اندازه‌گیری کهکشان راه شیری با امواج رادیویی!
۶۱۹۳۷۶
۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
۲۷۱۱ 
محققان با استفاده از تسلکوپ های رادیویی گستره ای معادل ۶۶ هزار سال نوری از کهکشان راه شیری را اندازه گیری کرده اند.آنها سعی دارند با این روش نقشه کاملی از کهکشان را تهیه کنند.
خبرگزاری مهر - شیوا سعیدی قوی اندام: محققان با استفاده از تسلکوپ های رادیویی گستره ای معادل ۶۶ هزار سال نوری از کهکشان راه شیری را اندازه گیری کرده اند.آنها سعی دارند با این روش نقشه کاملی از کهکشان را تهیه کنند.
 
 برای تهیه نقشه؛۶۶ هزار سال نوری کهکشان اندازه گیری شد

به نقل از آسوشیتدپرس، مجموعه ای از تلسکوپ های رادیویی که امواج آنها هزاران کیلومتر را در بر می گیرد، گستره ای معادل ۶۶ هزار سال نوری از کهکشان راه شیری را اندازه گیری کرده اند. این گستره شامل مراکز ستاره و لبه های  کهکشان راه شیری می شود. هر سال نوری معادل ۶ هزار میلیارد مایل است.

 این تلکسوپ های رادیویی از راه دور و از مرکزی در نیومکزیکو کنترل می شوند.  

 ستاره شناسان امیدوارند طی دهه آتی با اندازه گیری بخش بیشتری از فضا، نقشه ای کامل از  کهکشان راه شیری را تهیه کند.

 مارک دید یکی از دانشمندان مرکز تحقیقات فیزیک اخترشناسی  هاروارد- اسمیتسونیان  که در این تحقیق شرکت کرده، می گوید:  ما تاکنون ۲۰۰ مشاهده انجام داده ایم و  امیدواریم با انداه گیری بخش های بیشتر،  نقشه ای برای  کهکشان تهیه کنیم.

این مشاهدات در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی انجام شده است. به گفته رید اکنون باید ۱۰۰ مشاهده دیگر  از نیمکره جنوبی زمین انجام شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج