و موثرترین راه مبارزه با گرمایش جهانیه. برای تولید علوفه جنگلها رو از بین میبرن و تبدیل به مزارع علوفه میکنن و دامها مراتع رو نابود میکنند و به جای اکسیزن متان و دی اکسید کربن تولید میکنند که باعث میشه هوا گرمتر بشه. اثر دامها چند برابر تمام صنایع و خودرو هاست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج