تمشکی‌ترین بازی‌های ۱۵ ستاره سینمای ایران (۱)
۷۲۶۶۳۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
۱۵۷۰۲ 
در این مطلب، درباره بدترین بازی کارنامه 12 بازیگر نوشته ایم. ملاک کلی انتخاب، فیلم هایی هستند که کارگردانی شاخص آن را ساخته و احتمالا به موفقیت آن امید می رفته است. دیگر ملاک، فیلم هایی است که بازیگر در زمان شهرت آن را بازی کرده است. بنابراین عنوان بدترین بازی به زمان شهرت آنها بر می گردد، نه پیش از آن.

روزنامه هفت صبح - احمد رنجبر: در این مطلب، درباره بدترین بازی کارنامه 12 بازیگر نوشته ایم. ملاک کلی انتخاب، فیلم هایی هستند که کارگردانی شاخص آن را ساخته و احتمالا به موفقیت آن امید می رفته است. دیگر ملاک، فیلم هایی است که بازیگر در زمان شهرت آن را بازی کرده است. بنابراین عنوان بدترین بازی به زمان شهرت آنها بر می گردد، نه پیش از آن؛ و در بخش بعد به دیگر بازی های بد آنها اشاره شده. این که بازی های بد چه تاثیری روی کارنامه بازیگر داشته است، آیتم بعدی گزارش را شکل می دهد. در ضمن به طور کلی توضیح داده ایم چرا بعضی فیلم ها، تبدیل به بدترین بازی این ستاره های سینمای ما شده است.

حمید فرخ نژاد

بدترین بازی: تگزاس

تمشکی ترین بازی های 15 ستاره سینما

چرا بدترین است؟ شخصیت فرخ نژاد برای خنداندن مخاطب زیاد از حد کاریکاتوری است؛ چه در نوع حرف زدن و چه حرکاتی که انجام می دهد. به اسم فیلم کمدی نمی توان هر کاری کرد؛ مخاطب خیلی زود متوجه ضعف و ایراد بازیگر می شود.

چه موقعیتی داشت؟ حمید فرخ نژاد در سال های اخیر بالا و پایین زیاد داشته و از روزهای اوج دور بوده است. گیشه موفق «گشت 2» (به رغم بازی نه چندان خوب) و «خوب، بد، جلف» بار دیگر نام او را سر زبان ها انداخت. «تگزاس» می توانست در کنار گیشه، یک بازی خوب از فرخ نژاد را به همراه داشته باشد که تبدیل به نقطه منفی کارنامه او شده.

تاثیر روی کارنامه: فرخ نژاد می تواند با یک نقش خوب خاطره بازی بدش را به فراموشی بسپارد. او پیش تر چنین کرده است.

دیگر بازی های بد: غالب نقش های بد فرخ نژاد متعلق به دهه نود است؛ از جمله «گشت 2»، «مشکل گیتی»، «یاسین» و «مردن به وقت شهریور».


شهاب حسینی

بدترین بازی: طعم شیرین خیال

تمشکی ترین بازی های 15 ستاره سینما

چرا بدترین است؟ یک بازی اغراق شده در نقش استاد دانشگاه؛ کسی که عاشق طبیعت است و شاگردانش را برای تدریس به جای کلاس، به دل کویر می برد. ابایی ندارد به شاگردش در میان جمع ابراز علاقه کند و ... شهاب حسینی که متخصص بازی های درونگرا است، جلوی دوربین کمال تبریزی فقط راه می رود و بلند بلند حرف می زند.

چه موقعیتی داشت؟ سال 93 که شهاب حسینی «طعم شیرین خیال» را بازی کرد، تبدیل به چهره ای محبوب شده بود و ردای سوپراستاری به تن داشت.

تاثیر روی کارنامه: شهاب حسینی باهوش تر از آن است که وقتی یک بازی بد در فیلمی بد رقم زده، آن را تکرار کند. حسینی خیلی زود پا به مسیر درست گذاشت که انتخاب «فروشنده» و «شهرزاد» اوج آن است.

دیگر بازی های بد: «من و زیبا» و «حوض نقاشی» از جمله بازی های بد شهاب حسینی در روزگاری است که او به بازیگری چهره بدل شده است. در دورانی که هنوز استار نشده بود، نقش بد کم ندارد از جمله «زهر عسل»، «قتل آنلاین»، «الهه زیگورات» و ...


بهرام رادان

بدترین بازی: یکی از ما دو نفر

تمشکی ترین بازی های 15 ستاره سینما

چرا بدترین است؟ دلیل اصلی به کیفیت بد «یکی از ما دو نفر» بر می گردد که می خواهد نمایش توانمندی اراده دختر قهرمان فیلم باشد اما در این مسیر بقیه را فدا می کند! کاراکتر رادان هم برای این که به خدمت هدف اصلی فیلم دربیاید، مردی است هوس باز و خودکامه که البته در مسیر عشق، اصلاح می شود! این شخصیت همه ابزار لازم برای بدن شدن یک بازیگر را داراست؛ از رفتار تا دیالوگ های اغراق شده.

چه موقعیتی داشت؟ بهرام رادان خیلی زود ستاره شد.

تاثیر روی کارنامه: در سالی که «یکی از ما دو نفر» را بازی کرد (1389) به نقش خوب نیاز داشت که این نقش ضربه ای به کارنامه اش زد. فیلم های قبلی رادان «زادبوم»، «تردید» و «راه آبی ابریشم» به رغم بازی خوب او فرجام خوبی نداشتند.

دیگر بازی های بد: رادان در «آبی» و «نقش نگار» هم که یکی متعلق به دوران ابتدایی شروع فعالیتش است و دیگری را در سال های اخیر بازی کرده، حضوری ناموفق دارد.


هدیه تهرانی

بدترین بازی: آبی

تمشکی ترین بازی های 15 ستاره سینما

چرا بدترین است؟ هدیه تهرانی که با وسواس به پیشنهادها جواب می داد، با «آبی» اولین انتخاب بدش را رقم زد. فیلم حمید لبخنده نمایشی ضعیف از مسئله تلکه کردن پسرها با ابزاری به نام مهریه بود و تهرانی در نقش دختر دغل داستان، فرصت عرض اندام در این نقش نداشت. او با بهره گیری از کلیشه های این جور کاراکترها، نمایشی ضعیف از خود به نمایش گذاشت.

چه موقعیتی داشت؟ از معدود بازیگرانی است که به رغم وجود پیشنهادهای وسوسه برانگیز صبر کرد تا با آن نقش که همه جوره به دلش می نشیند وارد سینما شود. هدیه تهرانی با «سلطان» پا به سینما گذاشت و با بازی در «قرمز»، «سیاوش» و «شوکران» تبدیل به سوپراستار شد. «آبی» هیچ نسبتی با نقش های قبلی اش نداشت.

تاثیر روی کارنامه: تهرانی بعد از این فیلم در دو فیلم گیشه ای دیگر هم بازی کرد اما خیلی زود به مسیر اصلی بازگشت و سال ها در اوج بود.

دیگر بازی های بد: در میان نقش های متاخر، «پل چوبی» بدترین بازیه هدیه تهرانی است؛ فیلمی که می توانست خاطرات خوش روزهای اوج را تکرار کند.


رضا عطاران

بدترین بازی: آب نبات چوبی

تمشکی ترین بازی های 15 ستاره سینما

چرا بدترین است؟ رضا عطاران پیش عامه مخاطبان به عنوان یک بازیگر کمدی شناخته می شود. او برای برداشتن این برچسب گاهی سراغ نقش های جدی نیز می رود. «آب نبات چوبی» یکی از همین دورخیرها است که به دلایل مختلف جواب نداد. نقش یک آدم کاملا سیاه که دست به قتل هم می زند، اجرایی بد داشت و عطاران نتوانست از پس آن بربیاید.

چه موقعیتی داشت؟ رضا عطاران سال 94 این فیلم را بازی کرد و در اوج محبوبیت قرار داشت. با این حال «آب نبات چوبی» در گیشه شکست خورد و نام عطاران که معمولا فیلم هایش پرفروش می شوند، به آن کمک نکرد.

تاثیر روی کارنامه: رضا عطاران بازیگر محبوبی است؛ بازی بد او در «آب نبات چوبی» تاثیری منفی بر این محبوبیت نگذاشت. فقط نقشی بد به کارنامه اش اضافه شد. از آن سو باعث شد در انتخاب های بعدی طوری عمل کندکه بین او و هوادارانش فاصله نیفتد.

دیگر بازی های بد: رضا عطاران در سال های ابتدایی ورود به سینما نقش بد کم ندارد. بعد از ستاره شدن هم نتوانست از چند نقش بد فرار کند؛ از جمله «هر چی خدا بخواد»، «اخلاقتو خوب کن» و «گینس».


حامد بهداد

بدترین بازی: چه خوبه که برگشتی

تمشکی ترین بازی های 15 ستاره سینما

چرا بدترین است؟ شخصیت حامد بهداد در فیلم داریوش مهرجویی، کاریکاتورگونه است و مثلا قرار است به بخشی از مردمان جامعه کنایه بزند. آنها که اهل تجدد هستند ولی در خلوت دست به کارهای دیگر می زنند. حامد بهداد برای شکل دادن به شخصیت دکتر، از ملاحت ذاتی و شمایل محبوب پیشین استفاده کرده بود اما گریم و بازی اغراق شده، پاشنه آشیل نقش بودند.

چه موقعیتی داشت؟ حامد بهداد خیلی زود به شهرت رسید و توانست نام خود را سر زبان ها بیندازند. او در زمان بازی در «چه خوبه که برگشتی» بازیگری محبوب بود.

تاثیر روی کارنامه: عدم پذیرش این نقش از سوی قاطبه مخاطبان، باعث شد بهداد به نقش های جدی فکر کند. بهترین نقش آفرینی او در «آرایش غلیظ» و «سد معبر» اتفاق افتاده است. او در کمدی «مارموز» هم بازی کرده که در لحظاتی خوب ظاهر شده.

دیگر بازی های بد: حامد بهداد چند نقش بد در کارنامه اش حک شده از جمله «کیمیا و خاک»، «بیداری»، «پرتقال خونی»، «بی تابی بیتا» و «هیهات».

ادامه دارد...

انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1397/03/13
تگزاس رو ندیدم ولی بقیه اش کاملا درست بود. افرادی مثل هدیه تهرانی و بهرام رادان و حامد بهداد ..نباید خاطرات خوش فیلم هایی مثل قرمز شوکران سنتوری و..رو با فیلم های این چنینی خراب کنن
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1397/03/13
اتفاقا فرخ نژاد تو تگزاس عالی بود
خیلی مسلط و بامزه و کمدی بود ..... .
از دست کاراش تو سینما همه ترکیده بودن از خنده
اخه این نظرهای کارشناسیتونو کی میده ؟؟؟!!!1
پاسخ ها
Sami
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
واقعا عالی بود ...!
البته برای گروه سنی 2 تا 7 سال ...!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
دقیقاً
شکیبا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
شما در صورتی میتونید بگید بازی شهاب حسینی در طعم شیرین خیال اغراق شدست که فیلم هم فیلمی معمولی باشه،طعم شیرین خیال هم خودش اغراق شدست و فضای اتوپیایی داره و به نظرم بازی شهاب حسینی برای نقش استاد عالی بوده!
حوض نقاشی که گفتید،آدم به این فکر میکنه که شاید مشکلی با شهاب حسینی داشته باشید!
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1397/03/13
به نظرم بازی شهاب حسینی توی فیلم حوض نقاشی خیلی خوب بود چرا میگید بد؟
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1397/03/13
شهاب تو حوض نقاشی که عالی بود!
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1397/03/13
بازی شهاب حسینی تو فیلم حوض نقاشی بسیار عالی بود.وبهرام رادان هم توی فیلم یکی از ما دونفر خیلی خوب نقش یه مرد تنوع طلب و شیطون ودرعین حال عاشق رو بازی کرد.خیلی با نظراتتون موافق نیستم
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1397/03/13
بازی شهاب حسینی به عنوان یه فرد معلول عالی بود تمام فیلم هایی که از رزومه اش به عنوان یادگار های بد نام بردید اشکالشون به موضوع و فیلمنامه فیلم بستگی داشت نه بازی شهاب !
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1397/03/13
اتفاقا شهاب حسینی در فیلم حوض نقاشی بازی فوق‌العاده ای رو ارائه داد.
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1397/03/13
اتفاقا شهاب حسيني همه جا خيلي اغراق شده و برون گرا بازي مي كنه انگار هنوز نتونسته از قالب مجري برنامه ي پرمخاطب اكسيژن بياد بيرون
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1397/03/13
حوض نقاشی یکی از بهترین کارای شهاب حسینیه...غرض و مرض داری یا چی؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
نظرشو گفته؛به همین سادگی
توهم توطءه داریدا
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1397/03/13
بازی شهاب حسینی توی حوض نقاشی عالی بود.
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1397/03/13
همش که شد بد!
نقش خوب هم داشتن آیا؟ :)
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1397/03/13
بدترین نقش فرخ نژاد تو استرداد بود و به رنگ ارغوان !هر دو فیلم رو خراب کرد ،آخه فرخ نژاد و فیلم عاشقانه !!!!!!!
به درد خل و چل بازی بیشتر می خوره ،مثل گشت ارشاد ،تو یه فیلمی بازی کرد معروف نشد اما خیلی خوب بازی کرده بود ،با نیکی کریمی که مثلا بچه شون تنها بود و رفتن یه کره خر براش آوردن تو آپارتمان !!!!

منظورم کره خر راستکی بود ها !!! فکر دیگه ای نکنید یه دفعه !
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1397/03/13
اصلا کل فیلم تگزاس چرت بود و بازی پژمان جمشیدی و سام درخشانی هم بد بود .
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1397/03/13
رادان و بهداد و فرخ نژاد 90درصد فیلماشون به یه شکل بازی کردن...واقعا...
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1397/03/13
به شخصه این نظرو دارم که بازی شهاب حسینی در حوض نقاشی نباید دراین مطلب قرار داده میشد اما حتما حتما بازی بهرام رادان دربی پولی واقعا لایق زرشک بود.
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1397/03/13
نویسنده محترم رو چه اساس ومبنایی اینجوری نظر میدی ؟؟؟؟
Netherlands
21:25 - 1397/03/13
به نظر من که شهاب حسینی عالی تو حوض نقاشی بازی کرده بود و بهرام رادان هم تو یکی از ما دو نفر خیلی قشنگ بازی کرده بود جطوری میگید بد بود؟؟!
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1397/03/13
این مقاله نیست نظر شخصی این فرده. با این که فرخ نژاد در گشت ۲ بد بازی کرده به شدت مخالفم. رضا عطاران تو گینش خیلی خوب بود و.... انتظار می‌ره سلیقه‌ی شخصی افراد مقاله نشه هر چی دلشون می‌خواد بگن. حال آدمو بهم می‌زنه این‌جور متنایی که می‌خوان بگن ما خیلی حالیمونه و روشنفکریم.
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1397/03/14
ببخشیدا ولی حوص نقاشی از بهترین بازی های آقای حسینی بوده!!!
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1397/03/14
اکثر فیلمهای دهه هفتاد خیلی آبکی و بی سر وته هستن از همه جهات ایراد دارن،فقط به خاطر شرایط سیاسی و اجتماعی اون موقع و اینکه تفریحی جز سینما نبود مطرح شدن ...یه بازیگر تازه وارد در اولین کارش بهتر از بازیگرای اون موقع بازی میکنه.
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1397/03/14
من کلا موقع دیدن فیلم های ایرانی خوابم می گیره نمی تونم یه فیلم و تا آخر ببینم. مطمئنم یکی از دلایلش بازی مصنوعی بازیگراست. حتی فیلم های پرفروشی مثل نهنگ عنبر 2 و گشت 2 رو تا وسطاش دیدم
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1397/03/14
وای انگار این شهار حسینی کیه؟
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
آره والاه نصف بیشتر بازیگرای ما از جشنواره های معتبر خارجی جایزه دارن هی شهاب شهاب می کنن
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1397/03/18
شهاب حسینی بی نظیر بود تو فیلم حوض نقاشی. از خوندن نظر نویسنده خنده م گرفت
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1397/05/24
شهاب حسینی که تو حوض نقاشی فوق العاده بود و بهرام رادان هم در یکی از ما دو نفر خوب بازی کرده بود بد نبود ولی در کل من این فیلمو دوست داشتم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج