قانون جرایم رایانه‌ای نیاز به بازنگری دارد
۷۰۸۸۳۹
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۷
۲۷۳۱
دادستان تبریز با بیان اینکه آسیب‌های فضای مجازی مورد شناسایی افراد مختلف قرار نگرفته است، گفت که بازنگری قانون جرایم رایانه‌ای امری ضروری است.

خبرگزاری ایسنا: دادستان تبریز با بیان اینکه آسیب‌های فضای مجازی مورد شناسایی افراد مختلف قرار نگرفته است، گفت که بازنگری قانون جرایم رایانه‌ای امری ضروری است.

 موسی خلیل الهی در پانزدهمین همایش روسای کل دادگستری و دادستان‌های مراکز استان‌ها با اشاره به مقوله فضای مجازی اظهار کرد: امروزه استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در زندگی روزمره مردم از یک روند پرگسترشی به همراه است ولی متاسفانه در رابطه با این فضا آموزش‌های لازم به افراد داده نشده است.

وی با بیان اینکه هر روز حضور در این فضا افزون‌تر می‌شود و ضرورت دارد والدین آسیب‌های فضای مجازی را به فرزندان خود آموزش دهند، ادامه داد:
در فضای مجازی کاربر ناشناخته است و فضا برای انجام خیال‌پردازی فراهم می‌باشد.

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی با انتقاد از اینکه آسیبهای فضای مجازی مورد شناسایی افراد مختلف قرار نگرفته است، ضرورت بازنگری قانون جرایم رایانه‌ای را مورد اشاره قرار داد و به بیان اشکالات اجرایی در رابطه با پرونده‌های مرتبط با فضای مجازی پرداخت.

خلیل الهی تصریح کرد: متاسفانه زیرساخت‌های لازم برای قضات رسیدگی کننده به این قبیل پرونده‌ها فراهم نیست.

وی افزود: همچنین بستر ارتباطی الکترونیکی بین شعب دادسرا و پلیس فتا وجود ندارد.

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی پیشنهاد داد که یک مرکز در دادستانی کل کشور به وجود آید تا همکاران قضایی بتوانند اقداماتی را در رابطه با حفظ سریع ادله و جلوگیری از گسترش حیطه جرم به فوریت و با هماهنگی معاونت دادستان کل انجام دهند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج