دست‌نشان: در یک سال گذشته خیلی تنها بودیم
۷۱۱۰۰۴
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
۸۳۷۳ 
سرمربی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی مدعی شد، اعضای این تیم در فصلی که گذشت، تنها بوده‌اند.

خبرگزاری تسنیم: نادر دست‌نشان درباره فصل گذشته لیگ دسته اول و کسب مقام ششم به همراه ملوان بندرانزلی گفت: فصل خوبی را پشت سر نگذاشتیم. انتظار داشتم بهتر کار کنم و موفق‌تر باشم. می‌خواستم با کمک سایر عوامل لازم برای موفقیت تیم، با ملوان به لیگ برتر صعود کنم، اما متأسفانه در این یک سال خیلی تنها بودیم. در این یک فصل، به خصوص پس از رفتن دنیامالی (رئیس سابق هیئت مدیره باشگاه ملوان) مشکلات زیادی داشتیم.

وی ادامه داد: پس از دنیامالی، خسته‌بند نماینده انزلی در مجلس آمد که می‌دانستیم فوتبالی نیست. جرایم باشگاه ملوان که حاصل مدیریت غلط گذشته بود، باعث شد هر پولی که می‌خواستند برای تیم هزینه کنند، به طلبکاران پرداخت کنند. این مشکلات را مدیران قبلی به جا گذاشتند، اما ملوان فعلی باید این زجر را تحمل می‌کرد. متأسفانه در تأمین هزینه‌های سفر، تغذیه و حمل‌ونقل به شهرهای مختلف مشکل داشتیم. حتی کسی که مسئول تهیه بلیت تیم بود، کارش را به درستی انجام نمی‌داد.

سرمربی ملوان با اشاره به مشکل کمبود بازیکن این تیم در فصلی که سپری شد، گفت: رضاییان (مدیرعامل سابق ملوان) فردی صادق بود و شرایط باشگاه را برای بازیکنان موردنظر ما توضیح می‌داد. همین باعث شد که بازیکنان مدنظر ما به ملوان نیایند. بازیکنان سرباز در اوج بازی و تمرینات حساس باید به پادگان می‌رفتند. متأسفانه سخت‌گیری‌ها هم برای ما بیشتر بود. هواداران عاشق ملوان نیز نمی‌توانستند پیروز نشدن ما را ببینند و مشکلاتی با آنها داشتیم.

دست‌نشان با اشاره به 16 تساوی ملوانان در این فصل تصریح کرد: ما در همه این بازی‌ها از حریفان خود پیش بودیم که نتیجه را از دست دادیم. این حاصل کم‌تجربگی اعضای تیم بود. اشتباهات تکراری داوران هم ما را بسیار آزار داد. اصفهانیان (رئیس کمیته داوران) خیلی شجاعانه به داوران جوان فرصت داد و این اشتباهات بیش از سایر تیم‌ها به ضرر ما بود. در حداقل شش بازی، پیروزی‌های خود را به دلیل اشتباهات داوری از دست دادیم و این اشتباهات اصلاً به نفع ما نبوده است. البته من داوری را دلیل عدم نتیجه‌گیری ملوان نمی‌دانم. من مشکلات را به بازیکنان گوشزد کردم و همین باعث شد در نیم‌فصل دوم بدون باخت باشیم.

وی در مورد صحبت‌هایی مبنی بر وجود تبانی در لیگ دسته اول خاطرنشان کرد: این موضوع را نه می‌توان کتمان و نه تأیید کرد. باید کنترل بهتری وجود داشته باشد. همچنین تیم‌هایی که شکست می‌خورند، نباید بدون مدرک حرف از تبانی بزنند. همه ما قرار نیست صعود کنیم. باید به تیم برنده احترام بگذاریم و اشتباهات خود را بپذیریم. مثلاً من اشتباه خودم را قبول می‌کنم و می‌پذیرم برخی بازیکنانی را گرفتیم که به درد تیم نخوردند.

سرمربی ملوان در ادامه به تسنیم گفت: چند سال پیش در فرانسه، مالک باشگاه مارسی به بازیکن سابق این تیم پیشنهادی داد که در پایان مارسی به سقوط به لیگ دسته‌های پایین فرانسه محکوم شد. باید با تبانی‌کننده و پیشنهاددهنده تبانی مقابله شود. کسی که بی‌جهت حرف از تبانی می‌زند، باید محکوم شود و اگر کسی با سند و مدرک، تبانی را ثابت کرد، باید به او پاداش دهند.

«اکنون 23 درصد از مبلغ قرارداد خود را در ملوان دریافت کردم»، دست‌نشان در مورد آینده کاری خود در تیم ملوان با بیان این جمله اظهار داشت: شغل من مربیگری است و منبع درآمد دیگری ندارم. در این یک سال، زندگی برای من و سایر بازیکنان خیلی سخت بود. پژمان نوری کاپیتان تیم 95 میلیون تومان با ملوان قرارداد بست که تنها 30 میلیون تومان دریافت کرد. این بازیکن بیش از 30 میلیون تومان برای ملوان هزینه کرده است. او به بازیکنان جوان در هزینه‌های ایاب و ذهاب‌ کمک می‌کرد و حتی یک هفته هزینه تغذیه اعضای تیم را پرداخت کرد. این بازیکنان خیلی بزرگ هستند و باشگاه باید قدر چنین بازیکنانی را بداند.

وی با بیان اینکه زمانی می‌تواند به کار خود در ملوان ادامه دهد که مشکلات باشگاه حل شود، گفت: تسویه حساب قراردادها در سال گذشته می‌تواند به آینده ملوان کمک کند. مدیران باشگاه بدانند اگر امسال هزینه اعضای تیم را پرداخت نکنند، در سال‌های آینده مربیان و بازیکنان بزرگ به این تیم نمی‌آیند. از سال گذشته می‌گویند منطقه آزاد قرار است ملوان را تحت پوشش قرار دهد. نمی‌دانم این اتفاق چه زمانی رخ می‌دهد. اگر مشکلات حل شود، هر مربی دوست دارد در ملوان باشد، اما نه ملوانی که مانند سال گذشته فقیر باشد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج