با نیمه تاریک شخصیت «مورگان فریمن» آشنا شوید
۷۲۴۲۸۷
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
۱۵۲۴۵ 
8 زن و 8 شاهد که همراه با فریمن در پروژه های سینمایی مختلف حضور داشتند یا در کمپانی تولید فیلم او مشغول به کار بوده و یا روزنامه نگارانی که در تبلیغ فیلم های او مشارکت داشتند، فریمن را به انجام «الگویی از رفتارهای نامناسب» متهم کرده اند مبنی بر این که وی صحبت های ناخوشایندی در مورد این زنان داشته و یا ناخواسته با آن ها تماس فیزیکی داشته است.

برترین ها - ترجمه از حسین علی پناهی: در ادامه داستان های بی پایان اتهامات اخلاقی به شخصیت های مشهور سینما و در روزهای گذشته خبرهای زیادی در مورد سوء رفتار جنسی مورگان فریمن در رسانه ها منتشر شده است.

با نیمه تاریک شخصیت مورگان فریمن آشنا شوید

8 زن و 8 شاهد که همراه با فریمن در پروژه های سینمایی مختلف حضور داشتند یا در کمپانی تولید فیلم او مشغول به کار بوده و یا روزنامه نگارانی که در تبلیغ فیلم های او مشارکت داشتند، فریمن را به انجام «الگویی از رفتارهای نامناسب» متهم کرده اند مبنی بر این که وی صحبت های ناخوشایندی در مورد این زنان داشته و یا ناخواسته با آن ها تماس فیزیکی داشته است. اگر چه فریمن هنرمند خوشنامی است و این اتهامات را به شدت رد کرده است اما بدون شک این بازیگر توانا نیز نقاط ضعف و نیمه تاریکی دارد که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

1- داستان عجیب و غریب و غم انگیز نوه خوانده اش

برای سال های متوالی گفته می شد که فریمن با نوه خوانده اش، ادنا هاینس، رابطه داشته است، دختری که بعدها و در آگوست 2015 با ضربات چاقوی نامزدش به قتل رسید. به گفته یکی از رسانه ها وی رابطه خود را با نوه همسر سابقش، ژانت برادشاو، را از زمانی که هاینس یک نوجوان بود آغاز کرده است. هاینس نه تنها این ادعاها را رد کرد بلکه اعلام نمود چنین ادعاهای مضحکی برای او و خانواده اش زجرآور هستند. فریمن نیز در پیامی کلی این ادعاها را به طور کلی رد کرد. این ادعاها در زمان برگزاری دادگاه قتل هاینس نیز پیش کشیده شد و وکیل هاینس در دادگاه اعلام کرد که هاینس خود به داشتن رابطه جنسی نامناسب با فریمن نزد او اعتراف کرده است.

2- فریمن مردی دارای افکار جنیست زده اما نه ضد زن

مورگان فریمن در سال 2016 با سخنانی که در مورد شریک تجاری اش، لوری مک کریری، در یک کنفرانس کاری که هر دو نیز در آن حضور داشتند همه را حیرت زده کرد. وی زمانی که در مورد تاسیس کمپانی فیلم سازی خود با نام رولیشنز انترتینمنت صحبت می کرد گفت که مک کریری لباسی بسیار باز به تن داشته است.

وقتی که مستول جلسه سعی کرد فضا را عوض کند فریمن ادامه داد که مک کریری نمی خواسته که به عنوان یک چهره زیبا شناخته شود و می خواسته چهره ای جدی به خود بگیرد اما باید بداند که نمی تواند با داشتن لباسی کوتاه به این هدف برسد. وی بعدأ تایید کرد که صحبت های او ضد جنسیتی بوده اما ضد زن نبوده است که به سختی می توان منظور او را درک کرد. وی بعدها در مصاحبه ای اعلام کرد که در مورد این اظهارات او بزرگنمایی شده و وی تنها می خواسته در مورد اولین آشنایی خود با مک کریری توضیح دهد.

با نیمه تاریک شخصیت مورگان فریمن آشنا شوید
3- یک تصادف، یک شایعه و یک توافق بی سر و صدا

در سال 2008، مورگان فریمن که سوار بر خودرو شخصی بود در بیرون از چارلستون با یک زن به نام دماریس می یر تصادف کرد. فریمن کنترل خودرو را از دست داده و از جاده خارج شد و ماشین او چندین بار زیر و رو شد. در نتیجه این تصادف بازو و آرنج فریمن شکسته و به شانه او نیز آسیب وارد شد به ویژه آسیب به عصب های دست چپش که به فلج شدن موقت بخشی از آن منتهی شد. می یر نیز دچار شکستگی مچ دست چپ و کتف راست، ترکی در شانه راست و چندین مورد شکاف و کبودی شد. وی در ابتدا با این ادعا که فریمن در هنگام تصادف مست بوده از او شکایت کرد اما در نهایت با او به توافقی بیرون از دادگاه دست یافت. بعدها شایعاتی در مورد رابطه این دو به گوش رسید، دورانی که فریمن متاهل بود اما می یر این اتهامات را رد کرده و اعلام کرد که تنها دوست بوده اند.

4- زمانبندی همه چیز است

چند روز بعد از تصادفی که به آن اشاره شد، فریمن تایید کرد که او و همسرش، مایرنا کولی لی پس از 24 سال زندگی مشترک در حال جدا شدن از هم هستند. اگر چه وکیل فریمن ادعا کرد که این دو از دسامبر 2007 جدا از هم زندگی می کرده اند اما شایعات در مورد خیانت او به همسرش همچنان وجود داشته و همه رابطه فریمن با می یر را عامل جدایی او از همسرش می دانستند هر چند هر یک از طرفین این ادعا را به طور کلی رد کرده اند.

برخی ادعاها نیز این گونه بود که فریمن با یکی از دوستان همسر خود رابطه داشته است. وقتی سروصدای طلاق این دو فروکش کرد، مفاد و شرایط توافق آن ها مسکوت ماند هر چند گفته می شد که همسرش مبلغ سرسام آور 400 میلیون دلار از فریمن بابت جدایی دریافت کرده است.

با نیمه تاریک شخصیت مورگان فریمن آشنا شوید
5- داستان عجیب فریمن و فرزندانش

فریمن در مصاحبه ای در مورد پدرش چنین گفت:" من نمی خواستم که مانند او بزرگ شوم. باید مبارزه می کردم که این اتفاق رخ ندهد". فریمن بارها گفته که او با دو فرزند اولش رابطه ای نداشته و آن ها را ترک کرده است. در مورد بزرگ ترین فرزندش، آلفونسو، فریمن گفته است که تا سن 19 سالگی هیچ رابطه ای با او نداشته است زیرا فریمن بعد از خبردار شدن از بارداری مادر بچه، شهر را ترک کرده است. وی یک بار دیگر نیز در شرایطی مشابه این عمل را تکرار کرد و بعد از اطلاع از بارداری همسرش او و فرزندش را رها کرد. بعدها وی به یک دختر از همسر اولش و یک فرزند خوانده اشاره کرده و آن ها را 4 فرزند خود نامید.

6- ماجرای سیلی به تریسی مورگان

تریسی مورگان که کمدین نسبتاً مشهوری است ادعا کرده بود که یک بار هنگام صرف شام، فریمن به صورت او سیلی زده است. هر چند فریمن این مسئله را تقریباً رد کرد اما مورگان بر آن تاکید دوباره داشت. البته مورگان ادعا کرد که می دانسته این سیلی در اثر عشق فریمن به او بوده و آن را مایه مباهات خود می داند. اما به نظر می رسد که فریمن در عبور از خطوط رفتار محترمانه ید طولایی دارد.

7- دیدگاه های نژادی جالب فریمن

مورگان فریمن به خاطر اظهارنظرهای واضح سیاسی خود شناخته می شود. در واقع او در مورد مسایلی مانند بدرفتاری پلیس، رسانه ها، قانونی سازی مصرف ماریجوانا و دیگر موارد صحبت های جنجالی کرده است. برای مثال وی در مورد ایده ماه تاریخ سیاهان گفته که این ایده بسیار خنده دارد است زیرا تاریخ سیاهان تاریخ آمریکاست و نباید آن را تنها به یک ماه کاهش داد. وی همچنین گفته که تنها راه برای از بین بردن نژادپرستی صحبت نکردن در مورد آن است. فریمن در این باره چنین گفته است:" من می خواهم از این که شما را مردی سفید پوست بنامم دست بکشم.

با نیمه تاریک شخصیت مورگان فریمن آشنا شوید

و از تو می خواهم از این که مرا مردی سیاه پوست بنامی دست برداری". وی در صحبت با مایک والاس چنین گفت:" تو مرا با نام مورگان فریمن می شناسی. تو نخواهی گفت من این مرد سفید پوست مایک والاس را می شناسم. می فهمی چه می گویم؟". این صحبت های واکنش های بسیاری را در پی داشته و برخی اظهارات او را بسیار ایده آل گرایانه و پوچ تلقی کردند. وی یک بار دیگر نیز زمانی که ادعا کرد نژاد هیچ نقشی در توزیع ثروت نداشته و به نظر او صحبت کردن در مورد مسایل نژادی و ارتباط آن ها با نابرابری اقتصادی این مسئله را بدتر می کند خبرساز شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1397/03/09
در مورد نژاد درست گفته .اینقدر این مساله شور و افراطی شده که جدیدا می بینیم مردم جهان رو اصلا به دو بخش سفید و سیاه تقسیم کردند! سفید به معنی اروپایی و سیاه به معنی آفریقایی .حتی تمدن مصر رو هم کاملا سیاه می دونند در حالیکه بنا بر تحقیقات تاریخی و باستان شاسانه و ژنتیکی تنوع و تکثری از اقوام در شمال آفریقا وجود داشتند.در یکی از صفحه های مربوط به هویت طلبهای سیاه حتی دیدم سربازهای هخامنشی رو به دلیل فرفری بودن مو و ریششون سیاه و آفریقایی محسوب کرده بودند!! انگار هر چی نژاد اروپایی خواسته دنیا رو زیر سلطه خودش بگیره حالا توسط آفریقایی ها در حال تکراره!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
چون تو امریکا دو رگه های سیاه-سفید زیاد وجود داره و اشکال متنوعی هم دارند پس خاورمیانه ای ها رو هم مخلوطی از سیاه و سفید حساب می کنند که البته اینطور نیست و نژادهای بشری از ترکیب سیاه و سفید به وجود نیومده بلکه از جهش های ژنی در طول هزاران سال ایجاد شده
France
11:38 - 1397/03/09
متاسفانه جوامع بشری به درک و شعور ایده ال اجتماعی نرسیده و هنوز یک انسان سفید پوست یک سفید پوست بد را به یک سیاهپوست خوب ترجیح میدهد و یک مسلمان یک مسلمان بد را به یک غیر مسلمان خوب ترجیح میدهد و جامعه بشری هنوز در گرداب تعصب و تبعیض دست و پا میزند.
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1397/03/09
درباره سعید طوسی واین ناظم مدرسه هم مطلب بزارین
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1397/03/09
از قرائن معلوم، مورگان فریمن هم به دلیل اتخاذ مواضع اخلاقی و شجاعت در بیان بعضی حقایق و پا گذاشتن روی دم بعضی اشخاص بی مرام، هدف حملهء مافیای تبلیغات و مخصوصاً فمینیستهای شیطان صفت قرار گرفته. وضعیت امروز ایشان من را یاد وضعیت مشابه جولیان آسانژ، ژنرال علی دیزایی، موشه کتساو و بالاخره اتهاماتی که طرفداران هیلاری کلینتون از زمان مبارزات انتخاباتی تا به اکنون به دلیل قرار گرفتن در مقابل شانتاژ جنسی فمینیستها و سایر محافل اقتصادی بی مرام و عده ای سرمایه دار لاقید متوجه آقای دونالد ترامپ نموده اند، انداخته است. خداوند بنیهء ما را بر علیه دشمنانش تقویت گرداند. آمین...
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1397/03/10
سه زنجیری که مانع رسیدن انسان به حقیقت میشه و جوامع بشری را عقب افتاده نگاه می داره تعصب های نژادی مذهبی و جنسیتی هست هر چه انسان ازاداندیش تر باشه غرور ملی و دینی و جنسیتیش کمتر میشه و به جای فخر به نژاد و جنس و دینش به انسانیتیش و انسان بودنش بها می ده و بیشتر به اهمیت برابری و ازادی برای انسان موندش واقف میشه.
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1397/03/12
فریمن ادامه داد که مک کریری نمی خواسته که به عنوان یک چهره زیبا شناخته شود و می خواسته چهره ای جدی به خود بگیرد اما باید بداند که نمی تواند با داشتن لباسی کوتاه به این هدف برسد


کاملا درسته ،خودتو به طور کامل عرضه کنی و نشون بدی ،بعد بگی تو احساس نداشته باش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج