فیلم: رقص رصدخانه‌ها در کهکشان راه‌شیری
۷۱۷۳۵
۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۲
۶۷۴۹ 
شیوه ای است که در آن سرعت ضبط فریم ها در یک سکانس، کمتر از سرعت پخش آنها در همان سکانس است. در نتیجه وقتی ویدیو با سرعت عادی پخش می شود، گویی زمان با سرعت بیشتری می گذرد. اغلب از این شیوه برای به تصویر کشیدن تغییرات محیطی استفاده می شود.
نارنجی: شیوه ای است که در آن سرعت ضبط فریم ها در یک سکانس، کمتر از سرعت پخش آنها در همان سکانس است. در نتیجه وقتی ویدیو با سرعت عادی پخش می شود، گویی زمان با سرعت بیشتری می گذرد. اغلب از این شیوه برای به تصویر کشیدن تغییرات محیطی استفاده می شود.

اما این بار، سوژه این تصویر برداری رصدخانه هاوایی بوده که در ارتفاع ۴.۲ کیلیومتری از سطح دریا و بر فراز کوه مونا کیا قرار دارد، یکی از بهترین مکان ها برای رصد آسمان که به زودی نیز میزبان بزرگترین تلسکوپ دنیا هم خواهد شد.

آسمان شب بر فراز این رصد خانه و رقص تلسکوپ ها، سوژه ای برای آقای شان گوبل شده تا یک ویدیوی زمان گریز تهیه کند. ویدیویی که در زیر می بینید، در طی چندین ماه و با تصویربرداری شبانه روزی از منظره آسمان تهیه شده.

قبل از اینکه ویدیو را ببینید، به یک نکته هم اشاره کنیم؛ خط لیزری که در عکس بالا و ویدیوی تایم-لپس زیر خواهید دید واقعی است و برای ردگیری آشفتگی های جوی که رصد آسمان را مشکل می کنند، به کار گرفته می شود.


انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج