قبر ویلایی در بهشت زهرا موجود است!
۷۲۹۰۰۰
۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
۹۱۶۸ 
در حالیکه مسئولان بهشت زهرا قیمت قبر بالای ۱۵ میلیون تومان در بهشت زهرا را رد می‌کنند، اما در همین قبرستان پول‌های نجومی برای قبر رد و بدل می‌شود و فروشندگان راه کار‌های قانونی برای واگذاری پیش روی مشتریان می‌گذارند.

خبرگزاری فارس: خانه آخرت برای تهرانی‌ها متناسب با نرخ تورم و افزایش قیمت زمین و مسکن تصاعدی می‌شود. سالانه حدود ۵۶ هزار تهرانی با دنیا وداع می‌کنند و به دیار باقی کوچ می‌کنند. البته این میانگین آمار‌های سه سال اخیر است. بزرگترین آرامستان پایتخت نیز همچنان بهشت زهرا در کنار اتوبان تهران – قم است که میزبان مرده‌های تهرانی است.

به نظر می‌رسد که بهشت زهرا نیز در سال‌های اخیر و با تغییر الگو‌های رفتاری در زندگی شهروندان به سبک و سیاق جدید بالا شهر و پایین شهر دارد و برخی ترجیح می‌دهند تا به هر نحو شده قبر‌هایی با موقعیت بهتر برای خود یا عزیزان شان در نظر بگیرند. قیمت‌های نجومی برای قبر در چند سال گذشته بیشتر در گزارش‌هایی مربوط به مرقد امامزاده‌ها بود، ولی جدیداً در بهشت زهرا صحبت از قبر‌هایی با قیمت‌های نجومی می‌شود.

آگهی‌هایی که در فضای مجازی و حتی در برخی از املاک فروشی‌ها به چشم می‌خورند گویای رونق گرفتن بازار سیاهی است که عده‌ای به فکر سودجویی از قبرفروشی در بهشت زهرا هستند.

هرچند سعید خال؛ مدیرعامل بهشت زهرا در گفت‌وگو با خبرنگار وجود قیمت‌های نجومی برای قبر‌ها را تکذیب کرده، ولی گشت و گذاری در بازار سیاه قبرفروشی نشان از وجود چنین قیمت‌هایی دارد.

خال اظهار داشته: «در طول تاریخ ۴۷ سال بهشت زهرا تا کنون گران‌ترین قیمت قبر در بهشت زهرا ۱۵ میلیون تومان آن هم در قطعات ۱ تا ۱۱۰ بوده که قدمت آن‌ها بیش از ۳۰ سال است. هرگونه خرید و فروش قبر در بهشت زهرا ممنوع است، برخی اعلام کردند که ما قبر ۵۰۰ میلیونی داریم که اصلاً اینطور نیست و از اساس این موضوع کذب است. هر کس یک قبر نجومی در بهشت زهرا معرفی می‌کند ۴ برابر قیمت آن جایزه می‌گیرد.»

قبر ویلایی در بهشت زهرا موجود است!

علی رغم ممنوعیت خرید و فروش قبر در بهشت زهرا، تماس خبرنگار با آگهی دهندگان نشان داد که این افراد به روش‌های خاص دست به چنین اقداماتی می‌زنند. یکی از فروشندگان قبر به خبرنگار، گفت: «در قطعه ۱۰ در طبقه سوم قبر را به قیمت ۱۳ میلیون به فروش می‌رسد.»

این فروشنده نیز بر ممنوعیت خرید و فروش قبر تاکید داشت، ولی از یکی از روش‌های معاملاتی قبر رونمایی کرد. وی در خصوص نقل و انتقال قبر گفت: «در بهشت‌زهرا نقل و انتقال ممنوع است، ولی من داخل محضر به صورت رسمی قبر را به شما هدیه می‌کنم و به این ترتیب دیگر مشکلی وجود ندارد.»

قبر ویلایی در بهشت زهرا موجود است!

یکی دیگر از فروشندگان قبر به خبرنگار، گفت: «قبر ما سه طبقه است اگر هر سه طبقه را بخواهید ۴۰۰ میلیون تومان قیمت آن است البته بنده دلال نیستم از سر ناچاری قبر‌ها را می‌فروشم، اما اجازه دهید یک قبر دیگر هم دارم که یک طبقه آن پدرم و در طبقه دیگر آن برادرم دفن است، یک طبقه آن را به قیمت ۱۷ میلیون تومان می‌فروشم.»

وی با بیان اینکه در محضر نقل و انتقال را انجام داده و وکالت تام می‌دهم، گفت: «شما می‌توانید آنجا خود را دخترخاله بنده معرفی کنید سازمان بهشت زهرا هم قبول می‌کند چرا که ما می‌توانیم به بستگان این قبر را واگذار کنیم.»

یکی دیگر از فروشندگان به خبرنگار، گفت: «یک قطعه قبر ویلایی دارم در قطعه یک بهشت‌زهرا که از قطعات قدیمی است، قبلاً به اینجا بلوک می‌گفتند، قبر‌ها همه یک طبقه است البته شهرداری اجازه دفن سه طبقه می‌دهد قیمت هم حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ تومان است.»

وی با بیان اینکه شما یک قبر می‌خرید، ولی سه مرده آنجا دفن می‌کنید، گفت: «چون بهشت زهرا اجازه خرید و فروش نمی‌دهد به صورت محضری معامله می‌کنیم سپس شما را به بهشت زهرا می‌برم و آنجا این قبر را به شما وقف می‌کنم البته باید مبلغ یک میلیون و ۱۶ هزار یا یک میلیون و ۶۰۰ هزار به بهشت‌زهرا بدهم، مطمئن باشید این قبر تضمینی است اصلاً نگران نباشید.»

این فروشنده با بیان اینکه شما می‌توانید با تلفن ۵۵۲۰۱۰-- تماس بگیرید و در مورد نقل و انتقال صحبت کنید، گفت: «یکی از بستگان ما در بخش پذیرش بهشت‌زهرا است به من زنگ زد و گفت: اگر این قبر را نفروشم تا دو سال دیگر بهشت‌زهرا آنجا را تخلیه می‌کند چرا که بالغ بر ۵۰ سال قدمت دارد.»

وی با بیان اینکه حاضرم این قبر را ۳۰۰ میلیون تومان هم بفروشم گفت: «نمی‌خواهم دست بهشت‌زهرا برسد اگر قرار است پولی برسد به ما برسد.»

این فرد در خصوص قیمت قبر در قطعه ۲۳ گفت: «چون این قطعه روبروی قطعه شهداست بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان قیمت آن است.»

به نظر می‌رسد سرمایه گذاری بر روی خانه آخرت در تهران به یک سرمایه گذاری کم ریسک تبدیل شده که واسطه‌ها و دلالان در این بین برای سودجویی قیمت‌ها را تعیین و بالا و پایین می‌کنند. وجود تقاضا در این بازار سیاه باعث شده تا عرضه نیز وجود داشته باشد و افزایش تقاضا منجر به بالا رفتن قیمت‌ها و دست باز واسطه‌ها برای تعیین نرخ قبر شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1397/03/19
باید به حال خودمون بگریم
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1397/03/19
از ما ایرانی ها که اسم شیعه را یدک میکشیم همه چیز در می اد,
فقط خدا کنه تو اون دنیا بتوانیم جوابگوی کار های خود باشیم
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1397/03/19
عجب مملکتی داریم ما که به قیمت قبرهم رحم نمیکنن مسویلین باید ما راوسزاند که اثری از ما نباشه شما دارامندین ما برای همین خونه گرفتن موندن واقعاکه ادم گریهش میگره که اندنیاهیچی رایگان نیست
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1397/03/19
در زمان زنده بودند مشکلات معیشت داریم موقع مردن هم مشکل قبر
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1397/03/19
همه مون رو بسوزانید کود کنید بریزید پای درخت ها لا اقل مرده مون به یه دردی بخوره ، این پول ها هم بدید به این زنده ها که از سر نداری دارن می میرن
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1397/03/19
ادم که میمیره هر جا دفنش کنند مگه فرقی داره ؟؟؟؟حالا بهترین جا یا بدترین جا.
پاسخ ها
وانک لاعلاخلق عظیم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
بازم تهرانی تومردن وخرید قبرجلو افتادند دمشان گرم
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1397/03/19
یعنی مشکل شرعی نداره؟!!!!!!!!
Germany
17:35 - 1397/03/19
توالت فرنگی اصلی نه چینی حتما داشته باشه .....اینترنت داشته باشه ....
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1397/03/19
خاک تو اون سرتون کنم...بیرعرضه ها اسم ایرانی بدنام کردین خجالت بکشین‌...واییی
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1397/08/04
یه قبر دارم دو طبقه.دوبلکس.۱۲متر زیر بنا.نما سنگ.کف سیمانی.طبقه اولش دست یه دست یه اختلاس گره بوده.صب ب صبح میومدن میریدن رو قبرش میرفتن...به بالاترین پیشنهاد واگذار میشه...وطنم پاره ی تنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج