اعتراض مردم کاتالونیا به بازداشت رهبران خود
۶۱۸۵۳۴
۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۳
۵۰۴۵
صدها تن از مردم کاتالونیا در اعتراض به بازداشت ۲ تن از رهبران جدایی طلب خود به خیابان ها آمده و علیه دولت مرکزی در اسپانیا دست به اعتراض خیابانی در این منطقه زدند.
خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، در پی بازداشت دو تن از رهبران جدایی طلبان کاتالونیا در جریان واکنش به بیانیه صادر شده از سوی نخست وزیر اسپانیا در خصوص لزوم ملغی شدن دولت محلی این منطقه و انجام شدن انتخابات زودرس در کاتالونیا، صدها تن از مردم کاتالونیا اکنون به خیابان ها آمده و خواستار آزادی این دو رهبر بازداشت شده شدند.

این چندمین بار از زمان ایجاد تنش ها بین دولت مرکزی اسپانیا و جدایی طلبان کاتالونیا بر سر همه پرسی استقلال این منطقه است.

لازم به ذکر است نمایندگان دولت اسپانیا پس از نشست ویژه در خصوص استقلال کاتالونیا اعلام کردند که  بند ۱۵۵ قانون اساسی اسپانیا در مورد کاتالونیا اجرا خواهد شد و به این ترتیب استقلال کاتالونیا لغو می شود.

«ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا که دستور این امر را صادر کرده است، در این خصوص گفت: چگونه به اینجا (استقلال کاتالونیا) رسیدیم؟ این یک فرآیند یک طرفه و خارج از قانون بود و با فشار آوردن به دولت اسپانیا برای پذیرش همه پرسی کاتالونیا، شروع شد.

وی افزود: طبق ماده ۱۵۲ قانون اساسی اسپانیا ما نمی توانیم رفراندوم  کاتالونیا را بپذیریم.  قانون اساسی اسپانیا توسط کاتالونیا زیرپا گذاشته شد. هرچند که دولت کاتالونیا در حال حاضر خارج از قوانین اسپانیا قرار دارد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج