آیت الله مکارم: مشکل فرودگاه قم حل شود
۶۰۲۰۹۸
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۵
۴۳۲۱ 
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با اشاره به مساله فرودگاه قم گفت: این فرودگاه از آنچه که فکر می‌شود تاثیرگذارتر است و اگر راه‌اندازی شود برای چنین شهر جهانی‌ای اثرات بسزایی خواهد داشت.
خبرگزاری ایسنا: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با سقائیان‌نژاد شهردار و مدیران شهری قم در موسسه امام سجاد(ع)، با اشاره به مطالبات مردم از شهرداری اظهار کرد: هرچه زودتر گره از کار مردم گشوده شود بهتر است؛ برخی قوانین دست و پاگیر هستند که جزو قوانین مملکتی نیست و مختص شهرداری بوده و شورای شهر می‌تواند آنها را برطرف کند؛ این مشکلات را رفع کنید که اگر مردم می‌خواهند پروانه ساختمانی بگیرند کارشان با سرعت بیشتر پیگیری شود. مردم انتظار دارند مشکلات حل شود تا زودتر بتوانند به هدف رسیده و مشکلاتشان رفع شود. اگر کار مردم را آسان کنید کار خودتان نیز آسان خواهد شد و ضرورتی ندارد که مردم مکرر به شهرداری مراجعه کنند.

وی با اشاره به مشکلات برخی مناطق خطرخیز شهر قم اظهار کرد: یکی از مناطق خطرخیز قم مسیر پردیسان است که هرچه زودتر باید مشکل حل شده که خطراتی که تاکنون به وجود آمده کاهش یابد و این مساله در اولویت کار شهرداری باشد. مشکل دیگر، برخی سوءاستفاده گران است که قوانین شهرداری را دور می‌زنند و ساخت‌وسازهایی که صلاح شهر نیست و برای آنها درآمد دارد و مصلحت نیست انجام می‌دهند که مردم از دست این افراد شکایت دارند و این مشکل باید حل شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به مساله فرودگاه قم  اظهار کرد: این فرودگاه از آنچه که فکر می‌شود تاثیرگذارتر است و اگر راه‌اندازی شود برای چنین شهر جهانی‌ای اثرات بسزایی خواهد داشت؛ اگر به این پروژه اهمیت داده شود آثار بسیار مطلوبی متوجه شهر خواهد شد.

وی به موقعیت فرهنگی قم اشاره و خاطرنشان کرد: موقعیت فرهنگی قم در ایران بی‌نظیر است؛ حوزه علمیه قم در دنیا مثل ندارد و اهل تسنن نیز به این وسعت حوزه علمیه ندارند، وجود حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران نیز موقعیتی ویژه برای قم ایجاد کرده که به موازات آن باید کارهای فرهنگی ویژه انجام داد.

این مرجع تقلید گفت: شورای شهر و شهرداری به جز عمران و آبادانی شهر به مساله عمران و آبادانی فرهنگی و اخلاقی نیز دقت کند.

وی افزود: هرچه بیشتر در خدمت رسانی به شهر قم دقت شود آبرویی برای شیعه و نظام اسلامی خواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج