طنز؛ تاثیر پشمک حاج عبدا... و داعش بر فرهنگ
۷۱۴۵۷۰
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
۸۳۰۷ 
وحيد ميرزايي در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: خوشبختانه در کشور هر روز شاهد اتفاقات، حوادث و پدیده‌های جدیدی هستیم که رخوت و روزمرگی را از اهالی این سرزمین دور نگه می‌دارد. حقیقتا اگر این حد از تنوع و هیجان در کشور نبود، مردم ایران نیز مانند سایر مردم جهان همچون اروپا و آمریکا دچار افسردگی می‌شدند و الان یک گوشه کشور نشسته بودند و در بهترین حالت داشتند به ارزش پول ملی‌شان فکر می‌کردند.

وحيد ميرزايي در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: خوشبختانه در کشور هر روز شاهد اتفاقات، حوادث و پدیده‌های جدیدی هستیم که رخوت و روزمرگی را از اهالی این سرزمین دور نگه می‌دارد. حقیقتا اگر این حد از تنوع و هیجان در کشور نبود، مردم ایران نیز مانند سایر مردم جهان همچون اروپا و آمریکا دچار افسردگی می‌شدند و الان یک گوشه کشور نشسته بودند و در بهترین حالت داشتند به ارزش پول ملی‌شان فکر می‌کردند. نکته مهم اما توجه ویژه دوستان به تنوع و هیجان در تمام بخش‌هاست که فقط به اقتصاد و سیاست محدود نمی‌گردد. در واقع از همه جهات جغرافیایی، ملت شریف ایران مورد توجه مسئولان قرار می‌گیرند. چند روز پیش بود که دوستان برای ترغیب مردم به سینما، خصوصا فیلم «به وقت شام» خلاقیت به خرج دادند و چند نفر با لباس و هیبت داعشی را روانه یکی از مراکز خرید تهران کردند و با ایجاد رعب و وحشت در میان مردم، فرهنگ رفتن به سینما را تا جایی که می‌شد در دل و قلب مردم فرو کردند. ما نیز ضمن حمایت از این سبک، پیشنهادهايی را برای تبلیغات بهتر این فیلم ارائه می‌دهیم:

- استفاده از نارنجک دستی و دوشکا و انهدام خودروهای فرسوده: به این صورت که تعدادی از همین دوستان داعشی‌نما مجهز به نارنجک دستی و دوشکا را در چهار راه‌های شهرهای بزرگ مستقر کرده و به صورت رندوم تعدادی از خودروها را مورد حمله قرار دهند تا مردم با گوشت و پوست و پی و استخوان ترس و اضطراب را لمس کنند و بلافاصله پس از دیدن این صحنه برای دیدن فیلم زیبای به وقت شام به سینماها هجوم ببرند.

- انهدام چند هواپیمای مسافربری با سامانه موشکی و ضد هوایی: به هر حال چون هواپیما بالاست و مردم ما به طور کلی زیاد به آسمان نگاه می‌کنند، انفجار هواپیما می‌تواند تاثیر بیشتری بر مردم بگذارد و فرهنگ‌سازی به این سبک می‌تواند بیشتر مثمر ثمر باشد. فقط خواهشا مردم نترسند، بالاخره فرهنگ‌سازی هزینه دارد.

- بریدن سر چند مانکن پلاستیکی در میدان‌های اصلی: با توجه به اینکه مردم ایران عاشق صحنه‌هایی از این دست هستند و تجربه نشان داده به شدت جذب چنین صحنه‌هایی می‌شوند، پیشنهاد می‌شود در میدان‌های شهرهای بزرگ یک داعشی‌نما به صورت نمادین سر یک مانکن را بزند. مردم با دیدن این صحنه چشم‌ها، گوش‌ها، دست‌ها و پاهای‌شان به شکل پاپیون در آمده و نه تنها تمام مشکلات اقتصادی را بی‌اهمیت می‌پندارند بلکه به سرعت برای دیدن فیلم به وقت شام فوج فوج به سمت سینماهای کشور هجوم می‌برند.

- استخدام چند داعشی‌نما و استفاده از آن‌ها در ورودی ادارات و سازمان‌ها: در این زمینه باید صدها کیلوگرم پشمک حاج عبدا... را به رنگ قرمز درآورده و به عنوان ریش داعشی به صورت هنروران زده و آنان را با لباس داعشی در ورودی تمام ادارات، بانک‌ها و سازمان‌ها مستقر کرد. مردم هنگام خروج از ادارات و بانک‌ها و موسسات با دیدن این فرد و شنیدن «چطوری ایرانی؟» خود را خیس کرده و بلافاصله به نزدیک‌ترین سینما براي دیدن به وقت شام مراجعه می‌کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1397/02/19
حتي شوخيش هم ترسناك هست.مخصوصا با وضعيت رواني و اعصاب داغوني كه مردم اين روزها دارند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج