ناکامی داعش در جذب اهل سنت
۶۴۱۸۵۵
۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۹
۱۱۹۷۶ 
نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز در مجلس با بیان اینکه داعش در جذب اهل سنت موفق نبود، گفت: یکی از رفتارهای نظام اسلامی این است که 9 میلیون اهل سنت در کنار شیعیان به خوبی در ایران زندگی می‌کنند.
خبرگزاری فارس: محمد دهقان عصر امروز در جمع مسؤولان این شهرستان گفت: دشمنان تمام توان خود را به‌کار گرفتند تا جنگ شیعه و سنی راه بیندازند و در این زمینه تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه آمریکا و هم‌دستانش اهل سنت را هم فریب داده‌اند، افزود: آنها می‌خواستند از این حربه قدیمی استفاده کنند، جنگ میان شیعه و سنی راه‌اندازی شود تا آمریکا و انگلیس را بر منطقه مسلط کنند و به همین دلیل دولت شام و عراق را تشکیل دادند.

وی به تشریح کمک‌های عربستان به داعش اشاره کرد و گفت: حکومت آل‌سعود حکومت اسلامی نیست و خود اهل سنت  عربستان هم این خاندان را قبول ندارند. آنها قصد داشتند جنگ را به مرزهای کشور ما بکشانند که شکست خوردند و در سوریه و عراق بینی آمریکا و سعودی به خاک مالیده شد.

دهقان با بیان اینکه داعش در جذب اهل سنت موفق نبود، به اتحاد و وحدت بین شیعه و سنی در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از رفتارهای نظام اسلامی این است که 9 میلیون اهل سنت در کنار شیعیان به خوبی در ایران زندگی می‌کنند.

عضو حقوقی مجلس با اشاره به شکست داعش گفت: یکی از دلایل پیروزی مدافعان دلاور و غیور حریم اهل بیت(ع) در مبارزه با دولت خودخوانده داعش حفظ وحدت و تقویت ارتباط بین مسلمانان به‌خصوص در این مناطق بود.

وی با تشریح اوضاع اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: اوضاع اقتصادی کشور با تمام امیدهایی که برخی داشتند وضعیت خوبی نیست و برجام نتوانست آن جوری که برخی امید داشتند اقتصاد را سامان دهد؛ آمریکا از همان ابتدا تبلیغات روانی بر علیه توافق برجام به راه انداخت و هدف هم ترساندن سرمایه‌گذران خارجی از سرمایه‌گذاری در ایران بود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج