قانون تعطيلي در دماي بالاي 50 درجه
۶۷۶۷
۱۷ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۸:۲۰
۲۵۴۰۹ 
مديركل كار و امور اجتماعي خوزستان گفت: ماده 7 قانون نحوه جلوگيري از آلودگي هوا، شرايط تعطيلي در مواقعي كه شرايط هوا بحراني مي‌شود را مشخص كرده است.
مديركل كار و امور اجتماعي خوزستان گفت: ماده 7 قانون نحوه جلوگيري از آلودگي هوا، شرايط تعطيلي در مواقعي كه شرايط هوا بحراني مي‌شود را مشخص كرده است.

سيد منوچهر سيد جلالي، درباره وجود قانوني در زمينه اعلام تعطيلي در دماي بالاي 50 درجه اظهار داشت: بر اساس ماده 7 قانون نحوه جلوگيري از آلودگي هوا، در مواقعي كه شرايط هوا بحراني مي‌شود، معاونت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دانشگاه جندي شاپور اهواز بايد شرايط تعطيلي را به مقامات عالي استان گزارش دهد.

وي افزود: در اين ماده به صراحت بيان شده كه در مواقع اضطراري كه به دليل كيفيت خاص جوي، آلودگي هواي شهر‌ها به حدي برسد كه به تشخيص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي سلامت انسان و محيط زيست را شديدا به مخاطره بياندازد، سازمان حفاظت محيط زيست با همكاري وزارت كشور (شهرداري‌ها و نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران) ممنوعيت‌ها يا محدوديت‌هاي موقت زماني، مكاني و نوعي را براي منابع آلوده كننده برقرار نموده و بلافاصله مراتب را از طريق رسانه‌هاي همگاني به اطلاع عموم خواهد رسانيد.

سيد جلالي ادامه داد: با برطرف شدن وضعيت اضطراري و كاهش آلودگي هوا، سازمان نسبت به حل ممنوعيت و محدوديت برقرار شده اقدام و مراتب را به نحو مقتضي به اطلاع عموم خواهد رسانيد.

وي درباره دليل اعلام نكردن تعطيلي در شهرهايي كه دماي آن‌ها به بالاي 50 درجه مي‌رسد، گفت: دماي بالاي 50 درجه در شهرهاي استان خوزستان، قطعا جزء شرايطي است كه طبق اين قانون منجر به اعلام تعطيلي مي‌شود اما به دليل اينكه دماي هوا معمولا در ساعات بين 15تا 17 به 50 درجه مي‌رسد، همه ادارات در اين ساعات تعطيل هستند.

اين در حالي است كه دبير كميته بحران استان پيش از اين بر نداشتن ماده قانوني براي اعلام تعطيلي خبر داده بود و گفت: قانوني در زمينه اعلام تعطيلي در دماي بالاي 50 درجه نيافتيم و سازمان بازرسي كل كشور براي اعلام تعطيلي بدون داشتن ماده قانوني اشكال وارد مي‌كند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج