رئیس اتاق بازرگانی ایران: حال اقتصاد خوب نیست
۶۶۱۶۹۹
۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
۴۶۰۲ 
رئیس اتاق بازرگانی ایران معتقد است بستر نامناسب اقتصاد باعث سلب تصمیم گیری های درست شده است و نمی توان با نادیده گرفتن این مسائل، بر اقدامات گذشته پافشاری کرد و باید برای حل مسائل به سمت شفاف سازی حرکت کنیم.
خبرگزاری ایسنا: رئیس اتاق بازرگانی ایران معتقد است بستر نامناسب اقتصاد باعث سلب تصمیم گیری های درست شده است و نمی توان با نادیده گرفتن این مسائل، بر اقدامات گذشته پافشاری کرد و باید برای حل مسائل به سمت شفاف سازی حرکت کنیم.
 
غلامحسین شافعی امروز ( ۲۴ دی ماه) در نشست هیات نمایندگان گفت: این روزها نگاهی به اقتصاد کشور نشان می دهد که حال اقتصاد خوب نیست و ناکارآمدی‌ بسیاری در حوزه‌های اقتصادی وجود دارد که این ناکارآمدی‌ها خود را به حوزه‌های اجتماعی و محیط‌زیست کشانده و اعتماد را به مسئولان کاهش داده است.

وی افزود: اما این ها به معنای ناامیدی نیست و مطمئنا می‌توان به یمن وجود کارشناسان فداکار و فعالان اقتصادی با اراده کشورمان و با فراهم کردن ابزارها، افق بلندمدت و بهینه‌تری برای اقتصاد ترسیم کرد و بر مشکلات فائق آمد و در یک بازه زمانی ۱۰ سال اقتصاد کشور را جزو اقتصادهای برتر قرار داد.

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: شرایط فعلی و تلنبار شدن مشکلات در گذر زمان موجب نارضایتی شده و نمی توان با نادیده گرفتن آن بر اقدامات گذشته پافشاری کرد و در شرایط کنونی شفاف سازی لازمه برون رفت از مشکلات است و باید واقعیت ها را دید و از آن ها سخن گفت که در غیر این صورت در دام مشکلات باقی خواهیم ماند و شاهد افزایش فساد، فقر و عقب ماندن از توسعه اقتصادی خواهیم بود.

شافعی اضافه کرد: بستر نامناسب اقتصادی موجب سلب تصمیم گیری درست شده است و این ساختار و روش نمی تواند موجب برون رفت از مشکلات شود ضمن این که قوانین متعدد و تفسیرهای مختلف از آن موجب مشکلات بسیار شده است. برای حل پایدار و ریشه‌ای مسائل اقتصادی باید واقعیت‌های موجود در جامعه را پذیرفت و به صورت شفاف و روشن از آنها سخن گفت، چراکه اگر این‌طور عمل نکنیم همچنان در مشکلات باقی خواهیم ماند و شرایط را پیچیده‌تر و غیرقابل‌حل خواهیم کرد.

شافعی تصریح کرد: افزایش فساد و نابرابری‌های فراوان، فقر و بیکاری و کاهش سطح درآمد واقعی، عقب ماندن از توسعه اقتصادی از سال‌ها پیش مسائلی بوده که پیامدها آن از سوی کارشناسان و متخصصان و بخش خصوصی بارها پیش‌بینی و بیان شده بود. با توجه به تجربیات موفق سایر کشورها پیشنهاد می شود نهاد فراقوه ای برای توسعه کشور برای بازه زمانی پنج تا ۱۰ ساله ایجاد شود تا شاهد عبور از بحران باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: مهم‌ترین مشکل اقتصاد ایران تصمیم‌های مقطعی و جزیره‌ای است. ‌ازاین‌رو فداکارانه باید تصمیم گرفت و نگاه به نسل‌های آتی داشت. در شرایط کنونی قوانین دست و پاگیر و پوسیده مانع از پیشرفت و توسعه است که باید مورد بازبینی قرار بگیرد.
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1396/10/24
اه پس چرامیفرمایند من راضیم????
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1396/10/24
چگونه خوب باشه؟
يك دستگاه ماشين از ١٠تا٦٠٠ميليون يك شبه گران بشه
يك متر آپارتمان از١تا٩ميليون يك شبه گران بشه
و
و
و
رانت داره در ايران بيداد ميكنه
به جامعه يا ميلياردر يا زير فقر هند داريم ميرسيم
پولدارها فقط پولدارتر متوسط ها فقط فقيرتر
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1396/10/24
حال خودتم انگار خوب نیس که تازه فهمیدی.
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1396/10/24
جناب رییس. تاالان کجابودی. ؟خیلی دیر متوجه نشدی. دیگه دیره باید دراسرع وقت جراحی بشه. اونم ازنوع عمیق. سریع سریعتر! !!!!
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1396/10/24
اقتصاد این مملکت 10 ساله که داغوووونه
مردم جونشون به لبشون رسیده،آقا تازه میگه خوب نیست وضع اقتصاد
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1396/10/24
بودجه نفت رو دست نزنند وبرای همین کارها انجام بدین و کسی حق نداره بیشتر از اندازه پول از بیت المال برداشت کنند .یکساله درست میشه اگر واقعا بخواهند .
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1396/10/24
ما دعا میکنیم حاش خوب بشه لبش خندون بشه غصه نخور اقتصاد دوباره پر میگیری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج