اژه‌ای: مردم از بی‌عدالتی رنج می‌برند نه نداری
۶۸۴۱۰۱
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
۶۵۸۲ 
معاون اول قوه قضائیه گفت: یکی از عواملی که باعث به بار آمدن خشوت می شود، اختلاف طبقاتی، تبعیض، اشرافی گری و تمایز سبک زندگی بین مردم و مسوولان است که باید از این مسئله جلوگیری شود زیرا این مسائل تبدیل به عقده و خشونت می شود. وی افزود: مردم از نداری رنج زیادی نمی برند اما از بی عدالتی رنج می برند، تبعیض برای آنها قابل تحمل نیست و باید مسیری را طی کنیم که عموم مردم از امکانات متناسب با شان و انتظاراتشان از نظام اسلامی برخوردار شوند.

خبرگزاری ایسنا: حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در همایش ملی "پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها" در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: وقی که استان کرمان با وجود ظرفیت های مختلف مادی و معنوی و شخصیت های بزرگ در گذشته و حال و همدلی و هماهنگی که در حال حاضر بین همه اجزاء استان وجود دارد را می بینیم مسرور و امیدوار می شویم.

وی افزود: امروز یکی از محصولات استان کرمان سردار بزرگ اسلام، سردار مجاهد، متدین و مخلص حاج قاسم سلیمانی است که اگر استان کرمان هیچ نداشت و فقط این امتیاز را داشت، باید به خود ببالد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: این شخصیت بزرگ با الهام از مقتدای خود یعنی امام و مقام معظم رهبری تربیت شده و بخش زیادی از عمر خود را مستقیم در میدان مبارزه و جهاد بوده و جهاد او صرفا جهاد نظامی نبوده است.

سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد: وقتی برخی مسائل مهم در کشور پیش می آید و می خواهند قدم عملی بردارند، یکی از استان هایی که مطرح می شود که می تواند جلودار و پیشتاز بشود، استان کرمان است.

وی افزود: در اجرای اقتصاد مقاومتی که یکی از مسائل مهم امروز جمهوری اسلامی است و می تواند در جنگ اقتصادی که شیطان بزرگ و همپیمانان او با تحریم های ظالمانه ایجاد کرده، پیروز شود، یکی از استان هایی که برای عملیاتی کردن انتخاب می شود کرمان است زیرا ظرفیت و توانایی دارد.

محسنی اژه ای گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب دستور داده و راسا پیگیری می کنند که باید نسبت به آسیب های اجتماعی توجه و در عمل اقدام شود، یکی از جاهایی که به عنوان آغازکننده انتخاب می شود تا الگو شود استان کرمان است.

وی اظهار کرد: یکی از مسائل مهم که امروز دنیا و جمهوری اسلامی با آن مواجه است، بحران آب است و کرمان استان نمونه در استفاده بهینه در این حوزه است و بابت این تلاش ها از مسوولان و مردم استان کرمان تشکر می کنم.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه با اشاره به برگزاری همایش "پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها" تصریح کرد: موضوع این نشست حایز اهمیت است و می تواند در حال حاضر و تا همیشه آینده مفید و موثر باشد و موضوع مقطعی نیست.

وی افزود: از ابتدای خلقت بشر تا امروز مسئله خشونت بوده و باید اهمیت موضوع را در بستر تاریخ ببینیم و اگر کاری انجام می شود، با اهمیت و موضوع مستمری است و باید ببینیم پرداختن به کدامیک از خشونت ها و پیشگیری از آن اولویت دارد.

محسنی اژه ای با مطرح کردن این سئوال که آیا هر خشم یا خشونتی مذموم است؟ بیان کرد: در هر امری و از جمله در پیشگیری، نیاز به پژوهش، تهیه سند، نقشه راه و همایش داریم اما همه اینها مقدمه است که ما تبدیل به عمل کنیم و بگوییم از این مقدمات و زحمات، در عمل چه کار می خواهیم بکنیم که از خشونت جلوگیری بشود.

وی افزود: مقام معظم رهبری بیش از دو سال است که شخصا برای ترمیم برخی از آسیب های اجتماعی وارد شده اند و بنا به تعبیر مقام معظم رهبری باید کارهای فوق العاده و جهادی صورت بگیرد تا عقب ماندگی ها جبران شود.

سخنگوی دستگاه قضاء با اشاره به اینکه باید ببینیم کدام خشونت مهم تر است و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟ عنوان کرد: خودکامگی، عقده حقارت، آموزش های غلط و ... از دلایل خشونت است و احساس تبعیض و اختلاف طبقاتی به ویژه اگر این احساس بشود بین دست اندرکاران حکومتی با مردم اختلاف طبقاتی است، خشونت رخ می دهد.

وی افزود: بیکاری حتما می تواند تبدیل به خشونت های مختلف بشود و بیکاری یکی از عوامل مهم بسیاری از خشونت هاست.

محسنی اژه ای با اشاره به اینکه براساس نظرسنجی، خشونت در سال های اخیر افزایش یافته که باید به این سمت برویم که این اتفاقات را کاهش بدهیم، اظهار کرد: با ایجاد شغل، بسیاری از خشونت ها خود به خود نخواهد بود.

وی افزود: از ظرفیت قانون رفع موانع تولید خوب استفاده نکرده ایم که باید از این ظرفیت استفاده کرده و تولید را بالا ببریم.

محسنی اژه ای با اشاره به آنچه که به عنوان فساد اداری یا نقص اداری مطرح است، گفت: بسیاری از کسانی که نیاز به دستگاه های اجرایی برای گرفتن یک جواز، تسهیلات و موافقت های اصولی و ... دارند، با گرفتاری های مختلف رو به رو هستند که باید مشکلات مسیر اداری احصاء و با اولویت، آنها را رفع بکنیم.

وی بیان کرد: باید مبارزه جدی با قاچاق صورت بگیرد. حرفش را می زنیم اما درعمل آنگونه که باید با قاچاق مبارزه نمی کنیم.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: بسیاری از بنگاه های کوچک ما به تعطیلی کشیده شده اند و اگر معتقدیم باید اشتغال ایجاد شده و بیکاری یکی از علت های خشونت است، باید دست به دست هم داده و مبارز جدی با همکاری گمرک، دستگاه اجرایی و قضائی با قاچاق صورت بگیرد.

وی افزود: برخی از کالاهایی که وارد می شود، قابلیت تولید در داخل کشور را دارد و اگر می خواهیم اشتغال ایجاد بشود چرا از این کارها و واردات بی رویه و غیرضروری جلوگیری نمی شود؟

محسنی اژه ای اظهار کرد: قوه قضائیه آمادگی دارد به بنگاه های کوچک و بزرگ که فعالیت اقتصادی سالم دارند و به لحاظ مشکلات بازار و تحریم ها دچار مشکل شده اند، در حد توان به آنها کمک کند و حتما استانداری این نیت را دارد و باید بنشینیم و مشکلاتی دارند که براثر اعمال مجرمانه نیست، رفع نماییم.

وی تصریح کرد: منابع بانکی ما محدود است و این منابع را باید در جهت درست استفاده کنیم و جلوی کسانی که می خواهند با زد و بند و شرکت های صوری تسهیلات بگیرند و در امر غیرتولید ببرند، گرفته شود.

محسنی اژه ای بیان کرد: یکی از مشکلات برخی پرونده های قوه قضائیه این است که به هر دلیلی فردی که دارای فعالیت اقتصادی است، متهم و بعد مجرم می شود و حکمی علیه او صادر می شود، چه باید کرد که این فعالیت اقتصادی او لطمه نبیند و چرخ اشتغال از کار نیفتد؟

وی به همکاران دستگاه قضائی توصیه کرد: اگر به هر دلیلی علیه یک فعال اقتصادی شکایت شد، سعی شود تا جایی که مقدور است، ابزار و وسایل تولید او توقیف نشود. بگردید و مشورت کنید تا جایی که ممکن است چرخ اقتصاد از کار نیفتد.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه گفت: یکی از عواملی که باعث به بار آمدن خشوت می شود، اختلاف طبقاتی، تبعیض، اشرافی گری و تمایز سبک زندگی بین مردم و مسوولان است که باید از این مسئله جلوگیری شود زیرا این مسائل تبدیل به عقده و خشونت می شود.

وی افزود: مردم از نداری رنج زیادی نمی برند اما از بی عدالتی رنج می برند، تبعیض برای آنها قابل تحمل نیست و باید مسیری را طی کنیم که عموم مردم از امکانات متناسب با شان و انتظاراتشان از نظام اسلامی برخوردار شوند.

محسنی اژه ای در بخش پایانی سخنانش درباره فضای مجازی اظهار کرد: امروز یکسری حرف هایی زده می شود که بعضا منطبق با واقع نیست و بعضی وقت ها حرف همدیگر را درست نمی فهمیم و به هم می پردازیم.

وی افزود: بدون تردید باید از فناوری های جدید، علم بشر امروز و فضای سایبر و فضای مجازی که حتما واقعی است، استفاده بهینه شود و حتما می شود استفاده های بسیار خوب داشت.

سخنگوی دستگاه قضاء با بیان اینکه از این فضای مجازی چه جرائمی به وجود می آید و چه عوارضی متوجه دنیا می شود و چه خشونت هایی به بار می آیدگفت: گاهی با یک خبر دروغ یک کشور، یک شهر و خانواده را به هم می زنند. چگونه می شود این فضا را ساماندهی کرد؟ این را قبول نداریم که همه آن را رها کنیم و این حرف درست و معقولی نیست.

وی با اشاره به اینکه کسی با مسدود کردن فضای مجازی مخالف نیست، افزود: می توانیم کنترل بکنیم، چون هم توان و هم امکان فنی را داریم و اراده می خواهد که اگر امروز زیرساخت ها را بومی نکرده و اقدامی انجام ندهیم، مطمئنا ضررهای بسیار سنگینی متوجه همه ما می شود و اگر دست روی دست بگذاریم در پیشگاه خداوند، ملت و نسل آینده پاسخی نداریم.

محسنی اژه ای با بیان اینکه ما از معارف خودمان و منابع اصلی خودمان غفلت می کنیم، اظهار کرد: یکی از منابع صحیح و قابل قبول و مورد اعتماد، قرآن کریم است که متاسفانه در مواردی سراغ همه چیز می رویم به جزء قرآن و عترت.

وی بیان کرد: نباید از منابع خودمان اعم از وحی و عترت غافل شویم. یکی از مشکلات امروز ما این است که از مبانی وحیانی و کلام نورانی معصومین علیهم السلام عقب افتاده و غافل شده ایم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 53
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1396/12/10
از هردوش رنج میبریم دقیقا به صورت دوقسمت مساوی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
آقای اژه ای بی عدالتی باعث خیییلی از بدبختیها میشه یکیش هم نداری که گریبان ملت رو گرفته ....البته شما مشکلی ندارید
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1396/12/10
مردم از بی عدالتی مسئولان رنج می برند آقای اژه ای !!
پاسخ ها
انگلیس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
به دست پرورده های من احترام بگزارید حجه الاسلام اژه ای صحیح است
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1396/12/10
خب اجرای عدالت با کدام ارگان هست بزرگوار؟
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1396/12/10
اژه ای جان تو که بین مردم نیستی تا بفهمی مردم از چی رنج میبرن!!!!
مردم از هم از بی عدالتی هم از نداری و هم از مسولین ناکارآمد و نا مسول رنج میبرن و غیره....
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1396/12/10
بی عدالتی موجب فقر و نداری در جامعه شده
خشت اول را گر نهد معمار کج
به ثریا که رود دیوار کج
پاسخ ها
میثم
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
اگر کار درست و خدا ترس باشد . تا دیر نشده درستش میکند تا به بالاتر نرسد .
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1396/12/10
حضرت ایت اله اژه ای مردم ازهردو رنج می برند باور کنید
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1396/12/10
تا جاییکه مشخصه اول از نداری بعد بی عدالتی آیا میدانید الان مردم دستشون به دهنشون نمیرسه و سر گرسنه زمین میزارن چقد سفسطه
United Arab Emirates
13:18 - 1396/12/10
کافرهمه را به کیش خود پندارد.حقوق خودش چک سفید امضاست،فکر میکنه همه دارن نه بابا جون هم از نداریه هم از بی عدالتی که باز خودت یه طرف قضیه ای چون مثلأعمرت رو پرسنل قوه قضائیه بودی و عدالت رو باید تو و امثال تو پیاده کنید،شما ناتوانید.هر چی بگی بلز یه طرف قضیه به خودت و همکارهات مربوطه.
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1396/12/10
سلام حاج آقا بی عدالتی نداری میاره
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1396/12/10
اون بی عدالتی که نداری آورده برا مردم بعدروچه حسابی این حرف میزنی یعنی خیلی حالا وضع مردم خوبه هم بی عدالتی هست هم نداری همه فقیر شدن
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1396/12/10
مدیران دانا در کل کشور= تک تک افرا د ایرانی در کشور در امنیت ودر رفاه
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1396/12/10
احسن برمردبزرگ ملت ازبی عدالتی رنج میبرند.آخ بی عدالتی بیدادمی کند .ایران رتبه اول جهان ازلحاظ بی عدالتی است
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1396/12/10
مردم ازهردو رنج می برند(بی عدالتی.نداری)
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1396/12/10
بله درسته مردم از این رنج می برند که مسیولین دادگسترس استان فارس در خانه های چند میلیاردی بالاشهر شیراز زندگی می کنند ناهار مراسمات را در بهترین هتل در اطلسی و ... دهنمون بسته بمونه بهتره
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1396/12/10
جناب اژه ای....رحمت.ا ل والدیک مردم ازگرسنگی رنج نمیبرندزدی داخل خال.......ا زبیعدالتی وبخور بخور ژنهای
.......
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1396/12/10
مرد مومن : یکی از ریشه های بی عدالتی نداری است که درآمد ملی عادلانه تقسیم نمیشود :
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1396/12/10
مردمو خسته کردید با این حرفها بسه دروغ بسه دروغ بسه دروغ بسه دروغ بسه دروغ
United States
14:10 - 1396/12/10
این آقای اژه ای خیلی عادله. مثل حداد عادل
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1396/12/10
نخیر،، مردم هم از بی عدالتی و هم نداری و هم دروغگویی مسعولان رنج میبرن
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1396/12/10
جانان سخن از زبان ما می گویی ! چشم بسته غیب گفتی آقای مجری عدالت ! آقای حافظ عدالت!
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1396/12/10
بی عدالتی از سیاستمدار آمون و نداری از اختلاسگرامون
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1396/12/10
مردم از لحاظ اقتصادی ومعیشت رنج میبرن حتی خیلیا از اعتقاداتشان گذشتن چرا مسعولین بروی خودشون نمیارن میدونن ولی چون خودشون تو رفاهن نمیخان درک کنن
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1396/12/10
بنداز گردن احمدی نژاد......رفتم از مغازه ده تومن پول خرد کنم....گفت از وقتی احمدی نژاد آمده پول خرد پیدا نمیشه....
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1396/12/10
پس مردم دارا هستند و با بدبختی و سختی روزگار می گذرانند؟ فعلا مردم خیلی از مسائل را به خدا واگذار کرده اند که ان الله بصیر بالعباد.
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1396/12/10
زدی توخال چون اگرعدالت باشه ندارنیست مملکت مال پدرکیست که داشته باشه وکسی دیگرنداشته باشه نداری ازظلمی است که مسولین درحق مردم می کنندچون هرکس ازمملکتش حقی داردکه بایداداشودولی درمملکت ماکسان دیگرراباخودی اشتباه گرفته اند
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1396/12/10
مردم هم از بی پولی گرسنگی هم از پارتی بازی رشوه خوری بی عدالتی فقر اختلاس وعده های دروغین رنج میبریم یکیش من خودم با ی پسر جوون بخداوندی خدا بیکاریم موندیم شب عیدی چیکار کنیم
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1396/12/10
مردم از بی عدالتی در تقسیم ثروت و خدمات اجتماعی رنج میبرند از مسئولین فاسد ورانت خوار رنج میبرند از فاصله طبقاتی رنج میبرند از ظلم رنج میبرند
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1396/12/10
حاج آقا شما از کدومش رنج میبرید؟؟؟؟
پاسخ ها
محمد حسین
United States
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
از ناتوانی در رنجاندن بیشتر خلق الله
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1396/12/10
مردم از دروغگوها رنج میبرن
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1396/12/10
اقای اژه ای مردم هم از نداری هم از بی عدالتی رنج میبرند هر دوتا ن یکی
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1396/12/10
مطمئنی درست میگی؟؟!!!یعنی میگی مردم دارن؟؟؟؟!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1396/12/10
سلام
مردم هم از نداری رنج می برن هم از بی عدالتی
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1396/12/10
محسنی فقط میتونم بخندم خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1396/12/10
جمله گفته شده واقعا کلیدی وطلایی است بی عدالتی علت رنج مردم است نه نداری
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1396/12/10
اگه. یه حرف حساب تا حالا زده باشی،همین تیتر این مطلب هستش که بیعدالتی، مردم را بیتاب کرده است ولی برخوردی با قانون شکنان به چشم نمیاد...
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1396/12/10
از خیلی چیزها رنج میبرند بی عدالتی نداری مشکلات بزرگ مالی و اقتصادی فساد اخلاقی و مالی عدم مدیریت عدم دلسوزی خیانت و......اینقدر زیاده که
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1396/12/10
یه خسته نباشید به مسئولین قضا
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1396/12/10
آقای اژه ای مردم ازهمه چی رنج میبرن از گرانی مسکن ازگرانی ارزاق ازگرانی خودرو ازگرانی لوازم خانه از نداری وازبی عدالتی واز بی کیفیت مسئولین وووووووووووووووو
United States
22:12 - 1396/12/10
من شخصا از این رنج می برم که کسی که با رای من انتخاب نشده داره میگه من از چی رنج می برم اما اگر محمود صادقی یا حسن روحانی کلامی از تغییر فلان رویه بنا به خواست مردم حرف بزنن امثال اژه ای یا یک جمعی به صورت سلسله وار بر ضد گفته اون نماینده موضع گیری میکنند.
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1396/12/11
باید باید باید خواهیم کرد خواهیم برد خواهیم داد.پس کی؟؟ فرمودند مردم از نداری رنج نمیبرن آقای محترم اون مسیولین مفت خور و بی عمل هستن که از نداری رنج نمیبرن.اون فرموده های گوهر بار رو هم همشو خودمون میدونیم شما ها نشستین در جایگاه های رفیع مملکتی که مثلا راه حل ارایه بدید و عمل کنید نه اینکه هر روز هر روز بیاید بشینید بدبختی های مملکت و مردم رو لیست کنید.اگه نمیتونید بشینید تو خونه هاتون بزارید مردم خودشون به داد هم برسن.
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1396/12/12
از زمان اعتراض مردم به گرونی و این حرفا دقت کنین هر از گاهی یکی از این آقایون چند کلمه ای باب میل مردم میخواد حرف بزنه ومیزنه.....
ولی داداش من.....برادر من.......هموطن من.....مسئول............این مملکت دیگه با حرف درست نمیشه بگو برنامه نویستون برنامه هاتو عوض کنه
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1396/12/12
بی عدالتی فقراین حرفای تکراری رومیزنید که چی بشه مردم رو دیوونه کردین بخدا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج