ثبت 21 طلاق در هر ساعت در ایران
۶۲۶۳۹۰
۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
۳۸۲۹ 
روزانه 493 طلاق ثبت می‌شود. به عبارتی هرساعت 21طلاق در کشور به ثبت می‌رسد. بخشی از این زنان مطلقه دچار آسیب می‌شوند و نیازمند حمایت بهزیستی هستند.
ایسنا: قائم مقام مشارکت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در شش ماهه اول امسال میزان مشارکت‌های مردمی 29درصد رشد داشته است گفت: 316میلیارد جمع کمک های نقدی و غیرنقدی ما بوده است. طبق برآوردها خیران 40هزار تومان در سال، 3300تومان در ماه و 110 تومان در هر روز به هر نفر از مددجویان تحت پوشش ما کمک می کنند.
 
کوزه گر در اولین همایش نیکوکاری و خیرجمعی که در مرکز خیریه معلولان وحدت برگزار شد با بیان اینکه جامعه سالم، مامن آرامش و بستر رشد و شکوفایی استعدادهاست گفت: برای آنکه بخواهیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم باید از بار آسیب ها بکاهیم. خیران حوزه سلامت اجتماعی در جهت کاهش این آسیب‌ها گام بر می‌دارند و باید نهضت  کار خیر در حوزه سلامت اجتماعی را نهادینه کنیم.

وی افزود: برای آنکه جامعه سالمی داشته باشیم گام اول ایجاد همدلی، گام دوم عمل به سیاست های بهزیستی است که بارها اعلام شده است. در همین راستا سه استراتژی کاهش و پیشگیری آسیب ها، اقدام به موقع و یاری طلبیدن از مردم از سوی بهزیستی مدنظر است.

قائم مقام مشارکت های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه باید ابتدا به خیران نشان دهیم که چه کاری انجام می‌دهیم گفت: بیش از دو میلیون و 300 هزار مددجو تحت پوشش هستند که یک میلیون و 300هزار نفر از آنها معلول اند.از شمار معلولان، 450هزار نفر دارای معلولیت جسمی اند، 30هزار نابینای شدید، 138خانوار 5معلوله، 26خانوار شش معلوله و 4خانوار هفت معلوله هستند.

کوزه گر افزود: همچنین 21هزار و 500نفر معلول ضایعه نخاعی هستند و صد هزار معلول خارج از بهزیستی از امکانات ما استفاده می‌کنند. همچنین 30هزار دانش آموز معلول و 15هزار دانشجوی معلول داریم.

وی با اشاره به وجود 36هزار و 500 خانواده با فرزند چندقلو گفت: تعدادی هم خانواده دوقلویی پشت نوبت داریم.

قائم مقام مشارکت های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه با آسیب های دائمی روزافزون روبروییم که هرروز به شمار آنها افزوده می شود عنوان کرد: سالانه 30هزار معلول در کشور متولد می‌شود که نشان دهنده بی توجهی به آزمایش‌های قبل ازدواج و ازدواج های فامیلی است. آیا به اعتبار بهزیستی برای پوشش این افراد در هر سال اضافه می‌شود؟.

وی ادامه داد: 18درصد مرگ و میر ما ناشی از حوادث رانندگی است و سالانه 15تا 20هزار نفر را به کام مرگ می کشاند. خانواده بسیاری از این افراد بی سرپرست شده و وارد خانواده بهزیستی می‌شوند. طی 18سال گذشته 459هزار نفر در تصادفات کشته و چند میلیون نفر معلول شده اند.

کوزه گر به آمار طلاق نیز اشاره کرد و گفت: روزانه 493 طلاق ثبت می‌شود. به عبارتی هرساعت 21طلاق در کشور به ثبت می‌رسد. بخشی از این زنان مطلقه دچار آسیب می‌شوند و نیازمند حمایت بهزیستی هستند.
 
وی با اشاره به اینکه در شش ماهه اول امسال میزان مشارکت های مردمی 29درصد رشد داشته است گفت: این کمک ها متمرکز به حسابی واریز نمی‌شود و آمار کشوری است که مردم به مراکز می‌روند و کمک می‌کنند. 316میلیارد جمع کمک های نقدی و غیرنقدی ما بوده است. طبق برآوردها خیران 40هزار تومان در سال، 3300تومان در ماه و 110 تومان در هر روز به جامعه تحت پوشش ما کمک می کنند.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1396/08/14
ایول ماشاالله رکورد اول جهانیم بااین اوضاع گرانی بیکاری اختلاس بزرگ دیگ همه قاطی کردن خب
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1396/08/14
یه مشت جوان اغده ای که به ارزوهاشون نرسیدن
Iran, Islamic Republic of
02:10 - 1396/08/15
تو فقر فلاکت بدبختی کشتار تصادفات بیکاری بی عدالتی بیماری سکته قلبی و مغزی و فقر مالی و ثروت تو دنیا اول هستیم.
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1396/08/15
بیشترش به خاطر مشکلات اقتصادیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج