حکم زندان برای 2 ایرانی در ترکیه +عکس
۶۱۵۴۶
۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۰
۳۷۰۹
دادگاهی در ترکیه دو ایرانی را به اتهام فروش اسناد محرمانه مربوط به نیروهای مسلح این کشور به افرادی در ایران به زندان محکوم کرد.
عصر ایران:  دادگاهی در ترکیه دو ایرانی را به اتهام فروش اسناد محرمانه مربوط به نیروهای مسلح این کشور به افرادی در ایران به زندان محکوم کرد.

"هشت صبح" به نقل از روزنامه زمان ترکیه گزارش داد، دادگاه شهر ارزروم ترکیه برای "شهرام ضرغام خویی" حکم 15 سال زندان ، "محمدرضا علی مالک" 13 سال و چهار ماه زندان و برای "تیمور آغری" یک متهم دیگر ترک این پرونده 15 سال زندان  صادر کرد.

این سه نفر متهم هستند که در مقابل دریافت تنها 800 لیره ترکیه اسناد محرمانه ای مربوط به نیروهای مسلح ترکیه و سازمان اطلاعات ملی این کشور و برخی سازمان های عمومی دیگر به  افرادی در ایران فروخته اند.همزمان گزارش رسیده است که ۲۲ تن از اتباع جمهوری آذربایجان روز سه شنبه به اتهام طراحی حملات تروریستی وهمکاری با ایران در دادگاهی در باکو محاکمه شدند .

در شهریور ماه سال گذشته نیز رسانه های ترکیه ادعا کردند  ۹ جاسوس در چند شهر ترکیه بازداشت شده اند که یکی از این بازداشت‌شدگان تابعیت ایرانی داشته است.

یکی از بازداشت شدگان ایرانی‌تبار به نام "یعقوب آهنو‌خوش" نیز توانسته است قبل از بازداشت از مرز ترکیه به ایران فرار کند.

علاوه بر این افراد، وزارت امنیت ملی ترکیه نیز در همین زمان اعلام کرد که دو فرد دیگر به نام‌های شهرام ضرغام خویی و محمدرضا علی مالک را در عملیاتی جداگانه به اتهام جاسوسی در شهر ایغدیر بازداشت کرده است.

ضرغام خویی و اسماعیلی که به اتهام عکس‌برداری از محل‌ها و ساختمان‌های استراتژیک در ترکیه بازداشت شده‌ بودند، ادعا کردند که این عکس‌ها را که عمدتا از ساختمان‌های عظیم استان ایغدیر گرفته اند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج