خبرنگار بی‌بی‌سی چرا استعفا داد؟
۶۵۸۶۱۴
۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
۱۲۸۷۳
کری گریسی، دبیر بخش چینی رسانه دولتی انگلیس، بی بی سی، پس از انتشار نامه ای سرگشاده درباره تبعیض های جنسیتی در پرداخت حقوق به کارمندان این رسانه خبری، در اعتراض به وجود چنین تبعیضی از سمتش استعفا کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان: : کری گریسی، دبیر بخش چینی رسانه دولتی انگلیس، بی بی سی، پس از انتشار نامه ای سرگشاده درباره تبعیض های جنسیتی در پرداخت حقوق به کارمندان این رسانه خبری، در اعتراض به وجود چنین تبعیضی از سمتش استعفا کرد.
 
 خبرنگار بی‌بی‌سی چرا استعفا کرد

 وی ابتدا با انتشار نامه‌ای سرگشاده از بی بی سی بابت آنچه به نوشته او نقض قوانین برابری و مقاومت در برابر فشار‌ها برای رعایت انصاف و نظام شفاف پرداخت دستمزد است، انتقاد و بعد استعفا کرد.

این خبرنگار بی بی سی در نامه خودخطاب به مردم انگلیس نوشت بی بی سی با پول مالیات شما اداره می‌شود و این حق شماست که بدانید در اینجا قانون برابری دستمزد زنان با مردان نقض می‌شود و مردان بیشتر از زنان دستمزد می‌گیرند.

در این نامه سرگشاده آمده است: اکنون بر ما آشکار شده است که در بی بی سی حقوق زنان در مقایسه با مردانی که با مدرک و سابقه کاری مساوی همان کار را انجام می‌دهند، کمتر است.

او که بیش از ۳۰ سال سابقه همکاری با بی بی سی را دارد در این نامه نوشته بی بی سی، بعد از افشاگری‌های سال گذشته درباره اینکه دو سوم از پردرآمدترین مجریانش را مردان تشکیل می‌دهند با بحران اعتماد مواجه شده است.

سال گذشته برخی از مجریان زن بی بی سی در نامه‌ای سرگشاده به تونی هال، رئیس رسانه دولتی انگلیس از او خواستند به تبعیض در دستمزد مردان و زنان رسیدگی کند.

گریسی در نامه‌ای که روی وب سایتش منتشر شده نوشته است: با تأسف فراوان، من سمتم به عنوان دبیر بخش چینی را ترک کردم تا علناً درباره بحران اعتماد در بی بی سی صحبت کنم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج