بازیگرانی که دیگر در هالیوود جایی برای آن‌ها نیست (۲)
۷۲۵۴۷۰
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
۳۲۷۹۵ 
در دنیای بی ثبات و هزار رنگ هالیوود، رسیدن به شهرت برای یک بازیگر به اندازه دور شدن از شهرت و اعتبار آسان خواهد بود. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با برخی از بازیگران هالیوودی آشنا کنیم که زمانی نه چندان دور از چهره‌های مشهور هالیوود به شمار می‌آمدند، اما اکنون به دلایلی در هالیوود اعتباری نداشته و به آن‌ها پیشنهاد کاری قابل توجهی ارایه نمی‌شود.

برترین ها - ترجمه از حسین علی پناهی: در دنیای بی ثبات و هزار رنگ هالیوود، رسیدن به شهرت برای یک بازیگر به اندازه دور شدن از شهرت و اعتبار آسان خواهد بود. حضور در چند پروژه سینمایی ناموفق و شکست خورده از لحاظ تجاری، مشکلات شخصی، یا تصمیم برای کناره گیری کوتاه مدت از هالیوود می توانند دلایلی برای دور شدن یک بازیگر از مرکز توجه هالیوود باشند.

برای مثال حضور توبی مگوایر در جنجال های بزرگ و مسابقات غیرقانونی پوکر، یا دعوای حقوقی زشت و پر سرو صدای جیم کری در مورد خودکشی نامزد سابقش یا حتی سخنان زشت به زبان آوردن توسط کیفر ساثرلند می توانند دلایلی باشند که هالیوود چشم خود را به روی این بازیگران پرفروش ببندد. شاید تشخیص دقیق علت نادیده گرفتن این بازیگران توسط هالیوود که روزگاری حضور آن ها در هر فیلم تضمین کننده فروش بالای آن بود امکان پذیر نباشد اما ترکیبی از اتفاقات و رفتارهای ناخوشایند باعث شده که هالیوود دیگر رغبتی برای استفاده از برخی بازیگران سابقاً مشهور نداشته باشد.

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با برخی از بازیگران هالیوودی آشنا کنیم که زمانی نه چندان دور از چهره های مشهور هالیوود به شمار می آمدند اما اکنون به دلایلی در هالیوود اعتباری نداشته و به آن ها پیشنهاد کاری قابل توجهی ارایه نمی شود.

6- بیلی زین

بازیگرانی که دیگر در هالیوود جایی برای آن‌ها نیست
بازی در نقش منفی فیلمی که بسیاری آن را بهترین فیلم تاریخ می دانستند برای بیلی زین گران تمام شد. وی سال ها تلاش کرد به تماشاگران ثابت کند که وی آن پسر بد دل و متکبر بریتانیایی فیلم «تایتانیک» نیست اما انگار تلاش هایش بی فایده بوده است. وی در این مسیر در فیلم هایی بازی کرده که بسیاری حتی اسم آن ها را نشنیده اند. نقش هایش در سریال های تلویزیونی کمی بهتر و قابل توجه تر بوده اند اما حتی این سریال ها نیز به اندازه کافی دوام نداشته اند تا بتوانند حرفه او را از غرق شدن نجات دهند. شبکه فریفورم سریال «گناه» (Guilt) را در سال 2016 تنها پس از یک فصل کنسل کرد.


7- برندن فریزر

بازیگرانی که دیگر در هالیوود جایی برای آن‌ها نیست
هر دو فیلم «استخوان میمون» (Monkeybone) و «لونی تونز: بازگشت به کار» (Looney Tunes: Back in Action) می توانستند میخ های پایانی بر تابوت حرفه برندن فریزر باشند اما به لطف سه گانه «مومیایی»، تکمیل شدن این تابوت یک دهه به درازا کشیده شد و قدرت ستارگی فریزر باعث شد که وی همچنان نقش هایی در هالیوود بدست آورد. در سال 2010 فریزر حتی نتوانست در فیلمی که با هریسون فورد همبازی بود نیز توفیق چندانی در جلب توجه هالیوود بدست آورد. وی به بازی در فیلم هایی که حاوی شخصیت های انیمیشنی بود عادت داشت.

وی در زمانی که در سه گانه «مومیایی» بازی می کرد حتی توانست در فیلم های موفقی مانند «خدایان و هیولاها» (Gods and Monsters) و «آمریکایی آرام» (The Quiet American) بازی کند اما به جای این که این نقش آفرینی ها بر اعتبار او بیفزاید، بی استعدادی او در بازیگری در کنار نقش آفرینی های فوق العاده همبازی هایش بیشتر به چشم آمد. از آن به بعد وی در فیلم های کم هزینه و ناشناخته بازی می کرد و افتضاحی در مراسم گلدن گلوب بر دور شدن او از هالیوود افزود.


8- هیو گرانت

بازیگرانی که دیگر در هالیوود جایی برای آن‌ها نیست
اگر چه شاید برخی بر این باور باشند که سقوط هیو گرانت با رسوایی ناخوشایندی که در سال 1995 برای وی رخ داد (هیو گرانت همراه با یک فاحشه در ماشینش قرار ملاقات داشت) آغاز شد اما وی پس از این رسوایی در فیلمهای عاشقانه معروف و موفقی مانند «ناتینگ هیل» (Notting Hill)، «عشق واقعی» (Love Actually) و «خاطرات بریجت جونز» (Bridget Jones's Diary) حضور یافت که در تمامی آن ها نقش های تعیین کننده ای داشت. اما شاید بتوان گفت که موفقیت در یک ژانر بود که باعث از بین رفتن قدرت ستارگی هیو گرانت شد. وی در مصاحبه ای در سال 2014 اعلام کرده که دیگر علاقه ای به بازی در فیلم های کمدی و عاشقانه ندارد و هر پیشنهادی که در این زمینه به او می شود را رد می کند زیرا برای این نقش ها احساس پیری می کند.

البته وی در این مدت در زندگی شخصی اش بسیار فعال بوده و بین سال های 2011 تا 2015 از 2 زن صاحب 4 فرزند شده است. به گفته روزنامه دیلی میل، 2 تن از این فرزندان تنها 3 ماه با هم اختلاف دارند که نشان می دهد مادران هر 2 فرزند همزمان باردار بوده اند. شاید او وقت کافی برای حضور در فیلم را نداشته و بیشتر به دنبال خوشگذرانی است.


9- کاترین هیگل

بازیگرانی که دیگر در هالیوود جایی برای آن‌ها نیست
شاید بتوان دلیل سقوط کاترین هیگل را در چند کلمه خلاصه کرد: خراب کردن پل های پشت سر. در سال 2008، وی به شدت از فیلم کمدی «باردار» (Knocked Up) ساخته جاد آپاتو که اولین فیلم قابل توجه او بود انتقاد کرد. وی در مصاحبه ای اعلام کرد که این فیلم دارای دیدگاه های تبعیض آمیز نسبت به زنان بوده و آن ها را غرغرو، بی مزه و تند مزاج نشان می دهد. وی حتی به این ادعاها قناعت نکرده و ادعا کرد که در هنگام ساخت این فیلم روزگار سختی داشته ، نقشی را بازی کرده که دوست نداشته و دوست داشتن این فیلم برایش سخت است. همان سال وی به سختی از سریال موفق «آناتومی گری» (Grey's Anatomy) و شورانر آن، شوندا ریمز، انتقاد کرده و از نامزدی در جوایز امی انصراف داد.

هم آپاتو و هم ریمز از آن دوران تلاشی برای آشتی کردن با هیگل نداشته اند. هیگل نیز در فیلم های عاشقانه متعدد اما ناموفقی ظاهر شده است و اسم او با بدترین فیلم های این ژانر گره خورده است. علاوه بر این شایعاتی در مورد سخت بودن کار با او در سر صحنه نیز شنیده شد که بر عدم اشتیاق کارگردانان با او افزود. دو سریالی که وی اخیراً در آن ها بازی کرده نیز تنها یک فصل دوام آورده و آخرین پروژه سینمایی اش با نام «فراموش نشدنی» (Unforgettable) نیز نتوانست بودجه ناچیز 12 میلیون دلاری خود را جبران کند.


10- کامرون دیاز

بازیگرانی که دیگر در هالیوود جایی برای آن‌ها نیست
کامرون دیاز بعد از حضور موفق در اولین فیلم خود، «ماسک» (The Mask)، در سال 1994، به مدت 2 دهه همواره یکی از پرطرفدارترین بازیگران زن هالیوود بود اما موفقیت او در باکس آفیس با فراز و نشیب هایی همراه بوده و اگر چه همواره مورد توجه کارگردانان هالیوودی بود اما همیشه پیشنهادهای خوبی دریافت نکرده یا بازی های باثبات و خوبی نداشته است. برای مثال در حالی که بازی های تحسین شده ای در فیلم های «جان مالکوویچ بودن» (Being John Malkovich)، «آسمان وانیلی» (Vanilla Sky) و «دار و دسته نیویورکی» (Gangs of New York) داشت اما در دنباله «فرشتگان چارلی» در سال 2003 داشت.

این فراز و فرودهای حرفه ای تا سال 2014 نیز ادامه داشت و ناگاه او تصمیم به تغییر مسیر حرفه ای خود گرفت. وی در سال 2013 یک کتاب در مورد سبک زندگی نوشت که به کتابی پرفروش تبدیل شد و سال 2016 نیز کتاب موفق دیگری در همین ژانر نوشت. وی در سال 2015 با بنجی مدن که یک خواننده تقریباً سرشناس بود ازدواج کرد و بدین ترتیب وی 3 سال است که هیچ فعالیتی در هالیوود نداشته است. به نظر می رسد که علت دوری از هالیوود شاید خستگی از شهرت باشد و شاید دیر یا زود شاهد برگشت او به هالیوود باشیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1397/03/12
مطمئنا بازیگرانی مثل هیگل هم عاقبتشون همین میشه و دیگه هیچ بازیگر و کارگردانی میل همبازی شدن و همگروه شدن با اون شخص در هیج پروژه ایی رو نداره
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1397/03/12
اتفاقا من بازی برندون فریزر تو فیلم گیو می شلتر رو دوس داشتم
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1397/03/12
افتضاح برندون فریزر تو گلدن گلوب چی بوده ؟
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1397/03/12
هيو گرانت معتقده براي بازي در فيلماي كمدي عاشقانه ديگه پيره در حالي كه در دنياي واقعي داره اين نقش رو زندگي مي كنه و روابط عاشقانه ي متعدد داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
هههه.درست میگی
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1397/03/12
کاترین هیگل انگار رفته بوده تزریقات
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1397/03/15
چرا عکس جسیکا البا رو گذاشتید رو تیتر!!
پاسخ ها
آیه
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
تو قسمت یک این مطلب اسمش بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج