بررسی خرید‌های قلعه‌نویی؛ ژنرالِ آسمان
۷۲۵۹۰۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
۸۲۱۳ 
برر خرید مهاجمانی با قد ۱۹۵، ۱۹۰ و ۱۸۴ سانتی‌متری در تیمی که فصل قبل با دو مهاجم ۱۷۵ و ۱۷۳ سانتی‌متری بازی می‌کرد، نشان می‌دهد که قلعه‌نویی در حال پیاده‌سازی تفکرات فوتبالی‌اش است. فوتبالی بر مبنای قدرت توپ‌های هوایی و قدرت فیزیکی مهاجمان.

وبسایت نود: برر خرید مهاجمانی با قد ۱۹۵، ۱۹۰ و ۱۸۴ سانتی‌متری در تیمی که فصل قبل با دو مهاجم ۱۷۵ و ۱۷۳ سانتی‌متری بازی می‌کرد، نشان می‌دهد که قلعه‌نویی در حال پیاده‌سازی تفکرات فوتبالی‌اش است. فوتبالی بر مبنای قدرت توپ‌های هوایی و قدرت فیزیکی مهاجمان.

به کار بردن واژه «کیک‌ اند راش» یکی از جنجالی‌ترین کنفرانس مطبوعاتی‌های فصل قبل لیگ برتر را رقم زد. طعنه‌ای که شفر به مدل فوتبال ذوب‌آهن نسبت داد و معتقد بود که با بزن زیرش، برنده مسابقه شدند. واکنش امیر قلعه‌نویی هم به این طعنه جالب بود: «اگر با بزن زیرش برده‌ایم، ضعف آنهاست». یعنی قلعه‌نویی منکر فوتبال کیک‌ اند راش تیم‌اش نشد. سبکی سنتی که سال‌هاست قلعه‌نویی را پرافتخارترین مربی لیگ برتر کرده است. حالا اولین اقدام قلعه‌نویی در سپاهان هم، خرید بر همین مبنا بوده است.

مهاجمان فصل قبل سپاهان از بین نفرات کوتاه قامت و سرعتی انتخاب شده بودند. ساسان انصاری با قد ۱۷۳ سانتی‌متری اصلی‌ترین امید گلزنی سپاهان بود که در ۲۵ مسابقه به عنوان مهاجم هدف به بازی رفت. مهدی شریفی دیگر مهاجم تیم کرانچار بود. بازیکنی با قد ۱۷۵ سانتی‌متری که در ۲۲ بازی به عنوان مهاجم نوک بازی کرد. مهرداد محمدی، مروان حسین و رضا میرزایی دیگر مهاجمان تیم بودند که در معدود بازی‌ها به عنوان مهاجم هدف به بازی گرفته شدند. قد این سه بازیکن هم به ترتیب ۱۷۸، ۱۸۲ و ۱۷۵ سانتی‌متر بود. یعنی جز مروان حسین که مهاجم اصلی تیم هم نبود، قد هیچ کدام از سپاهانی‌ها حتی به ۱۸۰ سانتی‌متر هم نمی‌رسید. اتفاقی که اجازه بازی متکی به سانتر را به سپاهان نمی‌داد.

همین باعث شد که قلعه‌نویی خیلی زود مهاجمان مد نظر خودش را به سپاهان بیاورد. کی‌روش استنلی ۱۹۵ سانتی‌متری اولین خرید سپاهان در خط حمله بود. بازیکنی با قد ۱۹۵ سانتی‌متری و خصوصیاتی فیزیکی. خرید بعدی سپاهان از پارس‌جم آمد. ابراهیم صالحی ۱۹۰ سانتی‌متری که سه گل فصل گذشته زده بود. قلعه‌نویی به خرید این دو مهاجم اکتفا نکرد و سومین بازیکن فیزیکی را هم به تیم‌اش اضافه کرد. سجاد شهباززاده ۱۸۴ سانتی‌متری که او هم از همه مهاجمان فصل قبل سپاهان بلند قامت‌تر است با سپاهان قرارداد بست.

پیش از همه این‌ها، محمد ایرانپوریان بعد از شش فصل راه‌اش را از تراکتور جدا و به سمت سپاهان کج کرد. دفاع راستی که تبحر بالایی در ارسال پاس‌های هوایی دارد و معمولا جزو بازیکنان برتر از حیث تعداد پاس گل است. یعنی قلعه‌نویی خیلی زود استراتژی فصل بعدش را هم بر مبنای فلسفه فوتبالی‌اش چید. پاس‌های هوایی ایرانپوریان و استفاده از قدرت فیزیکی سه مهاجم جدید تیم. کادر امیر قلعه‌نویی هم دقیقا همان کادرفنی فصل قبل ذوب‌آهن هستند و این مجموعه حداقل یک فصل این برنامه را در کنار هم تمرین کردند. که در نهایت رتبه دوم لیگ را به همراه داشت و نسبتا موفقیت‌آمیز هم بود. حالا قرار است قلعه‌نویی این ماجراجویی را در دیگر تیم اصفهانی ادامه دهد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1397/03/11
هافبک های کناریش رو ببندید ولو هست!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج