مسافرهای زورگیر دستگیر شدند
۷۲۲۰۵۶
۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
۵۱۵۰
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو زورگیر مسافرنما خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو زورگیر مسافرنما خبر داد.

چندی پیش در پی وقوع سرقتهای مشابه از رانندگان مسافرکش در محدوده اتوبان های شهر تهران به ویژه در اتوبانهای آزادگان و بعثت رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در اولین اقدام شکات و مالباختگان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شده و در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که توسط دو جوان و با تهدید سلاح سرد ، مورد سرقت وجوه نقد و دیگر اموال قرار گرفته‌اند.

مسافرهای زورگیر دستگیر شدند

یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حوالی ساعت ۲۲ از ابتدای اتوبان آزادگان در مسیر شرق به غرب در حال طی مسیر به سمت محل کار خود بودم که دو نفر را به عنوان مسافر دربستی سوار ماشین کردم، بعد از گذشت چند دقیقه ناگهان نفری که صندلی عقب نشسته بود ، ضربه‌ای محکم به سر من وارد کرد و در ادامه چاقوی خودش را زیر گلویم گذاشت و در ادامه نفر دوم که در صندلی شاگرد نشسته بود شروع به جمع آوری پول‌های داخل ماشین کرد و پس از سرقت گوشی تلفن همراه و وجوهات نقد همراهم مرا مجبور به توقف کرده و پس از پیاده شدن ، به سرعت و در خلاف حرکت خودروها از محل متواری شدند.

مالباخته‌ای دیگر نیز در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۱:۳۰ در خیابان فدائیان اسلام دو نفر عابر پیاده را سوار ماشین کردم ؛ پس از چند دقیقه ، نفری که صندلی عقب نشسته بود چاقویی زیر گلویم گذاشت و در ادامه سرنشین صندلی جلو نیز چاقویش را روی سینه‌ام گذاشت و اقدام به سرقت کیف پول و مدارکم کرد . پس از سرقت ، هر دو نفر از ماشین پیاده شده و به سرعت و در تاریکی از محل متواری شدند.

باتوجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اداره پنجم با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از مالباختگان و نهایتا بهره گیری از سوابق مجرمان سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام احسان متولد ۱۳۶۹ شدند. بررسی سوابق احسان حکایت از آن داشت که وی بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، اخلال در نظم عمومی ، شرب خمر ، تخریب اموال عمومی و ... بارها دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز به اتهام سرقت مسافر از راننده دستگیر و روانه زندان شده و پرونده اش در دادسرای ویژه سرقت رسیدگی و پس از گذشت مدتی با صدور قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت احسان در محدوده میدان خراسان و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که وی به تازگی و به اتهام حمل موادمخدر دستگیر شده و در حال حاضر در زندان حضور دارد که بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و احسان برای انجام تحقیقات در خصوص سرقتهای اخیر خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.احسان پس از مواجهه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان صراحتا به سرقت از آنها با همدستی یکی از دوستان خود به نام مهدی اعتراف کرد و انگیزه خود از این سرقت ها را تامین هزینه موادمخدر مصرفی اعلام کرد.

با شناسایی هویت دومین متهم پرونده، محل تردد مهدی . ع متولد ۱۳۷۸ در منطقه کیانشهر، پارک جنگلی میرزاکوچک خان شناسایی شد و وی ۱۱ اردیبهشت ماه امسال دستگیر و پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی صراحتا به زورگیری از رانندگان خودروهای مسافرکش در مناطق مختلف شهر تهران به ویژه در دو اتوبان آزادگان و بعثت اعتراف کرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ دراین باره گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به سرقت و زورگیری از رانندگان خودروهای مسافرکش ، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین و همچنین سایر شکات و مالباختگان ، هماهنگی های لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انتشار بدون پوشش تصویر این دو متهم انجام شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1397/03/03
این دو نفر باید دستشون قطع بشه
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1397/03/04
این دو .... رو باید اعدام کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج