فیلتر تلگرام بستگی به همکاری‌اش با ایران دارد
۶۹۲۸۱۹
۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
۵۳۰۲ 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در عرصه پیام‌رسان‌های داخلی ظرفیت ایجاد شده و مردم خود ثبت نام کردند آخرین آمار حدود ۵ میلیون کاربر است، این درحالی است که در عرصه یک سرویس خارجی بیش از ۴۰ میلیون کاربر مشترک هستند.

خبرآنلاین: به سمت استقلال در فضای مجازی برویم | فعالان سیاسی تصور می‌کنند برخورد سلیقه‌ای می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در عرصه پیام‌رسان‌های داخلی ظرفیت ایجاد شده و مردم خود ثبت نام کردند آخرین آمار حدود ۵ میلیون کاربر است، این درحالی است که در عرصه یک سرویس خارجی بیش از ۴۰ میلیون کاربر مشترک هستند.

محمدجواد آذری جهرمی درباره سرنوشت پیام رسان های خارجی گفت: ما مسئول فیلتر نیستیم.

وی درباره خبر تصویب فیلتر پیام رسان های خارجی در شورای عالی فضای مجازی اظهار کرد: دبیرخانه این شورا بیانیه داد و چنین خبری را تکذیب کرد.

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سئوال که تلگرام در آستانه سال جدید فیلتر می شود یا خیر؟ یادآور شد: بستگی به همکاری تلگرام با قوانین جمهوری اسلامی دارد. این مسئله به عنوان یک چالش همواره مطرح است اما اینکه فیلتر شود یا نشود، مراجع تصمیم گیر در حوزه فیلترینگ تصمیم می گیرند.

وی درباره اینکه آیا فکر می کنید مردم به طور دستوری پیام رسان های خارجی را ترک می کنند و به سمت پیام رسان های داخلی بروند؟ گفت: طبیعتا این کار فرمایشی و دستوری نیست. بارها اظهارنظر کردم و دولت نیز نظر خود را اعلام کرد. البته پیام رسان های داخلی نیز باید تلاش کنند که خدمات مناسبی را ارائه دهند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم بیان کرد: پیام رسانی از زیرساخت های توسعه اقتصادی است. واقعا اینکه پیام رسان بخواهد خارجی باشد و مقررات خود را داشته باشد در توسعه اقتصادی آتی برای ما ایجاد مشکلاتی خواهد کرد. بحث رسانه و فضای اجتماعی و عمومی و سیاسی نیست بلکه بحث اقتصادی است و هر کشوری در حوزه اقتصادی خودش باید استقلال داشته باشد.

وی افزود: در بخش مربوط به رسانه و فضای اجتماعی، مردم و فعالان سیاسی تصور دارند محدودیتی بر پیام رسان های داخلی وجود دارد و فضا برای شان مقداری محدودکننده و برخوردهای سلیقه ای با آنها می شود. البته ما متولی این حوزه نیستیم، طبیعتا متولی حوزه رسانه مشخص است، آنچه همه انتظار دارند این است که صنعت رسانه داخلی بر عرصه فضای مجازی شکل بگیرد.

آذری جهرمی گفت: در مصوبه شورای عالی فضای مجازی هم آمده که درباره مصادیق غیرمجاز باید تجدیدنظر شود و مقداری نگاه بازتر باشد. فعالیت های مشروع با دیدگاه موسع تری نگریسته شود بنابراین موضوع فقط فنی نیست. البته بحث فنی مهم است اما تا این اتفاقات نیفتد و ما نگاه اعتماد نخبگان کشور و جامعه رسانه ای کشور را جلب نکنیم و به آنها تضمین ندهیم که می توانند فعالیت مشروع داشته باشند اینها برای فعالیت در فضای داخلی اعتماد نمی کنند و ضد انقلاب هم از این فرصت بهره گیری و مطالب خود را لابه لای جامعه خبری ما مطرح می کند. این یک فضایی است که باید در کشور حل شود.

وی افزود: متأسفانه ما اختیاری در قبال این مسئله نداریم. حالا کسی که باید این مسائل را حل کند امیدوارم براساس مصوبات شورا وظایف خود را انجام دهد و این اتفاق مهم بیفتد. ظرفیت اینکه سرویس های بومی داخل کشور را توسعه دهند وجود دارد. کما اینکه سابقه اش را داشتیم مثل سرویس کلوب در زمانی که فیسبوک داشت رشد می کرد، کلوب چیزی از فیسبوک کم نداشت یا وبلاگ های ما از وبلاگ های دنیا چیزی کم نداشتند، بارها ارجاع دادم که اینها نه پول از دولت گرفتند و نه وام از دولت گرفتند و نه زیر ساخت حاکمیت را خواستند اما مطالعه کنیم چه شد عقب افتادند.

وزیر ارتباطات یادآور شد: همان جوان ها امروز حتی با توانایی بیشتر هستند و این ظرفیت را دارند که این اتفاق مهم بیفتد تا ما استقلال در عرصه فضای مجازی داشته باشیم و نقش خود را در جامعه جهانی بدون وابستگی ایفا کنیم. اما رسیدن به چنین هدفی نیاز به یک همت جمعی است. بخشی از این مسئله فنی است که بله ما باید به لحاظ زیرساختی وظایف مان را انجام دادیم اما امیدواریم مابقی هم انجام دهند و این اتفاق تا نیفتد و تا ما به منویات ذهنی مردم نپردازیم، تا اطمینان خاطر به آنها در این عرصه ندهیم و تا اقدامات موثر نکنیم، طبیعتا فرایند مشکل خواهد بود. امیدوارم این اتفاق بیفتد چون موضوع حساس، مهم و اساسی است و به نظرم باید در این مسیر حرکت کنیم.

آذری جهرمی در پاسخ به این سئوال که الان چند درصد مردم از پیام رسان خارجی استفاده می کنند و چند درصد از پیام رسان داخلی استفاده می کنند؟ گفت: فکر می کنم آنچه در عرصه پیام رسان های داخلی ظرفیت ایجاد شده و مردم خود ثبت نام کردند آخرین آمار حدود 5 میلیون کاربر است، این درحالی است که در فضای یک سرویس خارجی بیش از 40 میلیون کاربر مشترک هستند. هنوز جای ظرفیت سازی وجود دارد و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1396/12/28
دیگه همکاری از این بیشتر الان تیک سوم و چهارمم میخوره نامردا چند دست باید پیامامون بچرخه
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
پس اگه فیلتر نشد بدونیم بالاخره متقاعد شده و داره همکاری میکنه
از بس همه چی داخلیش خوبه، مسئولین همواره نگران سلامت و ایمنی ما هستند
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
توقع دارن هروقت گفتن فلان کانالو حذف کن بگه چشم، گفتن اطلاعات بده بگه چشم، گفتن قطع شو بگه چشم، بخاطر همین همکاری نکردن اینقدر طرفدار داره مدیرانشون خوب میدونن در صورت همکاری دیگه مردم اینقدر ازش استقبال نمیکنن
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1396/12/28
برای شخص من هیچ فرقی نمیکنه فیلتر بشه یا نشه. یه صفحه گوشیم فقط مخصوص فیلتر شکن دارم. تازه باهاش بعضی سایت هایی رو هم که فیلتره رو هم باز میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
خو ش به حالتون من فیلتر شکن رو گوشی من خیلی خوب کار نمی کنه واقعا اذیت می شوم
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1396/12/28
تلگرام رو فیلتر کنید لطفا.
پاسخ ها
قرمزته
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
فیلتر شکن هست
هههههههههههههههههههههه
نکنه میخوان فیلترشکن رو فیلتر کن
ههههههههههههههه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
شما از تلگرام استفاده نکن
هاای
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
حتی میشه فیلتر شکن رو هم فیلتر کرد.با بستن ای پی سرور فیلتر شکن دیگه کار نمیکنه.چون فیلتر شکن باید به سرور خودش متصل بشه و از اونجا به سایت مورد نظر کانکت بشه.
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1396/12/28
چون پیام رسان سروش مال صداسیماست وصداسیماازبالاکشیدن پول فوتبال سیرنشده سروش رومیخوان جایگزین تلگرام کنن
United States
13:25 - 1396/12/28
فیلتر و پارازیت این قرن روحانی هم دیرور گفت با اینکه خودش رئیس امنیت ملیه جواب نداده . 5 نفر تو اتاق فیلترینگ برای 40 میلیون کاربر تلگرام تصمیم بگیرن یه جای
کار ایراد داره بازم فیلتر بشه مهم نیست مثل وایبر من کوچ کردم زودتر یه پیام رسان خارجی دیگه
پاسخ ها
...
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
برای 40 میلیون چی؟
Netherlands
13:26 - 1396/12/28
پیام رسان داخلی یعنی خودرو داخلی یعنی رسانه ملی ،من بازی آنلاین خارجی نصب میکنم فقط به اینترنت دسترسی داره ولی بازی آنلاین ایرانی نصب کردم به همه چیز گوشی دسترسی داره
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1396/12/28
به جای فیلتر تلگرام یکم زحمت بدید به خودتون ببینید چرا این همه گرایش به سمت تلگرام زیادشده؟ چرا عده کثیری ترجیح می دهند اخبار روز رو از تلگرام دنبال کنند تا اخبار صدا وسیما؟ چقدر در جاهای دیگر ظرفیت ایجاد شده که مردم بتوانند حرف دل و اعتراضشان را در جایی غیر از تلگرام بزنند؟چرا مردم به پیام رسان های داخلی اعتماد نمی کنند و....
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1396/12/28
البته فیلتر شکن ها رو هم میتوان مسدود کردم مثه قبل
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1396/12/28
اینها اگه میتونستند کلا اینترنت و موبایل و زیر بنای همه آنها که کامپیوتر باشه رو فیلتر که هیچی معدوم میکردن .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
برق را هم قطع میکنند حالا ببینید
برگشت به دوران غارنشینی
بدون نام
Germany
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
باعصر دیجیتالیسم جنگیدن آب در هاون کوبیدنه داداش خودتو خسته نکن ازاین کانالها بی نهایت است!!!
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1396/12/28
ترستون از چيه ؟ شما كه اينقدر مردُمي هستين ! هر خبري هم كه باشه ، مردُم هميشه در صحنه شهيدپرور ! فقط شماها رو باور ميكنن !!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1396/12/28
کلا میخواین اینترنت وگوشی وتلویزیون وووراحرام اعلام کنیدتاملت ندانند تا۶۰۰میلیاردتومان توحساب فلانی وبهمانی پول هست کلا ندانندتومملکت چی میگذره
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1396/12/28
فیلتر تلگرام بستگی به همکاری اش با ایران دارد..
آخر تلگرام چه جور همکاری میتواند با ایران داشته باشد به جز دادن اطلاعات کاربران؟؟
Iran, Islamic Republic of
03:44 - 1396/12/29
با دوران دیجیتال و ارتباطات اینترنی میخان بجنگن انقد نخندونید ملتو
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1396/12/29
تلگرام هیچ همکاری با ایران نکرده و نمیکنه حتی در مواردی که غیر قانونی ترویج خشونت و فحشا و هزاران مورد خلاف را پیگیری میکند و در جواب مسئولان کشور نه تنها کاری نکرد بلکه تهدید به رونمائی از تلگرام با قابلیت غیر قابل هک شدن کرد پس مسئولان حق دارند که آنرا به جهت تامین امنیت ملت و جلوگیری از هرج و مرج و فحشا فیلتر کنند و یک پیام رسان داخلی جایگزین آن کنند
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1396/12/29
خطر تلگرام بدتر از مواد مخدر است که سلامت روح و روان مردم را به بازی گرفته و باید هر چه زودتر فیلتر شود .البته با این همه مضرات اگر عده ای خواستند با فیلتر شکن از آن استفاده کنند اونموقع مسئولیت ضرر و زیانش با خودشان هست ولی الان ناخواسته تمام مردم و خانواده ها درگیر مصائب آن هستند به صورت ناخواسته و به لحاظ رعابت حقوق شهروندی هم دولت بایستی هر چه زودتر آنرا فیلتر کند
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
بستگی به آدمش داره که چجوری و برای چه کاری استفاده کنه
Turkey
21:05 - 1396/12/29
آره همت دست جمعی اینه که به حریم خصوصی افراد تعرض کنید و مدیر تلگرام قبول نکنه
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1397/01/11
بخدا اگه پنج هزار تا عضو داشته باشه من گردنم رو میزنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج