نقدی بر جنجال تویوتا لندکروز‌های پلیس
۶۹۷۵۶۴
۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
۳۰۵۷ 
عصر ایران نوشت: چرا پلیس در سال حمایت از کالای ایرانی، خودروی فوق مدرن خارجی "لندکروز" خریده و در اختیار فرماندهان قرار داده است؟

عصر ایران نوشت: چرا پلیس در سال حمایت از کالای ایرانی، خودروی فوق مدرن خارجی "لندکروز" خریده و در اختیار فرماندهان قرار داده است؟

این خلاصه نقدی است که اخیراً یک جریان رسانه ای اصولگرا منتشر کرده است. اما ماجرا چیست؟

ماجرا این است که چندی پیش پلیس ایران به هر یک از استان های کشور، یک یا 2 دستگاه لندکروز داده است. طبق روال، خودروها در اختیار فرماندهان استان ها قرار گرفته است تا در مأموریت هایی که نیاز به خودروی قدرتمندی مانند لندکروز است، استفاده شوند.

نقدی بر جنجال تویوتا لندکروز‌های پلیس

اما از آنجا که قرار است در ایران، از کارهای عادی و متعارف نیز جنجال درست شود، این موضوع نیز سوژه جدیدی شده است تا مردم برای چند روز هم درگیر این ماجرا شوند!

در کجای دنیا تجهیز پلیس به حدود 50 خودروی شاسی بلند (که به هر استان یک یا دو دستگاه رسیده است!) می شود سوژه انتقاد و جنجال؟

آیا چون سال حمایت از کالاهای ایرانی است باید پلیس با پراید و 405 و سمند به تعقیب مجرمان و قاچاقچیان و ... برود؟! آیا اجحافی بزرگ تر از این به شعار سال که هر کسی منویات خود را ذیل آن قید کند؟

وقتی از دوران فرماندهی قالیباف بر پلیس ایران سخن گفته می شود، تجهیز ناوگان پلیس به خودروهای بنز یکی از اقدامات ارزنده آن دوران نامیده می شود که این گونه هم هست؛ حال چگونه است که تجهیز پلیس به 50 خودروی جدید، موضوع جنجال می شود؟

وانگهی کجای لندکروز، خودروی "فوق مدرن" است که برای تخطئه پلیس این واژه را به کار برده اند؟!

حتی پا را فراتر گذاشته و نوشته اند که چرا فرماندهان پلیس این خودروها را سوار می شود؟ هر چند که مسؤولان پلیس این ادعا که خودروهای مذکور برای ترددهای معمول فرماندهان است را رد کرده اند و می گویند که خودروها برای مأموریت های عملیاتی مورد استفاده قرار می گیرند ولی حتی اگر فرمانده پلیس یک استان در ایران سوار لندکروز هم بشود چه ایرادی دارد؟ واقعاً چقدر تنگ نظری؟!

اگر نقدی بر پلیس باشد باید در حوزه عملکردی اش در حفظ امنیت و حقوق شهروندی و این قبیل مسائل باشد نه این که جار و جنجال به پا شود که چرا به هر استان ایران، یک یا دستگاه لندکروز داده اند؟ آیا واقعاً مسأله پلیس ایران این است که چرا در سال حمایت از کالای ایرانی، خودروی خارجی خریده است؟ و مگر در ایران خودرویی مشابه لندکروز داریم که برای حمایت از کالای ایرانی آن را بخرند؟ آیا نباید در هر استان یکی دو خودروی چابک و بروز وجود داشته باشد که در صورت نیاز و در جاده و کوه و دشت، قدرت مانور و تعقیب داشته باشند؟ آیا این مسأله عجیب و غیرقابل هضمی است؟! اتفاقاً اگر تعجبی هم در میان باشد، باید از این باشد که چرا این قدر دیر و این قدر کم؟

اما نکته اصلی که بدان نپرداخته اند این است که این لندکروزها در سه سال اخیر توسط وزارت دفاع خریداری شده و در اختیار پلیس و برخی نهادهای نظامی دیگر قرار داده شده است.

بهتر است رسانه ها به جای ماندن در ظواهر و مسأله سازی از موضوعاتی که در همه دنیا اموری عادی هستند، نقدهای ناظر به دردها و مشکلات واقعی مردم داشته باشند. و اتفاقاً یکی از دردهای جامعه ما این است که موضوعاتی در کشور به عنوان مسأله مطرح می شوند و وقت و انرژی مردم و مسوولان را می گیرند که اساساً مسأله نیستند و اگر در دنیا بفهمند ما در ایران درباره این مسائل بحث و جدل می کنیم، به ما می خندند!

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Turkey
11:06 - 1397/01/15
برادر گرامی نقش پلیس یعنی اقتدار و داشتن مطمئن ترین جهت مقابله پس اگر به تمامی پلیس های دنیا یک نیم نگاه داشته باشی این امر توجیح دارد ولی نکته مهم این است پس از چهل سال ایا خود و سازان گرامی با کلیه حمایت ها توانسته اند خود ودی مشابه تویوتا تولید کنند اگر هست نشان دهید و مطمئن باشید پلیس هم از این خرید عذرخواهی میکند یک طرفه به قاضی رفتن این وضعیت را باعث گردید
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1397/01/15
ایها مسئولین شما اول باید حرکت بزنید و کالای ایرانی استفاده کنید تا مردم هم همگام با شما باشند
شماها میتونستن سمند ef7،دنا توربو جایگزین کنید
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1397/01/15
چرا خودروسازهای رانتخور وطنی قادر به تولید خودروهای مورد نظر پلیس نیستند؟!!!
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1397/01/15
همونجوری که میگید پلیس نیاز داره با ماشین مدل بالا تردد کنه نه با پراید و پژو ، ما هم دوست داریم با ماشین های مدل بالا و زیبا و ایمن خارجی تردد کنیم و از زندگیمون لذت ببریم نه اینکه بخاطر اینکه ماشین های آشغال تولید داخلیتونو رو بندازید به مردم ، واردات ماشین های خارجی رو یا ممنوع میکنید یا آنقدر تعرفه بالا میبندید بهش که قیمتش بره بالا تا مردم عادی نتونن از این ماشین ها استفاده کنن...
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1397/01/15
من این قبیل بحث هارو میبینم از کنارش رد میشم. واقعا خیلی رو مسائل بیهوده و بی اهمیت مانور میدن و بزرگش میکنن که ارزش یه کامنت هم نداره.وقتی آمدنیوز این پست رو گذاشت به خودشونم گفتم از کاه کوه نسازن ولی لجبازن
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1397/01/15
من خطاب به عصر ایران وقتی که در ایران قوانین جوری وضع میشه که نمیشه ماشین بالای ۲۵۰۰ سی سی وارد ویا تولید کرد وهیچ کارخانه ای رو هم ملزم به تولید ماشین با کیفیت نمیکنند خود دولتیها اولین کسانی باید باشند که از این کارخانجات که ماشین های بنجول تولید میکنند خریدارش باشند چطور سالی ۱۷۰۰۰۰۰ عدد ماشین در کارخانجات اتومبیل سازی ایران تولید میشه که حداقل ۲۰ درصدش ماشین شاسی بلند هست که ۵۰ دستگاه نمیتونه بدرد پلیس راه بخوره وفقط بدرد مردم میخوره وضمنا هر کشوری هم که ماشین تولید میکنه ارگانهای اون کشور فقط از ماشینهای خود همون کشور استفاده میکنند منجمله هندوستان
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1397/01/15
قیمت اصلی این تویوتا مثل گرونترین خودرو داخلیه ولی نه برای بقیه
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1397/01/15
آخه کدوم یکی از خودروهای به اصطلاح تولید داخل در حد و اندازه لندکروزه که یه همچین مقایسه ای میکنید؟!؟!؟
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1397/01/15
اصلآ سال حمایت از کالای داخلی به این معنا نیست که شما جنسهای بونجول بخر.منظور رهبری هم خرید کالایی هست که در مشابه خارجی تفاوتی نداره.خود ایشون هم حتمآ به اینکه شما پول تویوتا داشته باشی و نخری و بجاش بری زن و بچتو سوار ارابه مرگ(پراید)کنید صد در صد ناراضی هستن.
و الا اینکه نیروی انتظامی چون کارش فرق میکنه اشکال نداره.فلان مقام چون باید محافظت بشه اشکال نداره پس این وسط فقط ملت باید تو پراید کشته بشن.
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1397/01/15
عمر شرکت هیوندا بیشتره یا ایران خودرو؟ چرا نتونسته خودرو مناسب پلیس رو بسازه هنوز؟ پس لطف کنید تعرفه واردات رو کم کنید مردم عادی از خودرو مناسب خارجی استفاده کنند حالا که خودروساز داخلی توان شو نداره
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1397/01/15
کارپلیس بسیار بجا بوده.تو تمام پلیسای دنیا همینطوره.مگه پلیس میتونه با پراید وسمند و پژو و پیکان بره دنبال دزدی وقاچاقچی واشراری که خودروی پانصد میلیونی و هشتصد میلیونی سواره.اون جریاناتم خواهشن حرف مفت نزنن.اگه پلیس مقتدر و امنیت نباشه اقایونم نمیتونن با پولای باداورده ودر امنیت کامل صفاکنن
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1397/01/15
باید مسعولین خودرو بونجول سوار بشوند تا بدونند مردم چی میکشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج