۳ شهید در حمله جنگنده‌های سعودی به صنعاء
۶۹۳۵۲۶
۰۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
۴۵۷۵ 
منابع یمنی از شهادت سه شهروند یمنی در پی حمله جنگنده‌های سعودی به یک منطقه در صنعاء خبر دادند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از المیادین، در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به یک اتومبیل در بخش نِهم در شمال شرق صنعا، سه تن به شهادت رسیدند.

یک منبع نظامی گفت که در پی انفجار یک بمب که توسط نیروهای یمنی در منطقه "صَبرین" در بخش "خَب و الشَعف" در استان الجوف کارگذاشته شده بود، شماری از مزدوران عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور کشته و یا زخمی شدند.

نیروهای یمنی همچنین یک خودروی نظامی مزدوران منصور هادی در منطقه "وقز" در بخش المَصلوب استان الجوف را منهدم کردند.

یک منبع نظامی یمنی گفت که در پی حملات توپخانه‌ای نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مراکز تجمع مزدوران منصور هادی در شمال پادگان استراتژیک "خالد" در بخش "مَوزع" در جنوب غرب تعز، شماری از آن‌ها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

همزمان با این تحول، تک تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یکی از مزدوران منصور هادی در جنوب چهارراه مَوزع در استان تعز از پای در آوردند.

حملات توپخانه‌ای و راکتی عربستان به مناطق مرزی در استان صعده یمن همچنان ادامه دارد.

در همین راستا یک منبع محلی گفت که در طول ساعات گذشته مناطق مختلف بخش رازِح در استان صعده، هدف حملات راکتی و توپخانه‌ای نظامیان سعودی قرار گرفت.

همزمان با این تحول، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی دوبار منطقه "الطلح" در بخش "سَحار" در صعده را بمباران کردند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی همچنین 11 بار دو بخش "حَرَض و میدی" در استان حجه را هدف قرار دادند.

در مقابل نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مراکز تجمع مزدوران منصور هادی و عربستان در شمال منطقه مرزی میدی را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند که در پی این حملات شماری از مزدوران کشته و یا زخمی شدند.

عملیات نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان در مناطق جیزان، نجران و عسیر همچنان ادامه دارد.

یک منبع نظامی گفت که تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن سه تن از مزدوران منصور هادی و عربستان را در اطراف گذرگاه "علب" و "الربوعه" در عسیر به هلاکت رساندند.

همزمان مواضع نظامیان سعودی در "مجازه" واقع در عسیر هدف حملات توپخانه‌ای نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفت.

مراکز تجمع نظامیان سعودی و توپخانه ارتش سعودی در نجران نیز هدف حملات راکتی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفت.

حملات بی‌وقفه عربستان سعودی به یمن از ششم فروردین 94 آغاز شده است. این حملات که با هدف بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن و در نتیجه سلطه بر این کشور صورت گرفته، نتیجه‌ای به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نداشته است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1397/01/01
تروریسم در حال نابودیست درود بر کشورهای منطقه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج