رضایت ۸۷ درصدی مردم از پلیس در غائله پاسداران
۶۸۶۳۰۹
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۲
۴۴۶۴ 
معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: ۸۷ درصد شهروندان از عملکرد پلیس در ختم غائله خیابان پاسداران رضایت داشتند.

خبرگزاری میزان: سردار سعید منتظرالمهدی در گفت و گو با خبرنگار ، گفت: در پی ظهور غائله آشوب انگیز خیابان پاسداران تهران و ازمیان رانده شدن سریع آن غائله با هوشمندی اقتدار آمیز ناجا، در دو نظرسنجی مستقل میزان رضایت شهروندان و کارشناسان از کم و کیف اقدامات نیروی انتظامی مورد سنجش قرار گرفت.

وی ادامه داد: در نظرسنجی نخست از نمونه‌ای به حجم ۶۰۰ نفر از شهروندان ۱۵ تا ۷۵ ساله تهرانی پرسیده شد که "عملکرد ناجا در مقابله با آشوب آفرینان خیابان پاسداران را چه میزان رضایت آمیز و مطلوب می‌دانید؟ " ۸۷ درصد آنان در پاسخ به این پرسش گزینه‌های "خیلی زیاد"و "زیاد" را انتخاب کردند. این بدان معنا است که رضایت شهروندان از عملکرد ناجا در فرونشاندن آشوب خیابان پاسداران "حداکثری"بوده است.

به گفته معاون اجتماعی نیروی انتظامی، همچنین در پرسش دیگری از همان شهروندان، که به صورت تصادفی از بین جمعیت چند میلیونی تهران انتخاب شده بودند، خواسته شد تا میزان ضرورت " واکنش مقتدرانه پلیس" در شرایط مشابه را معین سازند. در پاسخ به این درخواست، ۸۶ درصد آنان "اقتدار توام با تدبیر و عقلانیت"را ضرورت اقدامات پلیسی ارزیابی کردند.

وی با بیان اینکه سومین موضوع مورد نظر سنجی؛ "میزان اعتماد شهروندان به اطلاع رسانی پلیس در آشوب خیابان پاسداران "بود، افزود: ۴۶ در صد آنان در حد"زیاد"، ۲۹ درصد در حد خیلی زیاد و بقیه (۲۵ درصد) در حد "متوسط"، اطلاع رسانی پلیس را "قابل اعتماد"و "موثق"ارزیابی کردند.

منتظر المهدی با اشاره به نظر سنجی دوم تاکید کرد: یافته‌های نظر سنجی دوم نیز بیش و کم شبیه یافته‌های نظرسنجی نخست بود. در این نظرسنجی از نمونه‌ای به حجم ۱۵۰ نفر از کارشناسان (اعم از اساتید دانشگاه، اصحاب رسانه، پژوهشگران، تحلیل گران سیاسی و اجتماعی و فعالان مدنی و سیاسی) خواسته شد تا براساس یک طیف ۱۰۰ درجه‌ای (از ۱ تا ۱۰۰) به این دو پرسش پاسخ دهند. ۱/به باور شما عملکرد ناجا در حادثه اخیر خیابان پاسداران چه میزان رضایت آمیز بود؟ " و "۲/ در حادثه مذکور فرایند اطلاع رسانی پلیس را چه میزان رضایت آمیز می‌دانید؟

به گفته معاون اجتماعی ناجا، "تحلیل نتایج حاصله نشان داد که میانگین نظرات کارشناسان به دو پرسش مذکور به ترتیب ۸۵ و ۷۳ است.

منتظرالمهدی تاکید کرد:از این یافته‌ها نیز می‌توان نتیجه گرفت که کارشناسان جامعه، درست همانند دیگر شهروندان، اولا عملکرد مقتدرانه و مدبرانه پلیس را در مقابله با عوامل آشوب گر خیابان پاسداران بسیار رضایت آمیز می‌دانند و ثانیا سبک و سیاق و فرایند اطلاع رسانی پلیس در آن رخداد را مطلوب ارزیابی می‌می کنند.

به گفته معاون اجتماعی ناجا، مجموع نتایج این دو نظرسنجی نشان از آن دارد که اولا شهروندان جامعه هیچ نوع کنش مخل نظم و امنیت را برنمی تابند و ثانیا " آنان از پلیس خود انتظار دارند که با اقتدار و عقلانیت و بدون اغماض و چشم پوشی، مانع از ظهور و بروز هرنوع کنش آشوبگرانه و مخل نظم وامنیت شود.

وی در پایان گفت: اعتماد بالای شهروندان و کارشناسان به فرایند اطلاع رسانی ناجا نشان از اعتماد دوسویه مردم و پلیس به یکدیگر دارد. از نظر پلیس، با چنین اعتمادی طبیعتا می‌توان نظم و امنیت جامعه را دو چندان کرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
03:09 - 1396/12/15
جدی یا همینجوری ؟ جون دادا راستش را بگو
Iran, Islamic Republic of
06:20 - 1396/12/15
این امارها رو از کجا نیارن؟
United Arab Emirates
06:38 - 1396/12/15
منظورتان کدام مردمه ؟ دلواپسا ؟
Iran, Islamic Republic of
07:05 - 1396/12/15
عجب نظر سنجی بوده. حتما خودتونم انجامش دادین
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1396/12/15
این درصد ها رو چجوری به این دقیقی میگن؟
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1396/12/15
دقیقا منبع نظر سنجیشون کجا بوده؟!!
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1396/12/15
یه نظر سنجی اینترنتی بذارین و اطلاع رسانی کنین که همه مردم شرکت کنن بعدش آمار بگیرین
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1396/12/15
موندم این آمارها رو از کجا میارید و کی نظرسنجی میکنید که ما نمیفهمیم
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
به نظرشون میاد
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1396/12/15
قشنگ تو صورتت نگاه میکن با لبخند بهت دروغ میگویند.
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1396/12/15
من کاری به متن خبر ندارم.مثل هر ایرانی دیگر از جنگ خوشم نمیاد...اما یه سوال برام مطرح شد،این آمار را از کجا می آورند؟شیوه این آمارگیری چیست؟
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1396/12/15
منبع امارتون کجاست دقیقا؟؟!!!
United States
10:05 - 1396/12/15
از تعداد نفرات جامعه آماری خندتون نمیگیره؟
United States
10:21 - 1396/12/15
موندم چطور شده ۸۶ درصد و ۸۴ نبوده، با این قدرت آمارکیری تست که مسئولین از بالا‌به پایین برنامه ریزی های شگرف و درست میکنند.
دستشان درد نکنه که اینقدر با قدرت و علم و تدبیر به فکر ما مردم اذیت کن و الکی ناراضی هستند
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1396/12/15
من نمیدونم این مسئولان این آمار هارو از کجا میارن؟
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1396/12/15
دوستان خیلی بی انصافی می کنند ما کلی زحمت کشیدیم تا اعلام امار همینجوری را از 98 درصد رساندیم به ۸۷ درصد !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج