جیتکس 2017؛ رکوردشکنی اینترنت 5 جی
۶۱۲۳۳۲
۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
۷۵۲۸ 
شرکت مخابرات امارات متحده عربی در طی آزمایش زنده در زمان برگزاری جیتکس 2017، رکورد سریع‌ترین سرعت اینترنت 5 جی را جابه‌جا کرد.
وب سایت سایبربان - مرتضی خاک پور: شرکت مخابرات امارات متحده عربی در طی آزمایش زنده در زمان برگزاری جیتکس 12017، رکورد سریع‌ترین سرعت اینترنت 5 جی را جابه‌جا کرد.

جیتکس 2017؛ رکوردشکنی اینترنت 5 جی 
لحظه آزمایش اینترنت 5 جی

اتصالات، مخابرات امارات متحده‌ی عربی در زمان برگزاری نمایشگاه جیتکس 2017 (GITEX ) اینترنت 5 جی را آزمایش کرده و رکورد جهان را جابه‌جا کرد.

اتصالات اینترنت 5 جی را آزمایش کرده و به سرعت 71 گیگابیت در ثانیه دست‌یافت. در این نمایش از پهنای باند 2 گیگاهرتز و آنتن‌های مخابراتی میمو (MIMO) استفاده کرد تا بتواند سرعت انتقال داده‌ها را افزایش بدهد.

احمد بن علی، معاون مدیر اتصالات و سخنگوی مقامات آن گفت: «آزمایش 5 جی در سال 2018 ادامه خواهد یافت در 2019 اجرایی خواهد شد.»

احمد بن علی گفت: «آزمایش 5 جی از چند سال گذشته شروع شده است و ما در امتحان چنین سرعتی پیشگام هستیم.»

وی ادامه داد: «ما مفتخریم که اعلام کنیم اتصالات به سریع‌ترین سرعت 5 جی در یک آزمایش زنده دست پیدا کرده است. سرعت 71 گیگابیت در ثانیه ساکنان شهرها و خانه‌های هوشمند را قادر می‌سازد از مزایای بروزترین فناوری‌ها بهره‌مند شوند.»

وی اظهار داشت؛ نمایشگاهی که در سال 2020 برگزار می‌شود، سریع‌ترین اینترنت جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

از دیگر موارد به نمایش درآمده توسط اتصالات می‌توان به خودروی «مدل اکس تسلا» اشاره کرد که از طریق ارتباطات 4 جی اتصالات به اینترنت دسترسی دارد. به علاوه می‌توان به روبات انسان نمای سوفیا (Sofia) اشاره کرد.

__________________________

1- Gulf Information & Technology Exhibition
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج