خبرگزاری رسمی قطر هک شد
۷۲۷۱۳۴
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
۴۶۵۸ 
یک شبکه قطری با پخش مستندی اعلام کرد عربستان و امارات با همکاری یکدیگر خبرگزاری رسمی این کشور به نام «قنا» را در سال گذشته هک کردند.

خبرگزاری فارس: شبکه «الجزیره» قطر در مستند «ما خفی اعظم» یکشنبه شب (دیشب) خود به ابعاد پشت پرده هک خبرگزاری رسمی این کشور «قنا» در 24 ماه می سال گذشته (2017) پرداخت.

در این گزارش آمده است: هک قنا از سوی یک وزارتخانه حکومتی در ریاض پایتخت عربستان انجام شد. یک شرکت شرکت جعلی اماراتی که از آذربایجان فعال بوده است با 3 شرکت ترکیه‌ای که در زمینه کشف حفره‌های امنیتی سایت‌های اینترنتی فعال بوده، ارتباط برقرار کرده و از آنها خواسته حفره‌های امنیتی (باگ) برخی سایت‌ها از جمله خبرگزاری رسمی قطر را در اختیارش قرار بدهد.

بنا به گزارش الجزیره، به محض دستیابی به این لیست در پایان سال 2016، شرکت جعلی اماراتی به کار خود در آذربایجان پایان و اطلاعات مربوط به حفره‌های امنیتی در اختیار عربستان قرار داده است.

در ادامه این گزارش آمده است: همزمان با هک خبرگزاری قنا، کشورهای محاصره کننده قطر 187 صفحه توئیتری جدید باز کردند و با چندین «هشتگ» به قطر حمله کردند.

«عبدالعزیز آل اسحاق» نویسنده و فعال رسانه‌ای قطر در این زمینه گفت: هک خبرگزاری قنا نشان می‌دهد «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان زمانی که قبل از محاصره قطر به دوحه آمد، از وجود یک توطئه علیه قطر آگاه بود. رفتار عربستان «تلاش برای کودتا» در سال 1996 (کودتای نافرجام عربستان، امارات و یمن در سال1996 علیه شیخ حمدبن‌خلیفه آل‌ثانی ) را در اذهان زنده می‌کند.

با هک خبرگزاری قطر در سال گذشته، اظهاراتی از «تیم بن حمد» امیر این کشور مبنی بر حمایت از اخوان‌المسلمین، حماس، ایران و حزب‌الله در سایت این خبرگزاری منتشر شد که مقدمه‌ای برای ایجاد بحران بین قطر و چهار کشور عربی قرار گرفت و به دنبال آن چهار کشور عربی اعم از مصر، عربستان، امارات و بحرین روابط خود با دوحه را قطع کردند.

در نوامبر سال گذشته «علی بن فطیس المری» دادستان کل قطر گفت که بر اساس تحقیقات انجام شده، وزارتخانه حاکمیتی یکی از کشورهای محاصره‌کننده قطر در هک خبرگزاری قطر دست داشته است اما وی به جزئیات بیشتری اشاره نکرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج