تاثیر بهبود روابط ایران و اردن بر بحران سوریه
۷۲۰۲۳۱
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
۲۹۹۲
نصرت‌الله تاجیک، سفیر اسبق ایران در اردن درباره دیدار کوتاه روحانی و ملک عبدالله گفت: زمانی که ملاقاتی در این سطح انجام می‌شود، نشان می‌دهد دو کشور در مورد برخی اختلافات یا اشتراکات دغدغه‌مند هستند و باید در این سطوح سیاست‌های کلان برای روابط میان دو طرف ترسیم شود.

خبرگزاری ایلنا: نصرت‌الله تاجیک، سفیر اسبق ایران در اردن درباره دیدار کوتاه روحانی و ملک عبدالله گفت: زمانی که ملاقاتی در این سطح انجام می‌شود، نشان می‌دهد دو کشور در مورد برخی اختلافات یا اشتراکات دغدغه‌مند هستند و باید در این سطوح سیاست‌های کلان برای روابط میان دو طرف ترسیم شود.

او افزود: یادآور می‌شوم که به دلیل موقعیت اردن و بازی‌هایی که این کشور در معادلات منطقه‌ای ایفا می‌کند، به هیچ وجه نمی‌توان اردن را در تحولات منطقه‌ای نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه اختلاف دیدگاه‌های ایران و اردن در بحران‌هایی نظیر عراق و سوریه و همچنین اقداماتی که آمریکا در برهم زدن چهره ژئوپلتیک منطقه انجام داده است، فضای حاکم میان دو کشور را تیره ساخته است، عنوان کرد: تهران و امان اکنون دارای دو رویکرد متفاوت هستند. بنابراین گام ضروری در این چارچوب، درک خطوط قرمز و احترام به دغدغه‌های متقابل یکدیگر برای انجام مذاکرات در جهت حل و فصل بحران است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج