خروج بخش اعظم زائران تا امروز از مرزهای کشور
۶۲۵۸۳۵
۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
۵۷۱۰ 
فرمانده نیروی انتظامی گفت: تا امروز بخش اعظمی از زائران از مرزها خارج ‌شده‌اند و یکی دو روز دیگر هم همین حجم خروج را شاهد هستیم و سیل عظیمی از بازگشت زائران را نیز در چند روز آینده در پیش رو داریم.
خبرگزاری ایسنا: فرمانده نیروی انتظامی گفت: تا امروز بخش اعظمی از زائران از مرزها خارج ‌شده‌اند و یکی دو روز دیگر هم همین حجم خروج را شاهد هستیم و سیل عظیمی از بازگشت زائران را نیز در چند روز آینده در پیش رو داریم.

 سردار حسین اشتری امروز شنبه (۱۳ آبان ماه) در جریان بازدید از امکانات و زیرساخت‌های مرز شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیروی انتظامی از ماه‌های گذشته آمادگی هماهنگی برای خروج و ورود آسان و بی‌دغدغه زائران را داشته و تا امروز بخش اعظمی از زائران از مرزها خارج ‌شده‌اند و یکی دو روز دیگر هم همین حجم خروج را شاهد هستیم و سیل عظیمی از بازگشت زائران را نیز در چند روز آینده پیش رو داریم.

وی با بیان اینکه آمادگی لازم در میان نیروهای ناجا و مسئولان وجود دارد، عنوان کرد: زائران هم حوصله کنند و به توصیه‌هایی که مسئولان مربوطه و نیروی انتظامی به آن‌ها می‌دهند توجه کنند تا این مدت بازگشت هم بدون اشکال ادامه و اتمام یابد.

وی تأکید کرد: تاکنون هیچ مورد امنیتی نداشته‌ایم و وضعیت مرزها امن و خوب است و قطعا مشکلی هم پیش نخواهد آمد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تردد زائران به‌ صورت روان و سریع در حال انجام است و همکاران ما به‌طور ۲۴ ساعته در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران آماده پذیرش زائران هستند.

وی با قدردانی از زائرانی که توصیه‌های پلیس و مسئولان مربوطه را مدنظر قرار داده و رعایت می‌کنند، اظهار کرد: توصیه می‌کنم آن دسته از زائرانی که ویزا ندارند یا گذرنامه‌شان معتبر نیست به مرزها نیایند زیرا محلی برای صدور گذرنامه و ارائه ویزا در پایانه‌های مرزی وجود ندارد.

سردار اشتری تصریح کرد: بعضی از زائران تصور می‌کنند اگر به مرزها مراجعه کنند می‌توانند کارهایشان را در همین‌جا به انجام برسانند، این کار شدنی نیست و تنها سبب زحمت برای خود، مسئولان و همکاران بنده می‌شوند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: انتظار می‌رود تا زائران در شهرهایشان مدارک لازم را تهیه کنند و با داشتن مدارک لازم در مرزها حضور پیدا کنند و توصیه می‌کنم رانندگانی که در مسیر راه‌ها و به‌خصوص مسیرهای منتهی به سه مرز شلمچه، چذابه و مهران سفر می‌کنند توصیه‌های پلیس راه را مدنظر قرار دهند و با احتیاط رانندگی کنند. ترافیک سنگینی داریم و توصیه می‌شود زائران حتی‌المقدور از وسایل عمومی برای تردد استفاده کنند و در پارکینگ‌هایی که از قبل مشخص‌شده خودروهای خود را پارک کنند تا این سفر معنوی را به‌خوبی انجام دهند.

سردار اشتری با بیان اینکه برای بازگشت نیز تسهیلاتی از روزهای پیش آماده شده است، عنوان کرد: تعدادی از زائران نیز به میهن بازگشته‌اند و امید است به همین نحوی که تاکنون انجام‌شده و بیش از یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار زائر از مرز تردد داشته‌اند مابقی زائران نیز به همین نحو بانظم تردد کنند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج