حق‌شناس: مخالفان روحانی شکست خوردند
۷۲۶۶۳۱
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
۳۴۰۸ 
محمد‌جواد حق‌شناس، عضو شوراي مركزي حزب اعتماد ملي به آن اشاره كرده و بيان كرد كه «جرياني كه برنامه‌ريزي كرده بود كه بتواند ناكارآمدي دولت را از اين طريق اثبات كند، شكست خورد و آسيب‌هايي را به كشور وارد كرد. اين جريان به اعتماد عمومي جامعه لطمه زد.»

روزنامه اعتماد: محمد‌جواد حق‌شناس، عضو شوراي مركزي حزب اعتماد ملي به آن اشاره كرده و بيان كرد كه «جرياني كه برنامه‌ريزي كرده بود كه بتواند ناكارآمدي دولت را از اين طريق اثبات كند، شكست خورد و آسيب‌هايي را به كشور وارد كرد. اين جريان به اعتماد عمومي جامعه لطمه زد.»

آيا جريان‌هايي كه به دنبال فروپاشي دولت روحاني هستند مفروض به استعفاي روحاني و شكست دولتش مي‌توانند كشور را اداره كنند؟

اشتباه است كه تصور كنيم دولت جدا از حاكميت، حاكميت جدا از كشور و كشور هم جدا از فرهنگ و تاريخ و سرزمين تعريف مي‌شود. امروز شاهد به هم پيوستگي عميق و انسجام جدي ميان مباني تاريخ و فرهنگ كشور و نظام جمهوري اسلامي و دولت آقاي روحاني هستيم. لذا هر نوع رفتار و كنش و واكنش اجتماعي كه بخواهد بر يكي از اين مفاهيم اثرگذار باشد، قطعا ديگر مفاهيم را نيز تحت تاثير قرار مي‌دهد. يكي از اشتباهات بزرگي كه جريان رقيب دولت در اتفاقات دي‌ماه مرتكب شد و خسارات بسيار سخت و غيرقابل جبراني را به كشور و جمهوري اسلامي وارد كرد و با كمال تاسف برخورد درستي هم با آن صورت نگرفت، تحريكاتي بود كه در برخي از شهرهاي بزرگ عليه دولت صورت گرفت. بدهي قابل توجهي كه بانك‌ها به مردم داشتند، نهايتا باعث گسترش اعتراض‌ها از يك تظاهرات ضد دولتي به اعتراضات ضد حاكميتي شد و از يك شهر به چند شهر در يك استان و بعد به شهرها و استان‌هاي مختلف كشيده شد. برخي آمارها مي‌گفت تا صد شهر را تحت پوشش خود قرار داده است. جرياني كه برنامه‌ريزي كرده بود كه بتواند ناكارآمدي دولت را از اين طريق اثبات كند، شكست خورد و آسيب‌هايي را به كشور وارد كرد. اين جريان به اعتماد عمومي جامعه لطمه زد. روند غيرقابل بازگشتي كه اثرات جبران‌ناپذيري هم داشت و امنيت و انسجام ملي را خدشه‌دار كرد. بايد توجه داشت كه آثار زيانبار سياست تقابل با دولت فقط به دولت وارد نمي‌شود؛ بلكه بر قواي سه‌گانه، نمايندگان مجلس و مجموعه حاكميت اثرگذار است. بايد به رقيبان دولت هشدار داد هر نوع تحركي كه منجر به تضعيف يا افول دولت شود، به ضرر كشور است.

حل شدن بحران‌هاي موجود مستلزم چه بسترها و شرايط و اقداماتي است؟

مهم‌ترين مساله در اين شرايط به تغيير نگاه و اعتماد حداكثري به مردم و عدم دخالت در امور غير مرتبط است كه موجب آزار و تقابل ناخواسته اجتماعي و سياسي مي‌شود. اينها از جمله اتفاقات مهمي است كه بايد به آن توجه كرد. متاسفانه اتفاقي كه در شهرستان كازرون رخ داد، شاهد بوديم كه اين روند اعتراضي عمومي بود و بيش از يك ماه بود كه طي اعتراضاتي به گوش مسوولان مي‌رسيد. شاهد بوديم كه تعداد زيادي از كازروني‌ها در نماز جمعه آمدند و اعتراضات خود را بيان كردند. اين بي‌توجهي و عدم توجه به خواست مردم در يك ماه مساله كوچكي نبود كه دولت آقاي روحاني نسبت به آن بي‌تفاوت باشد.

خروج امريكا از برجام چقدر به دولت روحاني آسيب زد؟

تقصير خروج امريكا از برجام به گردن شخص آقاي روحاني و تيم مذاكره‌كننده او نيست. اين معاهده بين ايران و ٦ كشور ديگر بوده است. يكي از اين كشورها بد اخلاقي كرده و از برجام خارج شده است. آيا بد اخلاقي و عدم توجه يا رفتار غيرقانوني يك طرف را مي‌توانيم به حساب دولت بگذاريم؟ فكر مي‌كنم برجام را يكي از موفقيت‌هاي بزرگ دولت روحاني بايد برشمرد. يكي از توفيقات بزرگ از آغاز جمهوري اسلامي بوده است. خروج امريكا از برجام را نمي‌توان به پاي دولت آقاي روحاني نوشت. امروز اروپا هم نشان داده كه حتي جلوي امريكا مي‌ايستد، اين يك دستاورد دولت روحاني را نشان مي‌دهد. ايراد اصلي به نظام بين‌الملل بر‌مي‌گردد كه كشوري خلاف تعهد خود عمل كرده و اين هيچ ربطي به دولت آقاي روحاني- به عنوان يك نقطه ضعف- نمي‌تواند داشته باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1397/03/13
زرشک .بزرگترین دستاورد برجام بود؟؟؟؟؟؟؟خجالت بکشید ....
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1397/03/13
شما نگی کی بگه؟
همه چی گل و بلبله دیگه....
کم نیاری یک وقت خدای ناکرده؟
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1397/03/13
بعد از این همه خفقان تا چند وقت میخاین از اون دیدار به عنوان مصداق آزادی بیان ارتزاق کنین...دنبال تعریف آزادی بیانی رجوع کن به نهج البلاغه حضرت امیر (ع) خوب واست تعریف کرده
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1397/03/13
خوبی حق شناس؟
وات د فاز؟
فعلا که روحانی و تیمش در همه عرصه ها شکست خوردن
وقتی آب خوردن مردم هم گره میخوره به برجام و به توان داخلی اعتماد نمیشه توقع داری این تیم پیروز باشه؟
روحانی فقط دمه انتخابات بلد بود به هر شهرستانی سر بزنه و طرح هایی که قبلا افتتاح شده بود رو مجددا افتتاح کنه.
چقدر از ضعف مدیریت کشور در دوره های قدیم انتقاد کرد که شب میخوابیم صبح بلند میشیم میبینیم قیمت ها افزایش داشته.
الان تو هیچ عرصه ای حرف برای گفتن نداره.
به اسم ربنای شجریان و دیوار کشیدن تو پیاده رو و کنسرت و برداشته شدن تحریم ها مردم رو گول زد.
اون دنیا خودش و تیمش باید پاسخگو باشن.
واقعا بد عاقبتی داره
خدا خودش کمک کنه
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1397/03/13
کس که به دولت روحانی َضربه زد عملکرد ضعیف دولت روحانی و وزرای میلیاردی ایشان بود
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1397/03/13
روحانی با وعده های پوچ توانست رأی مردم را بدست آورد، پس از برجامش تحریمها و گرانی و تورم بیشتر شد ، اکثر رأی دهندگان به ایشان پشیمان هستند.
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1397/03/13
تند نرو دولت موفقیتی هم نداشته او ورشکسته بتمام معنا رو به اضمحلال است ...
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1397/03/13
الان انداختن گردن بین الملل یعنی مااگر یه اقتصاد خوب وبی دغدغه داشتهباشیم درخواب باید دید واینکه اینجا حرفبانک زده ومحدودیت ایجاد کردن برای کارتها خیلی بد شاید یک دلش بترکه میدونمربط نداره فکر نکنم برای بزرگان اینجو رباشه ولی گفتم اصلا مردم کیلویی چندن
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1397/03/13
خجالت واژه ای بی مفهوم برای طرفداران جیغ های بنفش بوده و هست....
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1397/03/13
اینا کلا از افعال معکوس استفاده میکنند.
صد رحمت به سنگ پای قزوین.
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1397/03/13
روحانی شکست خورده واقعی بود و هست با این مدل طرز تفکر و کشورداری
شما هم برو کشکت رو بساب
United Arab Emirates
15:11 - 1397/03/13
آقا اجازه
از کدخدا چه خبر؟
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1397/03/13
آقای حق شناس عزیز...
بزرگترین مخالف آقای دکتر روحانی ... شخص خودشان است.... چون بیشترین ضربه را خود ایشان با تصمیمات و وعده های توخالی به خودشان وارد کردند...
ترکش های این تخریب هم طبعا به مردم اصابت کرده و موجب مشکلات عدیده شده است...

شما هم سعی کنید از خواب سنگین بیدار شوید... والا باید در سالهای آتی برای این اظهار نظر خود مجبور به عذرخواهی شوید
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1397/03/13
دولت روحانی بادادن حقوق نجومی به بالا بال ها وخوردن حقوق پایین پایین ها مشهور شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج