قوانین سفت و سخت ستاره‌ها برای تربیت فرزندانشان
۶۸۹۴۸۳
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶
۲۴۳۲۶ 
اگر دوست دارید بدانید که ستاره های هالیوود برای تربیت فرزندانشان چه روشی را به کار می گیرند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: مادر بودن یکی از سخت ترین کارهای جهان است. مادران تمام تلاش شان را می کنند تا برای فرزندانشان چیزی کم نگذارند. برخی از مادران روش های سنتی را برای تربیت فرزندان شان به کار می گیرند، در حالی که برخی دیگر روش های خاص خود را دنبال می کنند.

اما به راستی کدام روش درست است؟ محققان سالهای زیادی روی این که کدام روش تربیت فرزند درست و کدام غلط است، وقت گذاشتند اما در نهایت نتوانستند به نتیجه واحدی برسند. به بیان دیگر هیچ درست و غلطی وجود ندارد و هر مادری به سبکی که خود بدان اعتقاد دارد، عمل می کند. اگر دوست دارید بدانید که ستاره های هالیوود برای تربیت فرزندانشان چه روشی را به کار می گیرند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

1.  مدونا

قوانینی که ستاره‌ها برای تربیت فرزندانشان دارند
مدونا روش سنتی را برای تربیت فرزندانش به کار می گیرد. او قوانین سختی را وضع و فرزندانش را مجبور کرده به آن پایبند باشند. به عنوان مثال فرزندان او مجبورند که رژیم غذایی مدونا را دنبال کنند که به معنی لب نزدن به شیرینی، نمک، لبنیات و هر گونه مواد نگهدارنده است. آنها حق تماشای تلویزیون و روزنامه خواندن را ندارند. اگر لباس شان را روی زمین بیاندازند، دیگر هیچوقت آن را نخواهند دید، زیرا مدونا آنها را دور می اندازد. یا این که اگر لباس شان را کثیف کنند، باید خودشان آنها را بشویند، در غیر این صورت مجبورند تا با همان لباس کثیف به مدرسه بروند. تنها کتابی هم که آنها حق دارند قبل از خواب بخوانند، کتابی «David the English Rose» ست که مدونا خودش آن را نوشته است. 


2. آلیسیا سیلورستون

قوانینی که ستاره‌ها برای تربیت فرزندانشان دارند
زمانی که کتاب آلیسیا سیلورستون با نام «The Kind Mama» منتشر شد، توجهات زیادی را به سمت خود جلب کرد زیرا توصیه های غیر متعارفی در مورد تربیت فرزندان در آن آورده شده بود. به عنوان مثال در آن نوشته شده که نباید به کودکان پوشک بست، زیرا بدون آن راحت ترند یا این که اگر در یک تخت مشترک در کنار فرزندانمان نخوابیم، بدین معنی ست که آنها را نادیده می گیریم. او حتی کودکانش را واکسن هم نمی زند چون معتقد است که تاثیرات منفی آن بیشتر از فواید مثبت آن می باشد. یکی از عجیب ترین کارهایی که او با فرزندانش می کرد، روش غذا دادن به آنها بود. او اول غذا را خودش می جوید و مثل پرنده ها آنها را بر دهان فرزندانش می گذاشت. 


3. جیدا پینکت اسمیت

قوانینی که ستاره‌ها برای تربیت فرزندانشان دارند
می توان گفت که جیدا پینکت اسمیت قانون خاصی در خانه اش وضع نکرده است زیرا اعتقاد دارد که تنبیه کردن فرزندان، کار اشتباهی است. به گفته او هر کسی مسئول کارهای خودش است. او حتی کار مادرانی را که از فرزندانشان انتظار دارند کارهای خانه را انجام دهند، قبول ندارد. به عنوان مثال او هیچوقت به فرزندانش نگفته «اتاق ات را تمییز کن». در واقع او با فرزندانش مانند بزرگسالان رفتار می کند. او دوست دارد که فرزندانش، از همان سالهای اولیه زندگی خود، مستقل بار بیایند.


4. سلن دیون

قوانینی که ستاره‌ها برای تربیت فرزندانشان دارند
سلن دیون تا جایی که بتواند به نظرات فرزندانش احترام می گذارد. او آنها را آزاد می گذارد تا هر کاری که دلشان می خواهند را انجام دهند. به عنوان مثال، او این اجازه را به پسرش داده تا هر زمان که دوست دارد موهایش را کوتاه کند یا حتی اصلا به آرایشگاه نرود. او حتی مرگ همسرش را چنان با مهارت برای فرزندانش توضیح داد تا سنگینی غم این بار را درک نکنند و مرگ را به عنوان مرحله ای طبیعی از زندگی بپذیرند.


5. ژیزل بوندشن

قوانینی که ستاره‌ها برای تربیت فرزندانشان دارند
ژیزل بوندشن در تربیت فرزندانش بسیار جدی ست. او حتی قبل از تولد فرزندانش، در مورد تربیت آنها فکر و برنامه ریزی کرده بود. او فرزندش را در خانه به دنیا آورد و پس از آن روش های خاص تربیتی خودش را با جدیت تمام به کار برد. به عنوان مثال او مخالف پوشک بستن بود و به جای آن، پس از هر بار غذا دادن به فرزندش، او را روی توالت فرنگی اش می نشاند. او معتقد است که شیر دادن بهترین راه برقراری ارتباط با فرزند است، به همین دلیل تا سالها از شیر خودش به فرزندش می داد. او یک پرستار استخدام کرده بود تا در زمان هایی که بیرون از خانه مشغول کار است، از فرزندش مراقبت کند اما در تمام زمان های فراغت، در کنار پسرش می ماند تا از صمیمیت بین شان ذره ای کم نشود.


6. گوئینت پالترو

قوانینی که ستاره‌ها برای تربیت فرزندانشان دارند
گوئینت پالترو ستاره ای ست که به خوردن غذاهای سالم شهرت دارد، او رِژیم غذایی ماکروبیوتیک را دنبال می کرد، به همین دلیل فرزندانش را نیز مجبور کرده که رژیم غذایی سالمی را دنبال کنند. یکی دیگر از قوانینی که او در خانه اش برپا کرده این است که کودکان تنها می توانند برنامه های تلویزیونی که به زبانی جز زبان انگلیسی است را تماشا کنند. به عنوان مثال برنامه هایی به زبان های اسپانیایی و فرانسوی مجوز تماشا کردن را دارند. او هر زمانی که به اروپا سفر کند کارتون هایی به زبان اصلی برای فرزندانش می خرد تا آنها با زبان های دیگری جز زبان خودشان، آشنا شوند.


7. آنجلینا جولی

قوانینی که ستاره‌ها برای تربیت فرزندانشان دارند
تقریبا همه مادران گاهی به فرزندانشان دروغ می گویند، از دروغ بابانوئل گرفته تا دروغ های کوچک دیگری که اهمیت چندانی ندارند. اما آنجلینا جولی جور دیگری می اندیشد. او معتقد است که هیچ دروغی را، هر چند کوچک و بی اهمیت، نباید به فرزندان گفت. بنابراین او همیشه حقیقت را به فرزندانش می گوید. البته او سعی می کند که واقعیت را به شیوه ای که مناسب سن شان است، بیان کند. کودکان نیز این اجازه را دارند تا هر سوالی که به ذهن شان خطور می کند را بپرسند، آنجلینا نیز پاسخ آنها را به درستی می دهد. او معتقد است که کودکان باید خود در مورد ظاهرشان تصمیم بگیرند، این که چه مدل لباسی به تن کنند یا چه مد مویی داشته باشند... او هیچوقت آنها را مجبور به تیپی که خودش می پسندد یا از نظر دیگران زیباست، نمی کند.


8. پنه لوپه کروز 

قوانینی که ستاره‌ها برای تربیت فرزندانشان دارند
پنه لوپه کروز از متدی که در سال 1940 در مجارستان مرسوم بوده، برای تربیت فرزندش استفاده می کند. تفاوت این روش با دیگر روش ها در این است که پدر و مادر باید با کودکانشان مانند بزرگسالان رفتار کنند، بدین معنی که هرگز نباید با لحن کودکانه با آنها حرف بزند یا این که از صندلی کودک، روروک یا ظرف های بچه گانه برای آنها استفاده کند. او معتقد است که اگر با کودکان رفتاری کودکانه داشته باشیم، در واقع به آنها بی احترامی کرده ایم زیرا آنها را در سطحی پایین تر از خودمان می بینیم. در این روش، از تحسین کودکان نیز باید خودداری کرد، در واقع آنها خودشان باید به مرور خوب و بد را تشخیص دهند. پنه لوپه کروز این فضا را به فرزندانش می دهد تا خودشان آنطوری که دوست دارند زندگی کنند.


9. کلی پرستون

قوانینی که ستاره‌ها برای تربیت فرزندانشان دارند
کلی پرستون و همسرش جان تراولتا هر دو معتقد به مکتب ساینتولوژی یا علم گرایی هستند. یکی از آموزه های این کتاب در مورد بچه داری این است که در هنگام تولد نوزاد، اتاق باید در سکوت محض باشد. در واقع هیچ صدایی، حتی صدای جیغ مادر هم نباید شنیده شود زیرا سر و صدا به نوزاد استرس می دهد. به همین دلیل هنگام زایمان کلی پرستون هیچکس اجازه صحبت کردن نداشت. یکی دیگر از قوانین این علم، رفتار کردن با بچه ها مانند بزرگسالان است. آنها سعی می کنند که کودکانشان را از خود دور کنند تا مستقل بار بیایند. 

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1396/12/24
پناه برخدا ... این اطوارها دیگه چیه !
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1396/12/24
قوانین مدونا باحال بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
واقعاً روانــــــــپریشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
چرند محض! انگار مدونا وقت مي كنه اينقدر رو كار بچه هاش نظارت داشته باشه خدمتكارا هم جرات درگيريو سختگيري نسبت به بچه ها رو ندارند
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1396/12/24
خونه مدونا بايد اردوگاه باشه
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1396/12/24
یا خدا یعنی زن جان تراولتا موقع زایمان با اون درد وحشتناک یه جیغ نزده؟؟؟؟!!!!اینجوری که بچه با کوچکترین صدایی کای وحشت میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
زایمان بی درد انجام دادن نه اونی ک شما فکر میکنی
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1396/12/24
قوانین مدونا خیلی بد بود.
مگه جنگه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1396/12/24
فکر کنم مدونا میخواد بچه هاش تصاویرشو نبینن
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1396/12/24
خاک بر آلیسیا سیلورستون
مثل پرنده ...؟
چندش
حالم بهم خورد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
تو سر خودت خیلی هم خوبه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
به اعتقادات هم احترام بذاریم
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1396/12/24
همون زایمان بی دردم کاملا بی درد نیست دوست عزیز فقط نسبت به زایمان معمولی که وحشتناکه دردش کمتره .....
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1396/12/24
خوب یادمه مادر منم غذا رو میجوید میداد بمن واسه همین اینقد بـــــــچه نــــــــــنه بار اومدم دوریشو نمیتونم تحمل کن
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1396/12/24
از این روش ها یه آدم تربیت نیمشه بلکه یه ربات درمیاد. مگه میشه بچه اتو از خودت برونی که مثلاً مستقل بار بیاد. باید همچین سفت بغلش کنی که چلونده بشه. این یعنی حس امنیت. والا مامان من که این طوری بود و ما که بزرگ شدیم واقعاً روی پای خودمونیم.
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1396/12/24
مدونا از دخترش خوشگل تره !!!!!
مادر از دختر قشنگ تر !!!
Iran, Islamic Republic of
04:03 - 1396/12/25
خیلی تخفه ان حالا -_-
اه اه چندشا
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1396/12/25
ساینتولوژی يا علم گرايي اصلا به اسمش نمي خوره يه مكتب با اصول فوق العاده احمقانه و غيرانساني
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1396/12/26
حالا یه پزشک کودکان که خیلی هم پیر احتمالا خیلی هاتون می شناسیدش اما اسمش یادم نیست ،گفت چه عیب داره بچه ای که میترسه شب پیش مامان باباش بخوابه !

بچه ای که محبت نبینه نمی تونه محبت کنه .

بچه ی یکی از همین خواننده ها گفته بود وقتی از هفت سالگی بذارنت مدرسه شبانه روزی ،چه احساسی بهتون دست میده غیر از اینکه زیادی هستید ؟
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1397/02/23
آلیسیا سیلورستون و مدونا وحشتناک بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج