فرمانده ناجا: امنیت کشور مطلوب است
۶۱۰۸۸۷
۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۹
۳۰۰۳
فرمانده ناجا در مورد مهمترین شاخص امنیت در کشور گفت: امنیت ابعاد مختلفی دارد که یک بعد آن فیزیکی است که شامل برخورد با اشرار گروهک های تروریستی می شود. مردم در کشورهای اطراف احساس امنیت ندارد اما خوشبختانه در کشور وضعیت امنیتی بسیار خوب است. اگر گاهی تحرکاتی هست یکی از دهها توطئه ای است که دشمنان دارند.
خبرگزاری میزان: سردار حسین اشتری شنبه شب در برنامه تلویزیونی "نگاه یک " اظهار داشت: براساس افکار سنجی چهار دستگاه معتبر در سال گذشته،از میان ۳۲ دستگاه خدمت رسان رتبه پلیس چهارم است. این جایگاه در سال قبل تر هشتم بود.

وی ادامه داد: اعتماد مردم به پلیس افزایش یافته است. البته مردم برخی اشکالات را مطرح کردند که ما باید آن را اصلاح کنیم.

فرمانده ناجا در مورد مهمترین شاخص امنیت در کشور گفت: امنیت ابعاد مختلفی دارد که یک بعد آن فیزیکی است که شامل برخورد با اشرار گروهک های تروریستی می شود. مردم در کشورهای اطراف احساس امنیت ندارد اما خوشبختانه در کشور وضعیت امنیتی بسیار خوب است. اگر گاهی تحرکاتی هست یکی از دهها توطئه ای است که دشمنان دارند.

وی تاکید کرد: معتقدیم امنیت باید برای جان؛مال و ناموس مردم هم وجود داشته باشد. ما به دنبال ارتقا امنیت در داخل کشور و برخورد با تعدی کنندگان به حقوق شهروندان هستیم.


اشتری در مورد چرایی اجرای چند باره طرح دستگیری ارازل و اوباش گفت: تعدادی از این افراد پس از دستگیری به جامعه بر می گردند اما برخی دیگر بار دیگر به سمت جرم می روند. برخی هم با القائاتی که می شود عرض اندام می کنند. اگر کسی مخل نظم باشد با قاطعیت برخورد می کنیم و چند ماهی وضعیت در محل های اجرای پاکسازی ، بهبود می یابد.

وی ادامه داد: هرجای کشور مردم اگر با اشرار و ارازل و اوباش روبرو شدند به پلیس اطلاع دهند و ما وظیفه داریم بلافاصله برخورد کنیم. با بیش از ۹۰ درصد ارازل با قید فوریت برخورد می کنیم.

به گفته اشتری سال گذشته ۱.۵ میلیون تماس با سامانه ۱۹۷ گرفته شده است و اگر در ماموریت قصور داشتیم، مردم می توانند آن را گزارش کنند.

رئیس پلیس کشور افزود: در حوزه ارازل و اوباش به مردم می گویم هرکجا با فرد شروری روبرو شدند که باعث نا امنی هستند، به پلیس اطلاع دهند و قول می دهیم با آنها برخورد کنیم.

وی در مورد زمان رسیدگی به ماموریت ها توسط پلیس ۱۱۰، اظهار داشت: خوشبختانه در نظر سنجی های انجام شده ماموران پلیس در کمترین زمان به محل ماموریت ها رفته اما ممکن است گاهی در اجرای ماموریت ها کم توجهی شده و زمان حضور ماموران به نیم ساعت هم برسد.

فرمانده ناجا در مورد وقوع برخی حوادث که موجب ایجاد نا امنی فکری در جامعه می شود، گفت: وقتی اتفاقاتی مانند کودک ربایی رخ می دهد وظیفه خود می دانیم که با اولویت به آن رسیدگی کنیم. در یک مقطع زمانی سه مورد رخ می دهد اما نباید آن را بزرگ کنیم که آرامش مردم را بگیریم. یک مورد هم زیاد است اما برخی رسانه ها خطی را دنبال می کنند که نشان دهند امنیت در کشور نیست و به دنبال برهم زدن امنیت هستند.

اشتری در مورد ارتقا توانمندی های پلیس گفت: پلیس های تخصصی از سال های گذشته راه اندازی شده است. با آسیب شناسی های انجام شده اگر می خواهیم پلیس در شان نظام اسلامی باشد باید آموزش ها را افزایش دهیم. اما ما از نظر تعداد پلیس کمبود داریم. به ازای هر هزار نفر تا ۸ پلیس در برخی کشور ها وجود دارد اما در کشور ما با بکارگیری سربازها،به ازای هر هزار نفر جمعیت ۳.۸ نفر پلیس داریم.

وی در مورد تخطئی برخی افراد صاحب منصب از قانون و تعدی به ماموران پلیس گفت: ماموران باید قانون را با رعایت اخلاق و مهربانی اجرا کنند. هرکسی به مامور قانون بی احترامی و باعث هتک حرمت او شود قاطعانه برخورد و شکایت قضایی می کنیم. ما در چند مورد اجازه ندادیم به مامور ما بی حرمتی شود و موضوع را با تمام قوا پیگیری کردم.

اشتری در مورد برخورد با پلیس های متخلف گفت: اگر گزارشی از تخلف ماموران دریافت کنیم به آنها رسیدگی می کنیم. دفتر پیگیری ویژه، بازرسی و سامانه ۱۹۷ پرونده های گزارش شده را بررسی می کنند. به نسبت قدرت اختیارت و وسعت کار ماموران پلیس کمترین تخلف را دارند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اقدامات بهبود معیشت ماموران پلیس تاکید کرد: هنوز با معیشت نرمال کارکنان فاصله داریم و نتوانستیم معیشت آنها را ارتقا دهیم. در سال گذشته اقدامات خوبی انجام شداما ماموران مجاهدانه بدون توجه به این موضوعات خدمت می کنند. امسال هم گام های دیگری را برای بهبود معیشت کارکنان بر می داریم.

وی در مورد نحوه شناسایی و تشخیص مواد مخدر گفت: ماموران به دلیل ماموریت ها حرفه ای شده و جاسازهای مختلف مواد را می شناساند. همچنین گزارش های مردمی و منابع به ما می رسد. سگ های مواد یاب هم به کمک پلیس می آیند و مواد کشف می شود.

اشتری در مورد مبارزه با باندهای کلان قاچاق مواد مخدر گفت: بیشترین مواد از افغانستان و مرزهای شرقی وارد می شود. کشت مواد مخدر از زمان استقرار آمریکا در این کشور چند برابر شده است.شبکه ها و باندهای بزرگی شناسایی شدند که مافیایی بودند.

وی افزود: نیروی انتظامی با تمام توان در عرصه مبارزه با مواد مخدر ورود کرد و ۴ هزار شهید تقدیم کرده است. ما تنها دستگاه مبارز عملیاتی هستیم. گاهی ممکن است باندی بتواند مواد را به عمق کشور آورده و هنگام توزیع کشف شود. امسال خوشبختانه میزان کشفسات مواد ۱۳ درصد رشد داشته است.

وی در مورد خرده فروشان مواد مخدر گفت: خرده فروشان بیش از همه امنیت روانی مردم را به خطر می اندازند. اگر گزارشی به ما در این مورد برسد با آنها برخورد می کنیم و به این افراد امان نمی دهیم. متاسفانه تعداد خرده فروشان زیاد است. به پلیس مبارزه با مواد مخدر می گویم باید با قاطعیت و بدون مماشات با خرده فروشان برخورد کنند.

اشتری در مورد جمع آوری معتادان متجاهر گفت: معتادان باید در کمپ های ویژه ترک کنند و باید زیر ساخت نگهداری آنها فراهم شود. می توانیم در یک هفته تمام معتادان خیابانی را جمع آوری کنیم به شرطی که زیر ساخت های نگهداری فراهم شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج