رضایی: افتخار می کنیم ترامپ دشمن ما است
۶۱۶۸۱۹
۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
۳۴۵۴ 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دنیا، ایران را از دشمنانش بشناسد، اظهار کرد: افتخار می کنیم که از ابتدای انقلاب تاکنون افرادی مانند صدام، داعش و ترامپ روبروی ایران بوده اند و امروز نیز فردی در مقابل ما قرار گرفته که تمام دنیا او را تمسخر می‌کنند.
خبرگزاری ایسنا: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دنیا، ایران را از دشمنانش بشناسد، اظهار کرد: افتخار می کنیم که از ابتدای انقلاب تاکنون افرادی مانند صدام، داعش و ترامپ روبروی ایران بوده اند و امروز نیز فردی در مقابل ما قرار گرفته که تمام دنیا او را تمسخر می‌کنند.

سرلشگر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (چهارشنبه- 26 مهر96) در همایش "آینده پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت" که در دانشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی برگزار شد، با بیان اینکه امروز دانشمندان، سیاستمداران و کارشناسان همگی در نیازمندی به آینده‌پژوهی تاکید می‌کنند، اظهار کرد:  آینده‌پژوهی یعنی مطالعه تغییرات و تحولات آینده و هر ملتی باید بتواند آینده خود را پیش بینی کند و تصور داشته باشد که چه رویدادهایی در آینده روبروی او قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه حوزه‌های امنیتی و دفاعی نیازمند دانش آینده پژوهی هستند، خاطر نشان کرد: طبیعی است که اگر می خواهیم ملتی باشیم که در رقابت‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دست بالا را داشته باشیم نمی توانیم بدون مطالعه آینده به چنین سطحی دست یابیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وضعیت کنونی جامعه بشری نسبت به قبل از تغییرات پیچیده و سریع‌تری برخوردار است و مسائلی نظیر عدم اطمینان، عدم قطعیت، مه‌آلود بودن آینده و مسیرهای پیش رو برای ملت‌ها روز به روز بیشتر می شود. به همین دلیل زمانی که کارشناسان امنیتی و دفاعی می خواهند برای نیروهای مسلح پیش بینی‌هایی انجام دهند و برنامه ریزی کنند، با چنین تغییرات پیچیده ای روبرو و نیازمند دانش کافی در این زمینه هستند.

رضایی تاکید کرد که ممکن است در زمینه علم آینده پژوهی نسبت به کشورهای غربی عقب باشیم، اما در موضوع آینده نگاری حتما جلوتر از آمریکا و اروپا حرکت می کنیم.

وی در ادامه به بیان عوامل موثر در شکل دادن آینده یک جامعه در بخش‌های مختلف پرداخت و فهم را مهمترین عامل در این زمینه عنوان و اظهار کرد: فهم تغییرات ، روندها و رویدادها و اصول و قواعد حاکم در حرکت بشر مهمترین عامل در شکل دادن آینده است. در همین زمینه چنانچه امریکا ادعا دارد که می خواهد به منطقه خاورمیانه نظم دهد باید بداند که بدون فهم اسلام و مسلمانان و رابطه رهبری انقلاب با ملت ایران و ملتهای منطقه این موضوع امکانپذیر نیست. چنانچه فهم قواعد حاکم بر حرکت جامعه وجود نداشته باشد، اگر هم بهترین علوم در اختیار قدرتی باشد، دستیابی به اهداف برای او امکانپذیر نخواهد بود.در این راستا آنچه که آمریکایی ها را روز به روز با شکست‌های سخت تری روبرو خواهد کرد، نداشتن فهم است.

رضایی با بیان اینکه خطر نفهمی از دیوانگی بیشتر است، ادامه داد : ابله بودن یک رئیس‌جمهور از دیوانه بودن او خطرناک تر است.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به سابقه 100ساله مواجهه ملت ایران با آمریکا و انگلیس خاطر نشان کرد: غرب همواره در برابر ملت ایران با شکست مواجه بوده است که علت آن نیز دارا بودن مشکل فهم است. تا این فهم ایجاد نشود غرب حتی با داشتن بهترین علوم با بحران‌هایی نظیر بحران مالی سال 2007 میلادی مواجه خواهند شد.

وی همچنین با بیان اینکه غرب به دنبال اجرای سریال توطئه ها و فشارها علیه ایران است، اظهار کرد: تا پیش از حمله آمریکا به عراق مسئله نفود جمهوری اسلامی ایران برای غرب مهم نبود بلکه اصل نظام برای آنها اهمیت داشت اما از زمان حمله به عراق و ایجاد داعش، مسئله نفوذ و محاصره متحدان آمریکا از سوی آنها مطرح شد. در همین راستا نیز ترامپ و دوستانش اقدام به طراحی سندی استراتژیک و جامع در قبال ایران کردند و طی آن گفتند که اوباما تنها ایران را یک تهدید هسته‌ای تلقی می کرد در حالی که ایران تهدیدات دیگری نیز به همراه دارد. براساس سند راهبردی کاخ سفید که اخیرا منتشر شده است، درباره ایران خنثی سازی نفوذ ایران در منطقه، احیا و موازنه قدرت بیشتر برای متحدان و آمریکا در منطقه و برخورد با سپاه به عنوان کانون اصلی تحولات منطقه و جلوگیری از پیشرفت توان موشکی به عنوان یکی از مولفه های موازنه قدرت ایران در منطقه و همچنین توقف فعالیت هسته‌ای ایران برای همیشه آمده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: من به غرب می گویم که اگر ایران امروز تبدیل به قدرت اول منطقه شده شما خود باعث آن شده‌اید. امروز عراق که هشت سال جنگ تحملی را با حمایت شما انجام داد امروز به یکی از بهترین دوستان ما در منطقه تبدیل شده است. همچنین شما در سوریه با ایجاد داعش کاری کردید که امروز می گویید ایران در سوریه نفوذ کرده است. حال پرسش این است که چرا می خواهید دوباره همان اشتباهات را تکرار کنید و باعث شوید که ایران در کل منطقه نفوذ کند.

وی خاطر نشان کرد: به جرات می گویم که طی 25 سال آینده در منطقه اثری از اسرائیل و آمریکا و تکفیری ها وجود نخواهد داشت و در این مدت نیز مسلمانان با هم اتحادی قویتر از اروپا تشکیل خواهند داد.

رضایی با بیان اینکه افتخار می کنیم که از ابتدای انقلاب تاکنون افرادی مانند صدام، داعش و ترامپ ربروی ما بوده اند، اظهار کرد: امروز فردی در مقابل ما قرار گرفته که تمام دنیا او را تمسخر می کنند. این افتخار بزرگی است؛ هر کس می خواهد ملت ایران را بشناسد باید ببیند که چه کسانی در مقابل او قرار دارند.

وی با اشاره به بمباران شیمیایی مناطق مرزی در طول دفاع مقدس ادامه داد:بدترین موجودات روی زمین که از حیوانات نیز بدتر هستند، در مقابل ایران قرار داشته‌اند. صدام با هواپیماهای میراژ فرانسوی و سلاح های شیمیایی آلمانی در حلبچه که هزاران عراقی در آنجا بودند، بمباران شیمیایی کرد و آمریکایی ها سکوت کردند.

رضایی خاطر نشان کرد: ترامپ ابله نیز فردی است که حتی قادر نیست نوشته ای که به او داده‌اند را به درستی بیان کند و من مطمئن هستم که بعد از سخنرانی اخیر او نویسندگان متن سخنرانی اعتراضات بسیاری به او کرده اند که چرا از عبارت خلیج عربی استفاده کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مشکل اساسی غرب در مواجهه با ملت ایران، عدم فهم صحیح است و همچنین فهم نیز بدون ایمان امکانپذیر نیست، گفت: اینکه مقام معظم رهبری می گوید در 25 سال آینده خبری از اسرائیل نیست، آنها باید به فکر بیفتند و بدانند که به دنبال هوا و هوس دنیا هستند و این هوا و هوس به آنها اجازه نمی دهد که به درک عمیقی از جامعه انسانی دست یابند.

وی تصرح کرد: ما نیز باید همواره خود را در مواجهه با استراتژی جدید آمریکا و غرب آماده کنیم و بدانیم که اگر خدایی نکرده در کشور ما انحراف و تنبلی ایجاد شود و سهل انگاری صورت بگیرد و ارزشهای انقلاب عوض شود و همچنین ما نسبت به بیانات رهبری ضعیف عمل کنیم، از فهم درست عقب خواهیم ماند. امروز متاسفانه با وجود آنکه در عرصه سیاست، دفاع و امنیت ملی انقلاب پرقدرت در ریل خودپیش می رود، در اقتصاد شاهد وجود عدم فهم هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه دولتمردان باید در عرصه های مختلف و در تصمیم گیریها تجدید نظر کنند به انتقاد از عملکرد دولت در موضوع برجام پرداخت و اظهار کرد: چرا سرنوشت برجام به خوبی پیش بینی نشد و مشکل آن کجا بود؟آیا این نبود که ما بسیار خوشبینانه با نظام غرب برخورد کردیم؟ اگر پیش بینی می شد که ممکن است رئیس‌جمهوربعدی مانند اوباما و کلینتون نباشند و فردی مانند بوش و یک جمهوری خواه روی کار می آید، آیا او برجام را تغییر میدهد یا آن را حفظ می کند؛ باید این فکر می شد که اگر آنها برجام را تغییر دهند ما باید چه کنیم.

رضایی گفت: این غفلتها به فهم باز می گردد و فهم نیز ناشی از ایمان است؛ کوچکترین تردید در اینکه دستی پرقدرتی پشت انقلاب است و برای برون رفت از مشکلات باید تکیه گاهمان به قدرت لایزال الهی و حضور ولیعصر و همچنین داشتن یک رهبری مقتدر باشد، حتما در فهم و تصمیم‌گیری و انتخاب سناریوهای درست در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

وی در پایان تاکید کرد: امروز بهترین فرصت تاریخی برای جوانان ما ایجاد شده که بار دیگر در اقتصاد و تحریم‌ها، آمریکا را نابود کنند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج