آغاز اجرای قانون ضد روبَنده و برقع در اتریش
۶۰۷۶۵۷
۰۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
۴۶۲۹ 
از امروز دیگر زنی اجازه ندارد در اتریش با روبنده چهره‌اش را بپوشاند.
عصر ایران: از امروز دیگر زنی اجازه ندارد در اتریش با روبنده چهره‌اش را بپوشاند. برای آغاز اجرای قانون جدید فرودگاه وین انتخاب شده است. یک سخنگوی پلیس اتریش گفت که شمار ماموران پلیس در بخش اطلاعات فرودگاه افزایش یافته است. او گفت که پلیس قرار است قانون جدید را اجرا کند و در عین حال با احتیاط و با در نظر داشتن حساسیت‌ها عمل کند.

این قانون شامل همه کسانی می‌شود که از برقع یا روبنده بدون داشتن ضرورت پزشکی و دلایل تنفسی استفاده می‌کنند.

وزارت کشور اتریش به منظور اطلاع‌رسانی بروشورهایی را به زبان‌های آلمانی، انگلیسی، ترکی و عربی آماه کرده است. کسی که از نشان دادن صورتش امتناع ورزد ۱۵۰ یورو جریمه خواهد شد. دولت اتریش که از ائتلاف دو حزب سوسیال دمکرات (SPÖ) و حزب محافظه‌کار ÖVP تشکیل شده قانون مزبور را به دلایل امنیتی و نیز به دلیل حفظ همزیستی اجتماعی وضع کرده است.

در تمامی شهرهای اتریش، از جمله در منطقه تفریحی "تسل ام زه" در زالتسبورگرلند هم قانون ممنوعیت روبنده و برقع اجرا خواهد شد. هر تابستان ده‌ها هزار شهروند عرب برای تفریح به این منطقه سفر می‌کنند. به گزارش سازمان گردشگری اتریش، بیشترین گردشگران به منطقه مزبور پس از آلمانی‌ها، شهروندان عربستان سعودی و سپس امارات متحده عربی هستند.

سازمان گردشگری اتریش در سال ۲۰۱۴ بروشوری درباره "رعایت اتیکت" برای گردشگران و مهمانان عرب تدارک دیده بود که در آن به مهم‌ترین قواعدی که برای همزیستی مسالمت‌آمیز اهمیت دارد، پرداخته شده بود. این بروشور دیگر منتشر نمی‌شود.

قوانین مشابهی درباره ممنوعیت برقع در فرانسه و بلژیک هم وجود دارد. دادگاه حقوق بشر اروپا در دو مورد به درستی ممنوعیت روبنده و برقع رأی داده است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1396/07/09
بسیار کار درستی ست. جای روبنده پوش عربستان و ایران است نه ناف اروپا .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج