تجدیدنظر در مصوبات دوره انتقالی احمدی‌نژاد
۶۲۵۷۸
۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۱
۲۴۳۰
مشاور رئیس‌جمهور با بیان اینکه وزرای پیشنهادی لیاقت گرفتن رأی اعتماد از نمایندگان مجلس را دارند،‌ از تجدیدنظر و بررسی همه مصوبات دوره انتقالی احمدی‌نژاد اعم از بخشیدن اموال و جابه‌جایی‌ها، خبر داد.
خبرگزاری تسنیم: مشاور رئیس‌جمهور با بیان اینکه وزرای پیشنهادی لیاقت گرفتن رأی اعتماد از نمایندگان مجلس را دارند،‌ از تجدیدنظر و بررسی همه مصوبات دوره انتقالی احمدی‌نژاد اعم از بخشیدن اموال و جابه‌جایی‌ها، خبر داد.

اکبر ترکان مشاور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور با حمایت از تصمیم اخیر معاون اول رئیس جمهور در ابطال مصوبات مهر‌آفرین و استخدام‌های جدید در دولت احمدی‌نژاد گفت: آقای احمدی‌نژاد موقعی که در سال 84 انتخاب شد، در فاصله دوره انتقالی در نامه‌ای 17بندی از آقای خاتمی خواسته بود که عزل و نصب و مصوبات جدیدی را نداشته باشد.

وی استخدام، تغییر وضعیت نقل و انتقال، قراردادهای جدید، ایجاد تعهدات جدید در دولت بعدی و خرید و فروش اموال را از جمله مواردی اعلام کرد که احمدی‌نژاد در آن نامه از آقای خاتمی خواسته بود که دست به انجام آنها نزند و ادامه داد: اما متأسفانه پس از پیروزی آقای روحانی در انتخابات و در دوره 24 خرداد تا 12 مرداد سال جاری، احمدی‌نژاد و تیم همراه وی دقیقاً همه این کارها را انجام دادند و کارهایی را کردند که خلاف نامه 17ماده‌ای خودشان بود.

ترکان با بیان اینکه اقدامات اخیر دولت احمدی‌نژاد نوعی حاتم‌بخشی به اطرافیانش بود، افزود: اگر قرار است استخدامی صورت بگیرد، باید انصاف و مقررات آن نیز رعایت شود، نمی‌شود که بدون ضابطه کارهایی را انجام داد.

مشاور رئیس‌جمهور با بیان اینکه تمام کارهای بدون ضابطه احمدی‌نژاد در دوره انتقال مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت لزوم مانند ابطال اخیر مصوبه طرح مهر‌آفرین و استخدام‌های جدید باطل خواهند شد، گفت: هر مصوبه‌ای که با قوانین و مقررات مطابقت نداشته باشد مورد تجدید نظر قرار خواهد گرفت.

مصوبات "دیمی و بدون حساب" تجدیدنظر می‌شوند

ترکان اضافه کرد: آقای جهانگیری در مصوبه اخیر خود اعلام کرد که آن مصوباتی که مورد اشکال رئیس مجلس است، متوقف می‌شود و حق هم همین است که مصوباتی که دیمی و بدون حساب و کتاب صورت گرفته، مورد تجدید نظر و بررسی قرار گیرد تا مشخص شود که به چه میزان خارج از انصاف بوده است.

وی با بیان اینکه هر استخدامی که بدون ضوابط و معیار خاص صورت گرفته مورد تجدید نظر قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: چه دلیلی داشت که روزهای باقی‌مانده دولت، این‌همه افراد را  استخدام کنند، چه دلیل منطقی برای این کار دارند. کدام آدم عاقل می‌تواند قبول کند که دولت در روزهای پایانی خود بتواند به این میزان استخدام انجام دهد، آن هم بی‌ضابطه و بدون حساب و کتاب.

مشاور رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه همه مصوبات احمدی‌نژاد در فاصله 45روزه دوره انتقال اعم از بخشیدن اموال و جابه‌جایی‌ها باشد، مورد بررسی و تجدید نظر قرار خواهد گرفت، گفت: باید مورد بررسی قرار گیرد که این سکه‌هایی که روزهای اخیر به دولتی‌ها داده شده بر اساس معیار و ضابطه بوده است یا خیر؟ هرچند که به‌نظر من این‌گونه اقدامات یک نوع حاتم‌بخشی بوده است.

ترکان در خصوص نحوه انتخاب وزرا از سوی روحانی و میزان مقبولیت آنها برای گرفتن رأی اعتماد کامل از سوی نمایندگان مجلس نیز اظهار داشت: نمایندگان مجلس به‌دقت سوابق وزرا را بررسی می‌کنند و این حق آنهاست و دولت هم به حق آنها احترام می‌گزارد و هر آنچه تصمیم بگیرد می‌پذیرد.

 همه وزرای پیشنهادی لیاقت گرفتن رأی اعتماد از مجلس را دارند

وی بر همین اساس تصریح کرد: به‌نظر من کلیه وزرای پیشنهادی لیاقت گرفتن رأی اعتماد از نمایندگان مجلس را دارند و همان‌گونه که آقای روحانی گفته، عملکرد آنها قابل دفاع است و رئیس جمهور نیز با قاطعیت از آنها دفاع خواهد کرد.

مشاور روحانی با انتقاد از برخی شایعات صورت گرفته مبنی بر اینکه آقای روحانی تمایل دارد که برخی از وزرا از مجلس رأی اعتماد نگیرند، گفت: این بحث‌ها را بیشتر همان افراطیون به راه می‌اندازند که نهایت بی‌انصافی و اجحاف به دکتر روحانی است. وی به‌صراحت گفته که همه وزرای پیشنهادی را خودش انتخاب کرده و از آنها دفاع خواهد کرد و این وعده را پس‌فردا در صحن مجلس مشاهده خواهیم کرد.

ترکان در پایان اضافه کرد: البته بعضی‌ها به سم‌پاشی‌های خود ادامه خواهند داد و سعی خواهند کرد، چوب لای چرخ انتخاب وزرای پیشنهادی بگذارند. ولی امیدوار هستیم با همدلی و دور از تصمیمات احساسی هر آن که لیاقت حضور در کابینه دولت یازدهم را داشته باشد، انتخاب شود.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:01 - 1392/05/20
بله باید تجدید نظر بشه تو این چند ماه اخیر افرادی بسیار نالایق با پارتی دولتی پست های مهمی گرفتند درود بر جهانگیری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج