هشدار آمریکا به شهروندانش درباره سفر به ترکیه
۶۰۷۰۹۷
۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
۳۸۹۳ 
وزارت خارجه آمریکا با اشاره به تداوم تهدیدهای گروه‌های تروریستی در ترکیه، به شهروندان آمریکایی برای اجتناب از سفرهای غیرضروری به ترکیه به ویژه به مناطق جنوب و جنوب شرقی این کشور هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم: وزارت امورخارجه آمریکا روز پنجشنبه 28 سپتامبر، ضمن انتشار بیانیه‌ای در وب سایت خود، با اشاره به تداوم تهدیدهای گروه‌های تروریستی در ترکیه، به شهروندان آمریکایی برای اجتناب از سفرهای غیرضروری به ترکیه به ویژه به مناطق جنوب و جنوب شرقی این کشور هشدار داد.

در این هشدار با تاکید بر وقوع یک سری حملات تروریستی هماهنگ و همزمان در سال‌های 2016 و 2017 در ترکیه، آمده است: در کلیه برنامه‌ها و مسابقات ورزشی، اماکن گردشگری، رستوران‌ها، باشگاه‌های شبانه، عبادتخانه‌ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس و حمل و نقل دریایی، بدون نیاز به هشدار قبلی همچنان احتمال وقوع حملات تروریستی وجود دارد.

در ادامه هشدار وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به اعلام وضعیت فوق العاده در ترکیه به دنبال وقوع کودتای نافرجام 15 جولای در این کشور، تأکید شده که هر لحظه احتمال دستگیری هر کس از سوی نیروهای انتظامی ترکیه که در شرایط وضعیت فوق العاده از اختیارات وسیع‌تری برخوردار شده‌اند، وجود دارد.

در این هشدار تاکید شده که به شهروندان آمریکایی که در ترکیه دستگیر و یا بازداشت شده‌اند اجازه ملاقات با وکیل مدافع و یا خانواده‌هایشان داده نمی‌شود و برخی از شهروندان آمریکایی حتی اگر بازداشت نشده باشند نیز از ترکیه اخراج شده و به برخی دیگر از آنها نیز اجازه خروج از کشور داده نشده است.

وزارت امور خارجه آمریکا در این بیانیه از پرسنل خود و خانواده‌هایشان و نیز از شهروندان این کشور در ترکیه خواست تا از حضور در اماکن شلوغ، مراکز گردشگری و تجمعات سیاسی خودداری کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج