کاهش جرائم خشن در هشت ماهه امسال
۶۳۸۴۷۲
۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
۴۷۲۴ 
فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی وقوع جرائم بویژه جرائم خشن در هشت ماهه امسال، کاهش داشته اما جرائم خرد در برخی از استان ها افزایش یافته است.
خبرگزاری ایرنا: فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی وقوع جرائم بویژه جرائم خشن در هشت ماهه امسال، کاهش داشته اما جرائم خرد در برخی از استان ها افزایش یافته است.
 
سردار حسین اشتری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه ارتباط مستقیم مردم با مسئولان نیروی انتظامی در دفتر نظارت همگانی 197 به خبرنگاران گفت: وضعیت امنیتی در سراسر کشور در هشت ماهه امسال مطلوب بوده است.
 
وی همچنین افزود: طی هشت ماهه امسال ، یک میلیون تماس با 197 انجام شده است، گفت: از این تعداد بیش از 330هزار مورد قابل رسیدگی و پیگیری بوده است؛ ضمن اینکه 46 درصد تماس ها ، انتقاد، پنج درصد از این تماس ها برای شکایتی و 30 درصد نیز تقدیربوده است.
 
وی در عین حال به این نکته نیز اشاره کرد که میزان تقدیر ها ،هشت درصد افزایش یافته است.
 
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه مرکز 197 پل ارتباطی بین مردم و پلیس است، افزود: ارائه پیشنهادات و انتقادات از نیروی انتظامی را دریافت و عمل به آنها در اجرای عملیات بسیار موثر است.
 
سردار اشتری اضافه کرد: موضوعاتی که ضمن تماس با 197 پیگیری نمی شود به این علت است که برخی از موضوعات به نیروی انتظامی ارتباطی نداشته است اما به سازمان های ذی ربط ارسال می شود.
 
اشتری همچنین اظهار کرد که تمام تماس با این سامانه ، ثبت می شود و به صورت سلیقه ای با تماس های مردم برخورد نخواهد شد چرا که تمام کاربران این سامانه آموزش دیده و توجیه هستند.
 
فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: در صورتی که شهروندان با تماس با 197 و موضوعات مرتبط با ناجا به نتیجه ای نرسیدند می توانند به بازرسی کل نیروی انتطامی مراجعه کنند.
 
به گفته اشتری، امروز در سامانه 197 به موضوعات 50 تا 60 تن از هموطنان به صورت حضوری رسیدگی شد که برخی از عملکرد همکاران ما انتقاد داشتند و برخی تقدیر کردند.
 
وی تاکید کرد: ما به دنبال برطرف کردن مشکلات هستیم براین اساس تمام مسائل و مشکلات مطرح شده رسیدگی و نتایج آنها به شهروندان اعلام خواهد شد.
 
سردار اشتری اضافه کرد: انتقاد نسبت به عملکرد همکاران ما با حساسیت رسیدگی می شود اما باید این مساله را در نظر داشت که برخی مراجعه کنندگان در شرایط خاصی موضوعات را منفک نمی کنند و ماموران ما نیز متوجه مساله نشده اند اما به صورت کلی با مامورانی که برخورد نامناسب داشته باشند برخورد می شود و تذکر داده می شود.
 
وی در عین حال یاد آور شد: هموطنان اما باید شرایط ماموران و بار زحمت ماموران را مورد توجه قرار دهند و آنان را همچون فرزندان خود بدانند و کمک کنند تا کارکنان، وظیفه خود را انجام دهند.
 
اشتری در مورد طرح ویژه وزارت راه ، مبنی بر کاهش کیلومتر خودروها در جاده ها، گفت: این موضوع در کمیسیونی مطرح شده است اما لازم است تا کار کارشناسی صورت گیرد و در آینده ، نتیجه قطعی این طرح اعلام می شود.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1396/09/08
قتل ابوالفضل و آتنا خشن نبود ؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج