ملاقات کیمیایی و منفردزاده در سوئد
۷۱۹۷۵۳
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
۴۳۹۶ 
مسعود کیمیایی کارگردان نامی سینما در سفر اخیر خود به سوئد، با اسفندیار منفردزاده آهنگساز قدیمی و کارکشته سینما موسیقی، دیدار کرد.

برترین ها: مسعود کیمیایی کارگردان نامی سینما در سفر اخیر خود به سوئد، با اسفندیار منفردزاده آهنگساز قدیمی و کارکشته سینما  موسیقی، دیدار کرد.

پولاد کیمیایی با اشاره به این ملاقات نوشت: "شبي بياد ماندني... بعد سالها دوري اين دو رفيق بچه محل و صميمي به ياد قديم در غربت كنار هم نشستن و از خيابان هاي قديم جنوب شهر تهران گفتن خاطرات تاريخي لاله زار كه چگونه تكه ايي از رفاقت خود را به سينما آوردن سالهاي طلائي همكاري كه هويت بومي سينماي ايران را سهم داشت وحالا به جاي محل و شهر و ايران بايد در استكهلم همديگر را به آغوش بگيرند اين سرنوشتي است تلخ براي نخبه ي ايراني چون آن را از سرزمينش رانده اند ..."

اسفندیار منفردزاده متولد 1319 شمسی در تهران است. دوران همکاری وی با مسعود کیمیایی درخشان‌ترین دوران کار وی به عنوان سازندهٔ موسیقی فیلم است. او در این دوران آهنگ‌سازی فیلم‌هایی چون گوزن‌ها، تنگنا، داش آکل، خداحافظ رفیق، رضا موتوری و قیصر را به عهده داشت که مشهورترین اثرش موسیقی فیلم قیصر می‌باشد. او همچنین برای موسیقی متن دو فیلم قیصر و رضا موتوری برنده جایزه از جشنواره فیلم سپاس شد. اکثر کارهای او با صدای فرهاد اجرا شده‌اند. چندین فیلم مسعود کیمیایی نیز موسیقی متن او را به همراه دارند. او از کودکی با مسعود کیمیایی دوست بوده‌است.

ملاقات کیمیایی و منفردزاده در سوئد

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج