پاپ: حقوق و کرامت پناهجویان حفظ شود
۷۳۱۸۱۷
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۷
۴۵۸۳ 
پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها به مساله پناهجویان اشاره کرد و گفت: پناهجویان را نباید یک شماره محسوب کرد، بلکه آنها انسان بوده و باید حقوق و کرامت آنها حفظ و از آن دفاع کرد.

خبرگزاری ایرنا: پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها به مساله پناهجویان اشاره کرد و گفت: پناهجویان را نباید یک شماره محسوب کرد، بلکه آنها انسان بوده و باید حقوق و کرامت آنها حفظ و از آن دفاع کرد.

رهبر مذهبی کاتولیک ها در پیامی به شرکت کنندگان در همایش 'دومین گفت وگوی واتیکان و مکزیک درباره پناهجویان بین المللی' که امروز برگزار شد، افزود:پناهجویان افرادی دارای فرهنگ و تاریخ و احساسات و الهامات هستند. آنان برادران و خواهران ما بوده و نیاز به حفاظت مداوم و فرای در نظر گرفتن وضعیت مهاجرت دارند. باید از حقوق بنیادین و شان آنها محافظت و دفاع شود.

پاپ در این پیام تصریح کرد که باید به کودکان پناهجو و خانواده هایشان توجه ویژه ای کرد. به آنهایی که قربانی شبکه های قاچاق انسان و آنهایی که به سبب جنگ ها و فجایع طبیعی و ظلم و ستم آواره شده اند باید توجه کرد . تمام آنها امیدوارند که ما شجاعت خراب کردن دیوار این همدستی راحت و خاموش را داشته باشیم و به آنها توجه کرده و محبت کنیم.

پاپ تاکید کرد: باید طرز فکر ها را در قبال مساله پناهجویان تغییر داد و بجای اینکه آنها را یک تهدید برای راحتی خود محسوب کنیم، آنها را به عنوان افرادی که با تجربه زندگی و ارزش هایشان می توانند خیلی به غنی سازی جامعه ما کمک کنند، بنگریم.

پاپ در حالی این پیام را ارسال کرد که در روزهای اخیر کشتی 'اکواریوس' حامل 629 پناهجو که قصد ورود به ایتالیا را داشت، از سوی دولت رم متوقف و اجازه لنگر انداختن را دریافت نکرد .

وزیر کشور ایتالیا همچنین اعلام کرد بنادر این کشور به روی پناهجویان بسته شده که این روند منجر به تنش با فرانسه ، اسپانیا و مالت شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج