اظهارات نگران‌کننده استاندار اصفهان درباره آب
۶۹۵۳۶۸
۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
۹۴۷۳ 
استاندار اصفهان گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد تابستان خوبی پیش رو نداریم، بحران آب استان جدی است و باید آب شرب مردم را به صورت حداقلی تامین کنیم، بحران امسال شرق و غرب و شمال و جنوب نمی‌شناسد، از مردم خواهش می‌کنم صرفه جویی کنند.

ایسنا: استاندار اصفهان گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد تابستان خوبی پیش رو نداریم، بحران آب استان جدی است و باید آب شرب مردم را به صورت حداقلی تامین کنیم، بحران امسال شرق و غرب و شمال و جنوب نمی‌شناسد، از مردم خواهش می‌کنم صرفه جویی کنند.

محسن مهرعلیزاده در دیدار نوروزی خود اظهار کرد: متاسفانه طبق آماری که تاکنون رسیده است در سال جاری هوا در استان اصفهان زودتر از موعد گرم شده است. بارش‌هایی که انجام گرفته به جای برف باران بوده و آنچه نیز که به عنوان برف باریده است با وجود این هوای گرم زودتر تبخیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه این گزارشات نشان می‌دهد تابستان مناسبی نخواهیم داشت، ادامه داد: نباید امسال انتظار آب فراوان داشته باشیم اما چند کار اساسی باید انجام دهیم. وارد کردن آب از پروژه کوهرنگ ۳ شروع شده است. همچنین آب از خلیج فارس تا این لحظه تا گل گوهر سیرجان رسیده و باید خط های جدید ایجاد کنیم تا به اصفهان برسد. این پروژه نیز ۱۰ تا ۸ سال زمان خواهد برد.

استاندار اصفهان به طرحهای زود بازده آبیاری استان اشاره کرد و گفت: باید روش‌های جدیدی را برای کشاورزی راه اندازی کنیم. باید روشهایی بکار برد که با یک هفتم روش های غرق آبی بتوان کشت و کار انجام داد. در واقع با این روش کشاورزان با میزان آب کمتری می توانند تولید محصول داشته و زمین هایشان بایر نماند و مشکلاتشان تعدیل شود.

مهرعلیزاده تصریح کرد: پس از روش های جدید آبیاری به نظر من راهکاری که می‌تواند مشکل آنها را به شکل تقریباً دائمی حل کند استفاده از پساب است که در دستور کار قرار دارد. طبق آماری که به دست من رسیده است تا این لحظه نیمی از پساب اصفهان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: پروژه ای که در نظر داریم این است که با مجموعه پساب تصفیه خانه‌های اصفهان به کمک سیستم های کانال کشی و لوله کشی و همچنین با ارائه مقداری آب تصفیه شده می توانیم یک آبیاری قوی برای کشاورزان ارائه دهیم تا مشکلشان به طور تقریبی رفع شود.

استاندار اصفهان به موضوع آب کارخانه های بزرگ اصفهان به خصوص فولاد مبارکه و ذوب آهن اشاره کرد و افزود: این کارخانه ها مکلف شده اند که در سال جاری ۲۵ درصد در مصرف آب خود صرفه جویی داشته باشند. فولاد مبارکه پساب پنج شهر اطراف خود و ذوب آهن پساب دو شهر اطراف خود را سریع وارد سیستم آبی خود کنند.

مهرعلیزاده اظهار کرد: مشکلات آبی در استان اصفهان جدی است و فقط ۳۵ درصد منابع آبی فعال است، اما امسال باید بتوان از نظر شرب به صورت حداقلی آب را ارائه کنیم. هرچند که باید از مردم و شهروندان اصفهان بخواهیم حداقل ۲۰ درصد صرفه جویی در آب داشته باشند چرا که بنده معتقدم بستن آب مشکلی را حل نمی‌کند و فقط از نظر بهداشتی مردم را دچار چالش می کند.

وی خاطرنشان کرد: میزان خشکسالی امسال اصفهان به گونه ای است که شرق و غرب شمال و جنوب نمی‌شناسند و همه باید رعایت کنند. تامین آب شرب اولویت ماست و الگوی کشت ارائه شده و ۱۲ طرح مصوب برای کشاورزان شرق و غرب یکسان است.

استاندار اصفهان به شعار سال اشاره کرد و گفت: تسهیلات لازم را برای بخش های مالی و فنی تولید کنندگان در نظر خواهیم گرفت آنها نیز باید از نظر قیمت و کیفیت به شکل رقابتی در بیایند تا مردم رغبت کنند از محصولات آنها استفاده کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1397/01/08
امسال قطعی آب داریم خدا بخیر کند آب نباشد یعنی هیچی نیست هر جا گناه زیاد باشد نعمت کمه
پاسخ ها
مهران
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
هر کجا ظلم باشد....
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1397/01/08
خوبه آب خوزستان رو بدزدید بدید به صنایع
هر روز خوزستان گرد و خاکه
کشت برنج ممنوع شده
پرورش ماهی ممنوع شده

البته بی عرضگی مسؤولین خوزستانی هم جالب توجهه
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1397/01/08
استان اصفهان همانگونه که استاندار محترم بدرستی اشاره کردند با مشکلات جدی در زمینه آب روبرو هست در شهرستان سمیرم اکثر باغات سیب خشک شده و با این وضعیت بارندگی امثال بخش عمده ای از کشاورزی این منطقه امسال بطور کامل از بین میرود اگر دولت فکر اساسی انجام ندهد .متاسفانه با این وضعیت که خود استان اصفهان با مشکل کمبود آب کشاورزی و شرب روبرو هست به چه دلیل و استدلالی آب چشمه ناز ونک را علیرغم اینکه به خاطر تبعات زیست محیطی برای منطقه و خوزستان سازمان محیط زیست با آن مخالفت و مجوز صادر نکرد دوباره این پروژه برای آبرسانی به باغات پسته رفسنجان به جریان افتاده از مسئولان استان و نمایندگان استان اصفهان و خوزستان و نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی درخواست میشود با توجه به مخالفتهای شدید در منطقه و نیاز بیشتر و اولویت دارتر منطقه به آن نسبت به جلوگیری از اجرای این طرح اقدام سریع و عاجل بنمایند
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1397/01/08
كو گوش شنوا؟ مردم هنوز هم بي رويه مصرف مي كنند و حرفشون اينه كه بيشتر آب در بخش كشاورزي هدر ميره! امان از دست موجودات اسراف كار ...
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1397/01/08
مدیران دانا===کشور در رفاه و امنیت
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1397/01/08
از اقای مهرعلیزاده تقاضا مندیم راهکاری برای کولرهای ابی دلشته باشن چون کولرهای ابی در بیست وچهار ساعت 180لیتر اب مصرف میکنه واین یک فاجعه اس در این بحران ابی,,,,,راهکاری برای خنک شدن ودستگاها رو اگه فکری بکنین خوبه
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1397/01/08
ازتصفیه فاضلاب استفاده کنید باران هم باما قهره خدایا بفریاد برس
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1397/01/08
ایران کشورخشکیه ونبایدکشاورزی کنیم ازبیکاری مجبورمیشن هم وطنان کشاورزی کنن ازبیکاری و۱۰ملیون شغل وافغانیااشغال کردن همینهابرن مشکل بیکاری حل میش ومردم کارمیکنن وبودجه۱۵ملیون ومنابع کشوروبه جای افغانی خارجی به ایران وایرانی خرج کنیدوکارخانه بزنید..‌‌وهمین افغانیا دررور۳۰لیترم اب مصرف کنن درروز۵۰۰ملیون لیترراب ایران ومصرف میکنن ووتازش سدم زدن حق ابه هیلمن وهامون ونمیدن باپررویی والان به ناموس خواهرومادرایرانی تیکه نگاه ....میکنن کوغیرتتون
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1397/01/08
سمیرم یک کارخانه صنعتی نداره تنها ممر درآمد اکثریت مردم کشاورزی است که به علت خشکسالی آن هم در حال نابودی هست اگر یک نفر بخواهد برای خودش و تعدادی در این منطقه محروم شغل ایجاد کند مثلا پرورش ماهی سازمان آب با آن مخالفت میکند و بهانه ممنوعیت را می آورد حالا با تمام این مشکلات آیا انصاف است این آب چشمه ناز ونک که خود شهرستان به شدت به آن نیاز دارند را به رفسنجان و ۷۰۰ کیلومتر آنطرف تر انتقال دهند و کشاورزی و حاصل یک عمر زحمت مردم اینجا را نادیده بگیرند
Iran, Islamic Republic of
03:00 - 1397/01/09
چه گویم که نا گفتنم بهتر است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج