چگونه قرمزی صورت را برطرف کنیم؟
۶۰۸۴۸۶
۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
۲۸۲۰۸۴ 
قرمزی زیاد پوست صورت می‌تواند علت‌های گوناگونی داشته باشد. دلایل معمول شامل رزاسه، لوپوس، آکنه، اگزما، سبوره، پیش از یائسگی، پارگی مویرگ‌ها یا خشکی بیش از حد پوست می‌شود.
برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: صورت شما چه ته مایه‌ای از قرمز در تمام قسمت‌هایش داشته باشد و چه بدتر، لکه‌های قرمز روی آن خودنمایی کند، به هر حال قرمزی صورت شما، نشانه‌ای از سالم نبودن پوست بوده که می‌تواند احساس خجالت و ناخوشایندی به شما بدهد. ضمنا، قرمزی صورت ممکن است منجر به التهاب، احساس سوزش، خارش و درد شود که همه‌ی اینها احساس ناخوشایندتان را بدتر خواهند کرد.
 
قرمزی زیاد پوست صورت می‌تواند علت‌های گوناگونی داشته باشد. دلایل معمول شامل رزاسه، لوپوس، آکنه، اگزما، سبوره، پیش از یائسگی، پارگی مویرگ‌ها یا خشکی بیش از حد پوست می‌شود.
 
سایر دلایل قرمزی پوست، آفتاب سوختگی، قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی سرد، بودن در محیطی گرم برای طولانی مدت، مصرف زیاد الکل و استرس بیش از حد در زندگی است. خوشبختانه راههای ساده و موثر زیادی وجود دارد که می‌تواند این علائم را در صورت‌تان تسکین بدهد.
 
چطور قرمزی صورت را برطرف کنیم؟ 
۱. کمپرس سرد

برای درمان قرمزی خفیف پوست صورت، کمپرس سرد بسیار مفید است. سرما کمک می‌کند رگهای خونی زیر پوست منقبض شده در نتیجه قرمزی به حداقل برسد. ضمنا کمپرس سرد، از خارش و التهاب نیز می‌کاهد.

مقداری یخ را در حوله‌ای نازک بپیچید و این کمپرس را به آرامی به مدت یک دقیقه روی تمام صورت‌تان حرکت دهید. ۱۰ دقیقه فاصله بگذارید و مجددا این کار را انجام دهید. هرگز یخ را مستقیما روی پوست نگذارید چون سرما می‌تواند به سلول‌های پوست آسیب بزند.

۲. آلو‌ئه ورا

می‌توانید از ژل آلو‌‌ئه ورا برای برطرف کردن قرمزی پوست کمک بگیرید. آلو‌ئه ورا خاصیت التیام بخش روی پوست دارد چون ویژگی‌های ضد التهابی دارد که به کاهش التهاب، خارش و خشکی پوست کمک می‌کند.

یک برگ آلو‌ئه ورا را برش بزنید و ژل آن را خارج کنید. ژل را به پوست صورت‌تان بمالید و اجازه دهید خودش خشک شود. با آب ولرم آبکشی کرده و با یک حوله‌ی نرم خشک کنید. چند بار در روز این کار را انجام دهید تا قرمزی برطرف شود.

۳. جو دوسر کلوئیدی

یک درمان بسیار معروف برای قرمزی پوست صورت، جو دوسر کلوئیدی خیس خورده است که کاملا باز و له شده است. این مرهم، خاصیت مرطوب کنندگی برای پوست دارد که می‌تواند قرمزی پوست ناشی از خشکی و اگزما را برطرف کند. ضمنا، خاصیت ضد التهابی دارد که به کاهش التهاب کمک کرده و سطح pH پوست را تعدیل می‌کند.

مطالعه‌ای که در سال 2007 انجام شد نشان داد جو دوسر کلوئیدی خاصیت مرطوب کنندگی، نرم کنندگی، مراقبت کنندگی و ضد التهابی دارد. ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری جو دوسر کلوئیدی را با مقدار کافی آب ترکیب کنید تا خمیری چسبناک درست شود، آن را به پوست‌تان بزنید و اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب گرم آبکشی کنید. این راهکار ساده را هر روز به کار ببرید تا دیگر قرمزی روی صورت‌تان بماند.

۴. خیار

خیار حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی است، ضمنا محتوای آب بالایی داشته که کمک می‌کند پوست‌تان سالم و هیدراته بماند. خاصیت قابض خیار، رگهای خونی پوست را منقبض کرده و از قرمزی‌ پوست کم می‌کند.

ویژگی خنک کنندگی خیار کمک می‌کند پوست ملتهب، آرام شود. ضمنا خیار، خارش و تورم پوست را هم کم می‌کند. برش‌های نازکی از خیار تهیه کنید و این برش‌ها را به مدت ۲۰ دقیقه در یخچال خنک کنید. یک برش را یک دقیقه روی ناحیه‌ی مورد نظر قرار دهید و بعد با برش خنک دیگری جایگزین کنید. این کار را حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه انجام دهید و چند بار در روز تکرار کنید.
 
چطور قرمزی صورت را برطرف کنیم؟

۵. چای سبز

پلی فنول‌های موجود در چای سبز، خاصیت جوان سازی پوست دارند و می‌توانند هر گونه قرمزی صورت را از بین ببرند. چای سبز خاصیت ضد التهابی هم دارد که رگهای خونی را منقبض کرده و در نتیجه از التهاب و قرمزی می‌کاهد.

یک فنجان چای سبز درست کنید و آن را ۳۰ دقیقه در یخچال خنک کنید. پارچه‌ی تمیزی را به آن آغشته کرده و چند دقیقه روی صورت‌تان بگذارید. این کار را ۲ تا ۳ بار در روز انجام دهید.

۶. عنبر سایل

عنبر سایل نیز با قرمزی پوست مبارزه می‌کند. این گیاه یک قابض طبیعی است که با انقباض رگهای خونی و مسدود کردن حفره‌های سطح پوست، تظاهر قرمزی پوست را به حداقل می‌رساند.

عنبر سایل حاوی تانین نیز هست که مهار کننده‌ی واکنش‌های التهابی در پوست است. یک پنبه‌ی توپی را به عصاره‌ی عنبر سایل آغشته کرده و ۵ دقیقه به صورت‌تان بمالید. این کار را ۲ تا ۳ بار در روز انجام دهید.

۷. عسل مانیوکا

عسل مانیوکا سرشار از آنتی اکسیدان‌ها بوده و خاصیت ضد التهابی قوی دارد که به کاهش قرمزی پوست ناشی از آکنه کمک می‌کند. این عسل خواص ضد باکتری دارد که با باکتری‌های آکنه که می‌توانند دلیل قرمزی پوست باشند مبارزه می‌کند. ضمنا عسل مانیوکا بدون اینکه پوست را چرب کند، آن را مرطوب نگه می‌دارد.

کمی عسل مانیوکا را به پوست صورت‌تان بمالید و اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب ولرم آبکشی کنید. بعد از خشک کردن یک مرطوب کننده‌ی سبُک بزنید. این کار را روزی یک بار انجام دهید.

۸. سرکه سیب

سرکه سیب دارای خواص ضد التهابی بوده که به کاهش قرمزی پوست ناشی از مشکلاتی چون جوش‌های ملتهب، اگزما و رزاسه کمک می‌کند. ضمنا خاصیت اسیدی سرکه سیب، پوست را ضد عفونی می‌کند. عفونت هم می‌تواند التهاب و قرمزی ایجاد کند.

مقادیر مساوی آب و سرکه سیب خام را با هم ترکیب کنید و یک پنبه‌ی توپی را به این محلول آغشته کرده و به ناحیه‌ی مورد نظر بمالید. بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و سپس با آب ولرم آبکشی کنید. این کار را هر روز انجام دهید. همچنین می‌توانید برای درمان عمقی‌تر پوست، ۲ قاشق چایخوری سرکه سیب خام را با یک قاشق چایخوری عسل خام و یک فنجان آب مخلوط کرده و آن را روزی دو بار بنوشید.
 چطور قرمزی صورت را برطرف کنیم؟

۹. روغن نارگیل

یک راه طبیعی دیگر برای برطرف کردن قرمزی پوست صورت، روغن نارگیل است. اسید چرب بالای روغن نارگیل به کاهش التهاب و احیا کردن پوست کمک می‌کند. همچنین خاصیت مرطوب کنندگی روغن نارگیل، با خشکی پوست که علت عمده‌ی قرمزی پوست است مبارزه می‌کند.

یک پنبه‌ی توپی را به روغن نارگیل بکر آغشته کرده و به آرامی روی پوست ماساژ دهید. بگذارید در طول شب روی پوست‌تان بماند و صبح با آب ولرم آبکشی کنید. این کار را هر روز انجام دهید. یک راه دیگر هم این است که ۲ تا ۳ قطره روغن درخت چای را با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل ترکیب کرده و آن را به قسمت مورد نظر بزنید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس با آب ولرم آبکشی کنید. می‌توانید این درمان را دو تا سه بار در روز بکار ببرید.

۱۰. آسپرین

آسپرین برای برطرف کردن قرمزی خفیف پوست بسیار سودمند است.  آسپرین حاوی اسید سالیسیلیک است که رگهای خونی را منقبض کرده و از التهاب پوست صورت کم می‌کند.

یک یا دو عدد قرص آسپرین را کاملا پودر کنید و با مقداری آب ترکیب کنید تا خمیر نرمی درست شود. این خمیر را با یک پارچه‌ی نخی به پوست‌تان بزنید. بگذارید ده دقیقه بماند و سپس با آب ولرم آبکشی کنید. این راهکار را دو بار در روز بکار ببرید.

چند توصیه

. علت‌ قرمزی و التهاب پوست‌تان را پیدا کنید تا از عوامل برانگیزاننده‌ی آن اجتناب کنید.

. از صابون‌ها و مواد شیمیایی تند برای صورت‌تان استفاده نکنید چون موجب حساسیت و قرمزی پوست می‌شوند.

. وقتی محصول مراقبت از پوست جدید می‌خرید، همیشه قبل از استفاده ترکیبات آن را چک کرده و کمی از آن را تست کنید.

. بعد از شستن صورت، همیشه فورا لوسیون یا کرم مرطوب کننده بزنید تا رطوبت پوست حفظ شده و دچار خشکی پوست نشوید.

. همیشه قبل از رفتن به رختخواب آرایش صورت‌تان را پاک کنید تا آلودگی‌ها و مواد شیمیایی و باکتری‌ها روی پوست‌تان باقی نمانده و حفره‌ها را مسدود نکنند.

. صورت‌تان را زیاد لمس نکنید.

. هر وقت قرار است در معرض نور خورشید قرار بگیرید، کلاه لبه‌دار سرتان کنید و صورت‌تان را در سایه نگه دارید، البته ضد آفتاب را فراموش نکنید.

. روش‌هایی برای کاهش استرس پیدا کنید که مناسب شما باشد و مرتبا آن را بکار ببرید، چون استرس هم می‌تواند پوست را قرمز و ملتهب کند.

. مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن‌تان دهیدراته نشود.

. غذاهای آب رسان به بدن، بیشتر مصرف کنید، مانند هویج، سیب زمینی شیرین، سیب، کرفس، نارگیل، خیار، هندوانه، هلو، پاپایا، اسفناج و بروکلی تا رطوبت پوست‌تان از درون نیز حفظ شود.

. از مصرف غذاهای پُرادویه، نوشیدنی‌های داغ، کافئین و الکل پرهیز کنید، این محصولات، مشکلات پوستی‌تان را تشدید می‌کنند.

. اگر قرمزی پوست‌تان همراه با تورک لب‌ها یا زبان است یا تنگی نفس هم دارید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.
انتشار یافته: 68
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1396/12/07
کمپرس یخ عالی بود
مرسی
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1397/02/10
من با یخ صورتمو ماساژ دادم الان قرمز شده و ورم کرده فک کنم مویرگاش پاره شده باید چیکا کنم
پاسخ ها
رقی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
منم دیشب یخ گذاشتم روصورتم صبح که بیدار شدم لپام قرمز شده وتورم کرده خیلی بد شده چکارکنم؟
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1397/02/16
من پوستم دوروزع قرمزه البته گونه هامو زیر چشمم امروز یکشنبس .پنشنبع تولد دوستمه اگه خوب نشه تا اون موقع چی؟چیکار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
منم خیلی ناراحتم یک دقیه برم زیزی آفتاب قرمزمیشی چکارکنم توروخداکمکم کنی
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/02/17
سلام،صورتم به محض گرم شدن مثل لبو قرمز میشه،تو رو خدا چیکار کنم؟
پاسخ ها
اوین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
واقعا راست میگی نسرین جون
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1397/02/29
سلام پوست صورتم به محض اینکه یه هوا گرم بخوره خیلی قرمز میشه خیلیرخجالت میکشم تو رو خدا یه راهی بهم بگید چکار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
سلام خسته نباشین پوست صورت من خیلی حساس هست و وقتی افتاب باشم قرمزمیشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
از یخ استفاده کنین خیلی تاثیر داره
United Arab Emirates
04:35 - 1397/03/09
من‌صورتم.درهرشرایطی‌قرمزمیشه‌و‌نمیدونم‌باید‌چیکارکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
سلام من همیشه صورتم قرمز میشه تمام رگها میاد بیرون باید چیکار کنم
Netherlands
10:03 - 1397/03/21
گونه های من دائما قرمزه متاسفانه و مجبورم هر روز به خاطر قرمزی کرم پودر یا پنکک استفاده کنم.اگه درمان بشه از شر آرایش خلاص میشم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
تا یک ماه بهترین راه یخ است
اشرف
United Arab Emirates
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
سلام منم
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1397/04/01
یک روز صبح بیدارشدم پایین چشمم التهاب برداشته بودو کمی قرمزشده بود فردای اون روز صورتم ورم شدیدی کردش یه جاهاییش کبود شده بود چرک میومد رفتم دکتر کرم اف سی بهم داد و چرک خشک کن چرک خشکنارو خوردم کرمم استفاده کرم ورم صورتمو کبودیا خوب شدن کم کم جاهای خیلی کوچیکی مونده بود فقط اما بعد از ۱ماه دوباره صورتم لکه های قرمز ایجادشدو ورم کردو دوباره چرک کرد خسته شدم واقعا خسته
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1397/04/08
چوگونه قرمزی پوستم بر طرف کنم
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1397/04/19
من هرکاری کنم پوستم قرمزه از صبح تا شب واقعا خسته کنندوخجالت اور نمیدونم چکارکنم لطفا یه راهکار مناسب بدین ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1397/04/29
منم یه ماهه که صورتم قرمز شده مثل جوشه ولی در کل قرمز شده من پوماد چرب کننده بچه استفاده میکنم و اینکه بازم فایده ندارع تازه خارش هم دارع . چیکار کنم ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1397/04/31
من از يكم سير روي پوستم براي ميكروب زدايي استفاده كردم؛الان قرمز پررنگ شده،مثل سوختگي.چيكار كنم كه بر طرف بشه؟واقعا ممنونتون ميشم.
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1397/04/31
سلام دوستان منم یه 3 ماهی بود دقیقا کامل صورتم قرمز انگار کبود شده بود من الان یه هفته هس که دیگه خوب شده راهکار هایی که استفاده کردم میگم شما هم انجام بدید هر صبح که بلند میشید یخورده کرم پینیسیلین بزنید سر جای قرمزه و ظهر بازم صورتتان بشوریید و خیار یخ زده یخ باشه بعد از 10 دقیقه بشورید و با کزم بچه فیروزه چرپ کنید و مداوم انجام دهید روزانه . ماله من که خوب شده دیگه 
پاسخ ها
بدون نام
Iraq
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
به پزشک مراجعه کن
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1397/05/13
من صورتم وقتی توی گرما میرم یا همیشه قرمزه
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1397/05/19
پوستم اصلا قرمز نبود از ی صابون برای جوش استفاده کردم الان 2روزهپوستم قرمز شده
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1397/05/22
نمیدونم چرا تو گرما یا وقتی هوا خونه دم داره یا استرسم میر ه بالا بدنمم داغ میکنه و قرمز میشه یه توریه انگار ادمو مسخره میکنن
Netherlands
11:29 - 1397/05/30
برای درمان قرمزی صورت(روزاسه) با شماره 09338985147 در ارتباط باشید(پاسخ به صورت پیامک نیز امکان پذیر است)
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1397/06/01
من صورتم در هر شرایط قرمز میشه باید چی کار کنم
Iran, Islamic Republic of
23:15 - 1397/06/06
من صورتم فقط زمستونا ک هوا سرده میرم خونه قرمز میشه زمستون هم عروسیمه چیکار کنم ک قرمز نشه
من کرم آب رسان پرو درما استفاده کردم اطراف بینی و کنار لب هام قرمز و پوسته پوسته شده و خارش و سوزش و خشکی زیاد دارد و از صابون کرم دار گل سیتو برای پوستم استفاده میکنم انگشتان دست و کف دست هام هم اینجور شده چون پماد متازون استفاده می‌کردم شما بفرمایید چیک
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1397/07/06
خ دهقان
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1397/07/11
خوب بود
پاسخ ها
بدون نام
Iraq
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
عالی
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1397/07/22
سلام جای خال های ک لیزر کردم قرمزه چیکار کنم از ترمیم کننده ام استفاده کردم
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1397/08/22
سلام اگه میشه مارم راه نمای کنید ماهم مثل بقیه اینجور هستم
Afghanistan
22:45 - 1397/09/06
من زیاد الفاکورت استفاده میکنم ضرر دارد
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1397/09/19
سلام من گونه هام قرمزه همیشه سرما یا گرما میخوره بهم بدتر میشه چیکا کنم قرمز نشه ممنون میشم از لطفتون
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1397/09/19
سلام من گونه هام قرمزه همیشه سرما یا گرما میخوره بهم بدتر میشه چیکا کنم قرمز نشه ممنون میشم از لطفتون
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1397/09/19
سلام من گونه هام قرمزه همیشه سرما یا گرما میخوره بهم بدتر میشه چیکا کنم قرمز نشه ممنون میشم از لطفتون
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1397/09/19
سلام من گونه هام قرمزه همیشه سرما یا گرما میخوره بهم بدتر میشه چیکا کنم قرمز نشه ممنون میشم از لطفتون
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1397/09/19
سلام من گونه هام قرمزه همیشه سرما یا گرما میخوره بهم بدتر میشه چیکا کنم قرمز نشه ممنون میشم از لطفتون
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1397/09/27
بعداز استفاده یه کرم به نامoLAYیه طرف صورتم قرمز شده همون جایی که کرم زدم
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1397/10/02
سلام منم صورتم قرمز میشه داغ میشه ومیسوزه البته موقعی که میخندم یااسترس دارم یا سردو گرم میشم کلا قرمزه .آیا با بوتاکس میشه از بین برد .چون موی رگای عصبی داره زیر پوستم .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
آیا بوتاکس جواب داد یا ن؟
United Arab Emirates
13:02 - 1397/10/09
بسیارعالی وخیلی مورداستفاده من شد وباعث بهبودی من بسار سپاسگزارم ازهمه شما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
چی استفاده کردین ک خوب شدین؟
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1397/10/14
سلام من هم صورتم چند مدتی کمی قرمز شده دیروز یخ گذاشتم حالا قرمزیش بیشتر شده چیکار کنم میشخ ی راه حل معتبر تر بگین
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1397/10/16
یخ بزارین لای ی پارچه نازک و ب ارامی ماساژ بدین جای ک قرمز بعد از ۲۰ثانیه دوباره همون کارو انجام بده خوب میشه من امتحان کردم عالی بود
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1397/10/21
سلام ببخشید مادرمن ماسک عسل و انار زد بعد صبح بلندشد کل صورتش دون دونای قرمز فک کنین کلا توعمرش اصلا جوش نزده این با چی رفع میشه؟
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1397/11/01
سلام دوستان من هم گونه ها قرمز میشه اگه راهکاری دارید لطفا بهمن بدید ممنون
Iran, Islamic Republic of
02:44 - 1397/11/05
من موقعی که ریش میتراشم صورتم لکه قرمزمیزنه چکارکنم
United States
16:34 - 1397/11/17
من پوستمدخیلی خشکه... هر تغییری در من رخ میده پوستم قرمز میشه البتا در شرایط عادی ام پوستم قرمزه ولی مثلا میخندم خجالت میشم گریه میکنم هوا گرم میشه هوا سرد میشه قرنز تر میشم... سرمو که میندازم پایین سرم و لپام داغ میکنن و انقدر قرمز میشن.واقعا خیلی سخته...
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1397/11/25
پوستم قرمز میشه ااز چی استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کننین
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1397/12/18
سلام من هم پوستم قرمزمیشه
لطفا راهنمای کنید
Iran, Islamic Republic of
06:59 - 1398/01/01
یک ساله که صورتم قرمزه،هرکار کوچیکیم که انجام میدم خودبه خود قرمز میشه،دکترم رفتم کلی پمادو دارو داد ولی صورتم بدتر شد، لپام که قرمز میشن صورتم مثل اتو داغ میشه و از چشام اشک میاد، چکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/01/31
منم صورتم بیشتر وقتا قرمزه وقتی صورتمو اب میزنم باز خوب میشه لطفا اگر راه حلی سراغ دارین بهم بگین ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1398/02/10
من هروز صورتم قرمز میشه وقتیم بهش دست میزنم داغ داغه خجالت اوره ترو خداکمکم کنید چیکار باید بکنم
پاسخ ها
سلا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
من صورتم‌هرروز قرمز میشه چکار کنم توروخدا
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1398/02/13
سلام مادر من یه لکه قرمزی روی گونه اش ایجاد شده که پوست گونه اش رو نازک کرده می خواستم بدونم برای برطرف کردن لکه قرمز چی کنیم...
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/05/01
سلام من ماسک دارچین و تخم مرغ زدم الان پوستم ملتهب و قرمز شده چیکار کنم لطفا هر کی میدونه راهنمایی کنه
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/06/02
سلام پوستم خیلی وقته قرمزه و می سوزه و احساس داغی توی صورتم میکنم ، پوستم سفیده واین باعث زشتی پوستم شده تو رو خدا بگین چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1398/09/08
پوستم خیلی سفیده ولی نمیدونم چرا قرمز میشه واین باعث خجالت کشیدن من میشه
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/09/10
پوسته منم قرمزه میشه چیکارکنم ازشرش راحت شم
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1398/09/13
سلام من ازبچگی گونه هام سرخ برای برطرف کردنش بایدچیکارکنم
Romania
19:58 - 1398/09/19
سلام خسته نباشید
وقتی تو سرما میرم بینیم شدیدا قرمز میشه
همیشه اینجوریه
آیا راه حلی براش وجود داره؟
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1398/10/27
سلام من پوستم گندمیه ولی رگه های قرمز که زیادن توش دیده میشه برای همین پوستمو تیره تر نشون میده ایا مشکلی داره چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1398/12/02
سلام من داداشم یه لپش خیلی قرمزشده تبم نداره کسی تجربه ای نداره
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1399/01/05
دمتون گرم بابت توضیحات کاملتون
Pakistan
01:15 - 1399/01/23
سلام من مدت ۶ ماه است قسمت صورت پیشانه اطراف دهنم قرمز و خارش داره باید چی کار گنم
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1399/01/28
سلام برای رفع قرمزی صورت بعد از ماسک دارچین و عسل چیکار کنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج