افزایش درآمد فیسبوک با وجود جنجال‌های اخیر
۷۰۸۶۶۲
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
۳۰۶۷ 
شاید فیسبوک سال 2018 را چندان خوب آغاز نکرده باشد؛ یا به عبارت بهتر سال 2018 را فاجعه بار آغاز کرده باشد، اما حتی اتفاقات اخیر در ماجرای رسوایی کمبریج آنالیتیکا و شهادت دادن مارک زاکربرگ در کنگره آمریکا هم نتوانسته اند این ابرکمپانی آمریکایی را از سوددهی دور کنند. روز گذشته فیسبوک اولین گزارش مالی سال 2018 خود را منتشر کرد و از درآمدی فوق العاده بالا و رشدی چشمگیر در دارایی های خود خبر داد.

وبسایت سخت افزار - محمد یوسفی زاده: شاید فیسبوک سال 2018 را چندان خوب آغاز نکرده باشد؛ یا به عبارت بهتر سال 2018 را فاجعه بار آغاز کرده باشد، اما حتی اتفاقات اخیر در ماجرای رسوایی کمبریج آنالیتیکا و شهادت دادن مارک زاکربرگ در کنگره آمریکا هم نتوانسته اند این ابرکمپانی آمریکایی را از سوددهی دور کنند. روز گذشته فیسبوک اولین گزارش مالی سال 2018 خود را منتشر کرد و از درآمدی فوق العاده بالا و رشدی چشمگیر در دارایی های خود خبر داد.

بر اساس این گزارش مالی که توسط وب سایت های متعددی منتشر شده، فیسبوک در سه ماهه ابتدایی سال 2018 میلادی در مجموع درآمدی بالغ بر 11.97 میلیارد دلار داشته است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 49 درصد افزایش را نشان می دهد. این رقم باعث می شود سود فیسبوک نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میلادی بالغ بر 63 درصد افزایش یافته باشد. به گفته این کمپانی تعداد کاربران آنلاین ماهانه فیسبوک در بازه زمانی مورد نظر با افزایش 13 درصدی مواجه بوده است. در حال حاضر فیسبوک 1.45 میلیارد نفر کاربر فعال روزانه و بیش از 2.2 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه دارد. این اعداد و ارقام در حالی به دست می آیند که نه تنها در طی ماه گذشته فیسبوک زیر فشار بسیار سنگین رسوایی اطلاعاتی بوده، بلکه تمام سال 2017 را با گزارشات متعددی مبنی بر کمک ناخواسته فیسبوک به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و لزوم بازنگری در عملکرد شبکه های اجتماعی دست و پنجه نرم کرده است. با این وجود تحلیلگران متعقدند برای درک بهتر تاثیر ماجرای کمبریج آنالیتیکا می بایست منتظر گزارش مالی سه ماهه دوم سال 2018 بود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج